dýchání klimáku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

stejsn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.05.2012 08:28
Bydliště: Prahue 13

dýchání klimáku

Příspěvek od stejsn »

Předevčírem jsem si přivezl B5ku passata s klimatronikem. Všecko tam funguje jak má, jen mě zaráží jedna věc. Když zaparkuju a chcípnu motor, ozývá se pod kapotou takové divné dýchání až jako syčení, asi jako od rychlovarné konvice. Je to od klimatizace, protože když jsem zkoušel jet bez ní, tak se to pak neozývá. Je to normální? Předtím jsem měl fiata s klimatizací a podobné zvuky nedělal.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od xerxes »

to syčeni je normální

stejsn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.05.2012 08:28
Bydliště: Prahue 13

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od stejsn »

Děkuju.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od PlusOne »

luki píše:to syčeni je normální
Určitě? Mě to syčí i za jízdy, ale jenom když mám AUTO nebo normál, na ECON to nedělá (mám pocit, že u ECON neběží kompresor, je to tak?).
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

stejsn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.05.2012 08:28
Bydliště: Prahue 13

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od stejsn »

Tady v manuálu čtu, že na ECON kompresor neběží, že to automaticky reguluje topení, ale ne chlazení.

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od ejkie »

Mód ECON znamená, že neběží kompresor a chová se to tak, jakoby jste auto měli bez klimy. Normální stav (bez ECON) režimu má zapnutý kompresor na klimu, stejně je to s módem AUTO, ten má klima kompresor také zapnutý.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od PlusOne »

ejkie píše:Mód ECON znamená, že neběží kompresor a chová se to tak, jakoby jste auto měli bez klimy. Normální stav (bez ECON) režimu má zapnutý kompresor na klimu, stejně je to s módem AUTO, ten má klima kompresor také zapnutý.
Oukej, tohle ale neřeším, co řeším je to syčení i za jízdy - podle lukiho je to normální. Je to normální?
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od ace_rimmer »

a mně nic nesyčí

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od PlusOne »

ace_rimmer píše:a mně nic nesyčí
A máš klimu??? :D

Vevnitř to slyšet není, jenom když běží motor, a klima jede na něco jiného, než ECON, tak je slyšet takovej sykot z pravé strany, když otevřu kufr. Blbě jsem se vyjádřil s tou jízdou, myslel jsem za chodu motoru...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od DarkMaverick »

buď v klidu....mě to dělá taky...
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od ace_rimmer »

:good: mám :twisted:
když dojedu tak s vypnutým motorem nic nesyčí, za chodu motoru to jenom ševelí, nic znatelného, maximálně se sepne větrák klimy pokud je zahřátý chladič, ale to asi není to syčení co máš namysli :lol:

EDIT: teď si uvědomuju, že vlastně mi to po vypnutí motoru párkrát potichu syčelo, ale všiml jsem si toho jenom když jsem hned po dojetí otevíral kastli a šmelil jsem něco v prostoru kolem napouštěcích ventilů klimy (nad pravým předním tlumičem), ale to jsem musel mít ucho až u toho, abych to slyšel, za normálních okolností nebylo slyšet vůbec nic, možná to máte jen znásobené, může to být nějaký přetlak v té soustavě, když valí klima naplno a ventil to možná přepouští a když je to už moc nahlas tak je to možná jen opotřebením jako když začne vrzat servo vlivem toho, že přetlakový ventil už to má za sebou....jen teoretická úvaha...
Jen podotýkám, že systém klimy mám úplně v pořádku a nemám nízký tlak ani žádné úniky za celou sezonu (resp. v normě udávané výrobcem)

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od PlusOne »

No, vloni jsem klimu kontrolovat nenechal, chystám se na to až letos, fakt je, že pokud ji mám puštěnou na místě, tak po chvíli začne vzduch z ní foukající teplat - takže určitě bude potřeba minimálně vyčistit, a doplnit chladivo.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od M@rty »

děla mi to taky:)
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od ace_rimmer »

a nech si zkontrolovat ty ventily, jestli neucházejí, teď jsem si vzpomněl, že mi ten servisák říkal, že tam nemám ty plastové čepičky na ventilech a že kvůli nečistotám by tam měly být, že se pak může stát v krajní situaci, že to přes ně bude utíkat, protože se tam dostane třeba jemný prach a netěsní to jak by mělo....jeden ten klobouček stál závratných 10Kč, tak jsem do toho šel, přece jen mám VW tak nebudu šetřit... :smoke:

HonzaT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 20.11.2008 22:05

Re: dýchání klimáku

Příspěvek od HonzaT »

Pokud ti někdy klimatizace lehce syčí po vypnutí motoru,je to normální. Klimatizace má vysokotlakou a nízkotlakou větev. Při běhu klimatizace je ve vysokotlaké větvi od cca 15 až po cca 25 atmosfér. Záleží na venkovní teplotě a jak dobře a správně pracují ventilátory chlazení. V nízkotlaké větvi bývá cca 2 až 6 atmosfér. když se klimatizace po vypnutí motoru vypne,tlaky v obou větvích se vyrovnávají a může být chvilku slyšet syčení z pod přístrojovky,nebo ze středových výdechů. Pokud je syčení slyšet i za běhu motoru a klimatizace,je v ní nedostatek chladícího média-ikdyž klimatizace ještě chladí a zdá se Vám být vše v pořádku. Je to první příznak,podle kterého se to dá poznat. Chladivo máme všichni stejné,je to tetrafluorethan ( R134a).

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“