Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není
PříspěvekNapsal: 13.10.2016 16:47 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

13.10.2016

4

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu.
VW passat B5, rv. 2000, 66kw

začly svítit kontrolky ABS a ESP, chvíli na to začla blikat kontrolka žhavení a přestali svítit brzdovky. ABS a ESP se rozsvítí za jízdy po sešlápnutí brzdy, kontrolka žhavení začne blikat cca pul minuty po zapnutí klíčku na první polohu, spínač brzdových světel světel vyměněn a bezezměny (tak jsem oba proměřil a oba v pořádku jedny kontakty spínací a druhé rozspínací).Diagnostika hlásí 2 závady -kroužek ve volantu(podle automechanika ESP jde přes ten kroužek) a vadný spínač brzdových světel, dle mě to jsou dvě nesouvisící závady. takže bych rád zatím vyřešil ty brzdová světla. Já už si s tím nevím rady automechanik taky ne a jedinej autoelektrikář široko daleko je strašně drahej (to bych zvlad) ale je to u něj na rok. byl bych teda velice rád za jakékoliv vaše rady a skušenosti. Děkuji

Přílohy:
Poznámka: vyměněný spínač
2551889.jpg
2551889.jpg (18.3 KiB) Zobrazeno 272 krát

Předmět příspěvku: Re: nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není
PříspěvekNapsal: 13.10.2016 20:22 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

13.10.2016

4

a ještě bych se chtěl zeptat jestli maji brzdová světla pomocné relé a pokud ano tak které to je?

PříspěvekNapsal: 14.10.2016 15:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.10.2008

7081

Svitavsko

zkus zkontrolovat jestli nemáš prasklý žárovky v brzdách
dávali jste origo spínač nebo nějakou čínu? je dobře nastaven?

když proklenuješ v konektoru ty dva piny co se spínají tak svítí brzdy? nemáš prasklo nějakou pojistku je tam +12V na konektoru spínače?

kroužek G85 jestli někdo nepřesazoval volant nebo nedělal si geometri, tak asi odešel pokud jsi byl na geošce tak jim to tam zajeď omlátit o hlavu

PříspěvekNapsal: 14.10.2016 23:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.10.2012

16

v konektoru, který se připojuje do brzdového spínače zkus stáhnout konektory - samičky, nebo malinko vyosit kolíčky, aby byl zaručený kontakt. Měl jsem něco podobného, 2x jsem vyměnil spínač - diagnostika hlásila chybu - a stále stejná závada. Nakonec se to začalo projevovat se změnou teploty v interiéru a podle toho, jestli šlo topení nebo klima - sviňa plast byl malinko volný....

PříspěvekNapsal: 15.10.2016 09:11 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

13.10.2016

4

žárovky v cajku , spínač nevím jestli je origo, v kelly mi ho nabídly jako jedinou možnost ale když jsem pak proměřoval starej a novej tak oba fungujou, piny jsem taky zkoušel propojit a nic, nejde mi štáva ke spínači , jde jen jedním tím rozpínacím (menší piny).
pojistku jsem žádnou vypálenou nenašel
jinak děkuji za rady :) kdyby byl ještě nejakej nápad tak uvítám :)

PříspěvekNapsal: 15.10.2016 12:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.10.2008

7081

Svitavsko

měla by to být pojistka č. 13 a pak ještě nejspíš nějaké spínané +12V nejspíš pojistka č. 5 většinou..

zkus na diagnostice otestovat ten brzdový spínač v motoru v měřených hodnotách někde tam je u tempomatu jestli se mění obě nuly na jedničky

Přílohy:
spinac break.pdf [405.6 KiB]
10 krát

PříspěvekNapsal: 17.10.2016 00:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.10.2008

120

Ústí nad Labem

Řešil jsem ted něco podobného až na to že mi nesvítilo ABS a ESP. Blikala žhavicí kontrolka a nefungovaly zadní brzdová světla. Zkontroloval jsem žárovky a ty byly prasklé a poté problém zůstával + navíc se mi pokaždém sešlápnutí brzdy přepalovala pojistka č.13. Zkontroloval jsem třetí brzdové světlo a prostříkal jsem Kontaktolem všechny konektrory jak u třetího brzd. světla tak i u ostatních a problém vyřešen.Ikdyž konektory vypadaly čistě tak tam byl někdě problém. Pak nadále zkus zkontrolovat zda máš třetí brzodvé světlo zda v přechodu střechy do zadních dvěří nejsou chráničky poškozené a jukni se i do vnitř na kabely občas se tam prošoupou. ;-)

PříspěvekNapsal: 23.10.2016 11:56 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

13.10.2016

4

jelikož jsem na to byl sam kratkej tak jsem to svěřil odborníkoj :) byl to spatnej kontakt v pojistkove skříni takže oprava za par korun :) jinak děkuji všem co radily :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]