Jednotka LZ dveří nekomunikuje

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pepa350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.06.2012 15:48
Bydliště: Mirovice

Jednotka LZ dveří nekomunikuje

Příspěvek od pepa350 »

Ahoj všem, prosím o radu. Mám Variant s komfortkou 799B r.v.2001 a komfortka si nepovídá s jednotkou LZ dveří. Ve VAG se jednotka LZ dveří neukáže, ostatní dveře ano. Tento problém mám již dlouho, ale všechno fungovalo jen se zřídka hlavně v zimě nezamkly nebo neodemkly LZ dveře. Teď už ale zamykání LZ dveří nefunguje vůbec. Ovládání okna (na dveřích,na řidičových dveřích i na dálku) a podsvícení tlačítka fungují.
Mikrospínače v zámku vyměněny a deska propájená, kabeláž vedení CAN proměřená a stále nic. Komfortka vytopená nebyla. Sehnal jsem jinou dveřní jednotku a chová se to stejně. Chová se stejně i když jí připojím do PZ dveří. Okna jdou, zámek ne. Někdy na maxidotu rychle problikává signalizace LZ dveří když je otevřu ale většinou vůbec. Ostatní dveře OK. Už jsem v koncích. Prosím poraďte případně zda by se nenašel někdo okolo ČB kdo by pomohl. Díky
Passat Variant 1.9TDI 96kW AVF 2001
Passat Variant 2.0TDI 110kW CRLB 2017

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: Jednotka LZ dveří nekomunikuje

Příspěvek od Jacques. »

A co kabely v husich krkach co jdou do B sloupku?
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

pepa350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.06.2012 15:48
Bydliště: Mirovice

Re: Jednotka LZ dveří nekomunikuje

Příspěvek od pepa350 »

Kabeláž jsem proměřoval celou od dveřní jednotky až ke komfortce. Konektory v B sloupku jsou ok a kabely také. Byly jen zoxidované spoje u komfortky jak se sbíhají jednotlivá CAN vedení. Přeletováno a zaizolováno. Nepomohlo.
Passat Variant 1.9TDI 96kW AVF 2001
Passat Variant 2.0TDI 110kW CRLB 2017

pepa350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.06.2012 15:48
Bydliště: Mirovice

Re: Jednotka LZ dveří nekomunikuje

Příspěvek od pepa350 »

Tak závada nalezena. To že mi nezamykaly dveře bylo motorkem v zámku. Jak je napojený na piny v konektoru tak kartáčky nějak nedolehaly na rotor a netočil se. Rozebráno opraveno. Navíc byla voda v konektoru k samotnému zámku. Vysušeno ale nevím zda to mělo také vliv.
Nekomunikující jednotka dveří je špatnou komfortkou. Půjčil jsem si od známého stejného pašíka a prohodil komfortky. S jinou komfortkou vše maká jak má dokonce i SAFE. Moje komfortka v jeho autě opět nekomunikuje s LZ dveřmi.
Dotaz zní: Mohlo by pomoct přeprogramování komfortky nebo mám shánět jinou? Čím to případně přehrát? EEPROM budíků jsem dělal přes K CAN Commander. Šlo by to tím? Díky
Passat Variant 1.9TDI 96kW AVF 2001
Passat Variant 2.0TDI 110kW CRLB 2017

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“