Jak otevřít auto?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Jak otevřít auto?

Příspěvek od mysacek »

Ahoj.
Tu a tam mi zlobila dálka, ale vždy jsem to zamknul nebo odemknul klíčem a pak se to zase tak nějáko samo chytlo. Přiznám se, že jsem jednou trošku na klíč zatlačil ve vzteku :twisted:
Jenomže minulý týden mi čtyřletý synek ten klíček v zámku protočil. Teď se mi zase sekla dálka a já to prostě neotevřu. Baterka je v pořádku, kufr zámek je zaslepenej, když drátem zkouším otevřít přední dveře, tak nic, čudlík povyleze, ale to je tak všechno, dveře neotevřu. Už to tak mám zhruba čtyři dny a začínám zvažovat variantu cihla.
Nějaký nápad?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jak otevřít auto?

Příspěvek od majrek001 »

vaháčkovat to nejde to škoda 120 tady safe lock systém tedy nejdou otevřít dveře zvenku ani zavnitř.. pokud ti protočil vložku tak si měl nalomené to ovládání, ale to jsi asi poznal dle toho, že to blblo a pomohlo kousek otočit..

možnost je třeba přes autozkoušečku napojit napájení na čidlo oleje na vaně a přes něco stáhnout okno přes vnitřní okno. a kufr ti přes dálkáč nejde třeba odemknout?


pokud se rozhodneš rozvít okno tak přední řidiče nebo spolujezdce (hlavně né zadní), ale pokud ti jde odemknout kufr přes DO což větišnou jde tak pak zapnout klíč v zapalování a odemknout na kolénce a podívat se na vložku řidiče co jí je
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Re: Jak otevřít auto?

Příspěvek od mysacek »

majrek001 píše:možnost je třeba přes autozkoušečku napojit napájení na čidlo oleje na vaně a přes něco stáhnout okno přes vnitřní okno.
Ty jo, tak tenhle kód jsem neprolomil, zkus to prosím ještě trochu popsat.
Jinak nee, kufr neodemknu.
Potřebuju stejně vyměnit přední sklo, mám ho strašně poškrábaný, tak uvidím, jaká je cena předního a spolujezdce. Přední sklo by šlo normálně na pojistku, ale díru půl metru na půl by mi asi na pojistku nezkousli...
Naposledy upravil(a) mysacek dne 25.01.2017 18:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jak otevřít auto?

Příspěvek od majrek001 »

co je čidlo zespodu na vaně na snímaní minima hladiny oleje tak na něj přez autozkoušečku napojíš +12V a rozsvítí se ti budíky a jdou stáhnout okna zevnitř něčím - vedou do něj tři dráty ten napájení a pak výstup jde do budíky tak tam se připojí přes autozkoušečku napájení a pak fungují vnitřní tlačítka na okna tak jdou stáhnout
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Re: Jak otevřít auto?

Příspěvek od mysacek »

Dobrá, kouknu na to.
To by teoreticky melo jit i vydrátkovat, protože pokud se nepletu, tak s klíčkem v zámku po zmačknutí čudlíku dveří řidiče se zamknou všechny dveře. Mohlo by to jít i obráceně, ne?
Pořad nerozumím té autozkoušečce. Stačí tam propojit kablikem plus od startéru?

Bus21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.12.2015 17:22

Re: Jak otevřít auto?

Příspěvek od Bus21 »

Ahoj, omlouvám se za vstup, ale mám podobný problém. Rozbilo se mi stahování okna u řidiče - okno se stáhlo a pak něco zapraskalo a už se nedalo vytáhnout. Tak šlo auto k mechanikovi, ten to spravil, OK. Jenže když jsem si přišel pro auto, najednou nešly otevřít dveře. Ani zvenku, ani zevnitř, po chvíli se to nějakým způsobem podařilo (zkoušeli jsme povytáhnout čudlík, odemykat dálkovým atd.) a já odjel.
Jenže problém je, že doma jsem už dveře žádným způsobem neotevřel. Ani zvenku ani zevnitř. Zámek je funkční na klíček i na DO, ale prostě dveře jsou zavřené a hotovo.
Takže mám dotaz - jak ty dveře otevřít? Jde to vůbec nějak? Děkuju za odpověď.
Passat Variant Highline 1999, B5-AFN 81kW, 1,9TDi.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jak otevřít auto?

Příspěvek od majrek001 »

mysacek: přes autozkoušečku, aby si neupustil do špatatného drátu, tak autozkoušečkou to ochráníš. jinak pokud si nevytahl klíč a ze zapalování jen ho vypl a zamkl tak krom toho že nejde odemknout dálkou, protože je neaktivní tak by to mělo jít odemknout přes kolébku nebo vnitřní klikou jelikož to nedovolí zamknout na SAFE

rozhodně jen přes drát bych to nedělal, ale můžeš to vyháčkovat za vnitřní kliku nebo máčknout odemknout na kolébce


Bus21:
těžko říct co ten mechanik pokazil, ale předpokládám, že měl venku i zámek když dělal stahovačku tak nejspíš moc napnul lanko venkovní kliky dle mě.. zkus otevřit venkovní kliku a tam uvidíš takový vroubkovaný váleček a ten povol jestli to půjde a pak zamkni a odemkni a mělo by to jít
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Bus21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.12.2015 17:22

Re: Jak otevřít auto?

Příspěvek od Bus21 »

Díky za odpověď, nakonec se to vyřešilo tak nějak samo. Prostě jsem to šel vyzkoušet - nenašel jsem v klice nic, co by se dalo nějak povolit, ale ty dveře prostě začaly zase fungovat. Jde to normálně otevírat, zevnitř i z venku, jako by se nikdy nic nestalo. :D
Tak jenom doufám, že to vydrží.
Passat Variant Highline 1999, B5-AFN 81kW, 1,9TDi.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jak otevřít auto?

Příspěvek od majrek001 »

když vyndáš vložku zámku tak jde v klice napnout lanko jsou tam drážky a váleček v nic jde posouvat - začátečnická chyba je to lanko napnout víc než bylo pak už to většinou neodemkne

Obrázek
Obrázek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“