Něco "sežere" proud při startování

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Něco "sežere" proud při startování

Příspěvek od falen »

Ahoj,

mám problém u B5 AFN. Něco mi pořád bralo proud cca 300mAh -> vyřešil jsem to tak že jsem na mínus udělal kleště a baterku odpojuji. Teď jak se "ochladilo" tak mi to ráno stěží nastartuje a když ano tak začne blikat červený vykřičník v kolečku -> zřejmě nízké napětí baterie?? Někdy nenastartuje vůbec -> baterka se vybije. Není to tak že by startér točil nějak dlouho. Prostě dvakrát,třikrát zatočí a pak to naskočí nebo zhebne. Žhavičky jsem měnil vloni. Alternátor sepne po překročení 1600 ot -> nevím proč. Může ten startér při studeném motoru spotřeboval veškerý proud?

Včera jsem si vzal tátovu baterku (s kterou normálně jezdí a jeho auto točí docela dlouho než naskočí), přijel jsem domu -> odpojil a dneska ráno opět tento problém -> nastarotoval jsem, ale rozvítil se na chvilku ten vykřičník v kolečku a auto začalo pípat na chvilku. Díky moc za každou radu či zkušenost.... .

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Něco "sežere" proud při startování

Příspěvek od vilik »

Kód: Vybrat vše

Alternátor sepne po překročení 1600 ot -> nevím proč
Jednoduše ti to nedobijí. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Něco "sežere" proud při startování

Příspěvek od FandaTDI »

Alternátor musí dobíjet i na volnoběh ... Btw. nevim, jak si představit ty přidělaný kleště, ale tak jako tak to není řešení a může tam být přechoďák, kterej to celý způsobuje...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“