Kufr se neotevře pořádně - zasekává se

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Kufr se neotevře pořádně - zasekává se

Příspěvek od G3-lower »

Mám takový problém na B5.5 combi:

Když na klíčích nebo tlačítku v autě dám otevřít kufr tak se jakoby pootevře jen o kousek a zůstane jakoby zaseknutý, jde s ním hýbat cca 1cm takže ho musím rychle silou zatlačit a on se zase zacvakne a zamkne. Pokud po zmáčknutí odemknutí přes klíč či tlačítko kufru ihned zmáčknu na kufru ten mikrospínač a zvednu kufr tak to otevřu v pohodě. Pokud to nestihnu udělat fakt během okamžiku tak se zase jen "pootevře".

Někdy se stane, že když kufr zavírám tak o kousek povyskočí / pootevře se a zůstane zaseknutý, ale jde s ním 1cm hýbat takže ho musím svižně silou zatlačit, aby se zavřel. Někdy to udělá i víckrát za sebou.

Čím to může být? Zámek? Nebo je tam asi motorek, který už je unavený a nezvládá to?

Dále na kufrové roletce mám po dešti vždy flek od vody, ale když sáhnu na stropnici tak je vždy suchá. I kolem světýlka ve stropnici. Nikde flek ani kapka vody, celkem záhada :-D Říkal jsem si, že by mohlo téct přes anténu, ale stropnice i lampička byla vždy suchá. Nějaký tip a zkušenost?

vento tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 11.11.2008 15:11
Bydliště: je kde bydlet

Re: Kufr se neotevře pořádně - zasekává se

Příspěvek od vento tdi »

Ahoj. Rozeber kliku na kufrových dveřích. Určitě budeš mít ulomený mikrospínač od kliky. Měl jsem ten samej problém. Přilepil jsem ho dvousložkovým lepidlem a je klid.
Ta voda, asi bude voda steklá na těsnění a jak otevřeš kufr tak ti kápne voda na roletku.

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Kufr se neotevře pořádně - zasekává se

Příspěvek od G3-lower »

Voda je na roletce ještě dříve než se kufr otevře, je to velký flek takže je to vidět přes okno.

Kufr budu muset rozebrat tak či tak, takže to tam prozkoumam.

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr se neotevře pořádně - zasekává se

Příspěvek od d.d.t33 »

ten flek na rolete se mi delal taky a strop suchej ,ale bylo pekne videt kolacky na rolete :taunt: tak jsem si dal praci a komplet zubnim kartackem ocistil vse okolo pantu a gumy u kufru a zatim klid.Ale ze tam bylo bordelu vsade akorat doufam ze tam neni zpuchrela guma nekde

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Kufr se neotevře pořádně - zasekává se

Příspěvek od G3-lower »

Omrknu to, ale myslím, že to mám čisté, celkem se o to starám a jak myju tak většinou i toto a mám pocit, že jsem to na podzim čistil důkladně až na lak jak nějakou srazovou leštěnku.

Dělá se mi to spíš uprostřed roletky což musí logicky jít od stropu, asi bude třeba sundat stropnici a mrknout na utěsnění antény, ale logicky by byl flek i na stropnici nebo mokro kolem světýlka v ní.

vento tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 11.11.2008 15:11
Bydliště: je kde bydlet

Re: Kufr se neotevře pořádně - zasekává se

Příspěvek od vento tdi »

A stojíš na rovině když prší? Pak ti voda steče úplně na místa na které by tě to nenapadlo. Ze stropu by jsi měl flek na tapecírungu.

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Kufr se neotevře pořádně - zasekává se

Příspěvek od G3-lower »

Stojím na bočním stání z mírného kopce. Ale nejde mi do hlavy, když je flek na roletce 20x20cm a stropnice i světýlko v ní je suché bez fleků tak odkud se to sakra bere ta voda na tu roletku?

Začnu přetěsněním nebo výměnou antény a pak se uvidí...

vento tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 11.11.2008 15:11
Bydliště: je kde bydlet

Re: Kufr se neotevře pořádně - zasekává se

Příspěvek od vento tdi »

Pohnou se ti vrata vůči těsnění. Zkus se postavit rovně a uvidíš. Zkusil bych protikolík zámku poštelovat. Antenou to určitě nepoteče.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“