Který zámek zlobí?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majrek001 »

Graun: u passata to jde dobře vytáhnout (jen si je potřeba vycvakat kabeláž) a povolovat příčku není potřeba

jinak pokud jsi nedal mikrospínače s plechovou páčkou tak se vydřou brzo znovu... s tím sekundovým lepidlem to moc dobrý nápak není respektivě už to neopravíš znovu


Mikusacek: vezmi pájku a prostě ty body nahřej a přitom to lehce páči a zbyde ti tam ještě kousek na rozehřátí pro zpětnou montáž
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Graun »

Sorry, nevšiml jsem si, že to je na passata
Btw já doufám, že už auto mít nebudu než se to znova posere...dával jsem tam čínské "originály" z ali, takže snad něco vydrží

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Mikusacek »

Takže to je jako u předního zámku u řidiče ? Aby šla ta zálepka vyndat tak prostě povolit torx tam u šroubů co drží zámek ve dveřích pokud to dobře chápu.

Úplně nechápu jakou střední příčku myslíš, já myslel že oddělám tapec, pak si povolím šrouby co drží okno - vytáhnu ho ven, povolím si všechny šrouby co drží tu plastovou stahovačku a tu sundám a pak zámek. Nebo jakou střední příčku myslíš ?
Je lepší okno vyndat nebo ho přilepit izolepou nahoru ??

Zámky budu měnit zadní oba protože se mi občas stává, že se dveře neotevřou až třeba na druhý pokus nebo třetí a musím někdy i rozhýbat zámek zevnitř přes čudlík nebo zatahat za páčku a pak se otevřou + u jednoho ze zadních se mi stalo že jsem musel několikrát zavřít jinak mi furt svítílo na palubce že jsou dveře otevřené . Koupil jsme si jiné na vrakáči kdybych náhodou ty co tam jsou nedal dohromady . Ještě zámek u řidiče mi ted nereaguje taky na otevření dveří - asi 2x jsem ho rozhýbal co jsem tam napral kontaktol ale pak už nic.
Jinak jsem kupoval tyhle spínače Saia-Burgess V4NCT7 .

Mám v plánu ty zámky co tam ted jsou prostě rozebrat vyčistit a kompletně propájet a případně vyměnit mikrospínače a dát je zpět ale pro jistotu jsem koupil originální zámky z vrakáče páč to musím dát přes víkend dohromady.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majrek001 »

klika je zajištěna stejně na předních i zadních dveří..

okno vzadu má úplně jiný systém než vepředu jsou tam dva válečky rozepřené v sobě a zacvaklé do stahovačky (musíš vyndat malý váleček a pak ten velký a jen vytáhnout okno nahoru a přilepit páskou
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Graun »

Já jsem Tě s tou příčkou zmátl. To platí pro GIV, u passata to je jiné.
Omlouvám se za dezinformaci s tím postupem...mea culpa
Co je stejné (podle popisu majreka) jsou ty válečky. Já to vytahoval pomocí šroubů - našroubuješ M6 (nebo možná M5, už nevím) a vytáhneš pomocí kleští ten první váleček. Pak našroubuješ M8 a opět jej násilím vytáhneš také. Okno pak jde odpojit od stahovačky.
Další postup demontáže zámku se liší. Já jsem musel u GIV nejdříve dát pryč tu příčku (rozděluje ty dvě okna), jinak nešel zámek vytáhnout ze dveří. Jak jsem pochopil tak Passat to má jinak.
Když už to budeš mít venku zámky, tak ty mikrospínače vyměň. I když vypadají ok a spínají, tak jsou mech. opotřebené a proto to blbne.


Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Mikusacek »

No tak teď jste mě dostali.
Přední okno tedy můžu vyndat že povolím šrouby přes ty gumové průchodky ve dveřích a vytáhnu ?

Zadní dveře jak se dostanu k těm válečkům ? Dělá se to taky přes ty průduchy jak ve předních dveřích nebo až po povolení všech šroubů v plechu stahovačky ? Nemáte náhodu nějakou fotku ? Díky

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Graun »

Takže okno dolů a přes průchodku uvidíš ty válečky.
Zkus mrknout na YT.
Třeba tady
https://youtu.be/-Rs-pLD8Zk8" onclick="window.open(this.href);return false;

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majrek001 »

sjedeš sklem úplně dolu a tam jedna průchodka a tam to vytáhneš a nezapomeň si to zase do skla nacvaknout zpátky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Mikusacek »

Díky moc za rady. Zvládl jsem dnes vyměnit jeden zámek zítra mě čeká druhá strana ale to snad už půjde líp když vím co a jak.
S těma válečkama ve dveřích jsem chvilku bojoval a pak znovu jak je tam dostat zpět protože při vkládání toho menšího jsem si vytlačoval ten větší ale nakonec to dopadlo.
Další poser byl vyndat tu zadní část vnější kliky protože po povolení šroubu furt nešla vytáhnout tak jsem to musel dlouho pomalu páčit páč to bylo pěkně zarostlé.
Je to voser práce ale dá se :)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majkl1 »

Praktická rada pro ty válečky u zadního okna:
Nasaď ten větší a při nandávání menšího tlač na okno zvrchu. Tím se ten větší váleček zapře. :drinks:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Mikusacek »

Já jsem je dal do sebe najednou a pak jsem je tam natlačil širokým šroubovákem ale tu tvojí radu zkusím u druhé strany. Díky

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Mikusacek »

Ahoj, tak po výměně zámku se mi už asi 3x stalo, že jsem levé zadní dveře opět neotevřel. Pomohlo na to až kousek jet a pak se něco nekde oklepalo a najednou to šlo. V tu chvíli nereagovalo ani okno. Jde zámek i okno nějak napřímo do komfortky nebo to jde do toho sloupku u levé nohy a pak dál? Napadá mě, že tam by leda mohl být nějaký problém s kontakty ale už jsem z toho nešťastnej + po dlouhé jízdě v dešti jsem měl opět vlhkou podlahu pod pedálama ale to je kapitola sama o sobě páč si myslím že úplně všechno co šlo jsem už řetěsnil. Nemáte někdo schéma zapojení těch svazků co jsou v těch sloupkách vepředu ? Díky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majkl1 »

Pokud ti nejde ani okno, pak bude problém s napájením řj těch dveří (zřejmě v husím krku v B-sloupku budeš mít ukroucený kabel) :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Mikusacek »

Zasmotné dveře mají nějakou řídící jednotku ? Toho jsem si nevšiml já myslím že jdou jednotlivé dráty až přímo dopředu nebo se pletu ?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majkl1 »

Každé dveře mají svojí řj (přidělaná k motorku stahovačky). Tato řj převádí stavy jednotlivých mikrospínačů do CAN. Kdyby to bylo, jak píšeš ty, musely by od každého spínače vést kabely do komfortky. Takhle se to všechno táhne dvěma dráty (samozřejmě krom napájení) - včetně příkazů pro stahovačky případně další systémy.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“