Kontrolka AirBagu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Paži
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.05.2016 09:38

Kontrolka AirBagu

Příspěvek od Paži »

V první řadě Vás všechny zdravím jakož to nový člen a nový majitel staronového Passata B5.5 :). Auto jsem koupil asi před týdnem s tím že u něj bylo samozřejmě pár vad a to i ta že svítila kontrolka airbagu. Kamarád co to semnou byl kupovat mi tvrdil že to bude jen nejspíš vypadnutý kablík ve volantu.

No. Realita je jiná a podle diagnostiky se jedná o čidlo nárazu por postranní airbag strana řidiče (G179) 62-00 žádné nebo chybné seřízení.

Samozřejmě jsem pužil vyhledávání zde na fóru ale asi špatně protože jsem nic nenašel. Prosím Vás tedy o radu co s tím a jak na to :) V Dubnu mně čeká technická a musí to být pryč :). Jená se o model auta B 5.5 rok 2004 1,9 TDi 96kW.

Snad to pro informaci stačí a doufám že mně neukamenujete pokud jsem příspěvek nedal do vhodné sekce.
A ještě jedná otázečka. Jsou ostatní airbagy funkční? Někdo mi tvrdil že ne. Tak jen jestli v případě nárazu čelního mi vyletí z olantu a u spolujezde nebo ne.

Díky moc za každou odpověď. Paži
Přílohy
13271591_1290378370973090_1879564688_o.jpg

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kontrolka AirBagu

Příspěvek od M@ty »

S funkcí ostatních pytlů to tipuji bledě. To nárazové čidlo je na konzoly podlahy pod př. sedačkou. Musí se nadzvednout i koberec s hluk. izolací. Tady je i fotka : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... %C3%A1razu
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Paži
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.05.2016 09:38

Re: Kontrolka AirBagu

Příspěvek od Paži »

Díky za tip :) Jak bude možnost tak na to mrknu. Doufám že je to jen otázka špatného kabelu :)

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Kontrolka AirBagu

Příspěvek od Johnyhu »

Taky mi svítí taky taky, ale nejdřív přejdu všechnu kabeláž než se pustim do sedačky.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Paži
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.05.2016 09:38

Re: Kontrolka AirBagu

Příspěvek od Paži »

Poprosím pak pro info jak to dopadlo :)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Kontrolka AirBagu

Příspěvek od FandaTDI »

když v květnu píšeš, že tě v dubnu čeká technická, tak to máš ještě čas... :-) Pytel opravdu při svítící kontrolce neni funkční žádnej a tyhle snímače docela odcházej (i když to může být i ta kabeláž/konektor, vlhkost,...) ... a neni v sedačce, ale pod ní.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“