Passat b5.5 radio MFD 1

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
milansilvia
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 14.10.2009 17:15

Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od milansilvia »

Ahojte zhanam niekoho z vychodu kto by mi prerobil moje MFD 1 radio nasledovne. Namiesto cd changera chcem aby cital usb a tiez aby citalo video format. Kolko taka sranda stoji ? Dakujem.

Uživatelský avatar
kosa0006
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 13.11.2014 15:21

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od kosa0006 »

Taky je řešení: https://www.levnejmobil.cz/autoalarmy-a ... 29687.html
Zapojení je jednoduché, žádná věda.

milansilvia
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 14.10.2009 17:15

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od milansilvia »

Hej vyzera to fajn, nejaka lacnejsia alternativa. Pozeral so e-bay tam su take sady do20eur len ci to vie niekto zarucit ze to funguje resp. inu alternativu. Dik

Uživatelský avatar
kosa0006
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 13.11.2014 15:21

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od kosa0006 »

Nic levnějšího asi těžko budeš hledat. Toto je 100% funkční.
Hoď odkaz na ten ebay, za 20€ nevím, co nabízí.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od majrek001 »

udělat kabel ze scartu + set-to-box a umí to vše


mp3 + wma - emulator cd changeru
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Robo7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.01.2018 16:45

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od Robo7 »

Zdravím. Som na fóre nový. Potrebujem poradiť s MFD. Potrebujem tam napojiť cúvaciu kameru. Signál som dal na svorku PAL /NTSC, tienenie na VID zem a aktivovanie prepnutia kamery na VID ON (priviedol som tam 12V). V menu mám aktivované AUX AUDIO A VIDEO. Ale obraz z kamery nejde.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od majrek001 »

takto zapojené by to mělo fungovat - synchronizaci obrazu si taky zapojil - je stejná norma nastavená na kameře i na MFD?
Přílohy
kamera.jpg
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Robo7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.01.2018 16:45

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od Robo7 »

Vďaka za odpoveď. Synchronizáciu som nezapojil. Podľa obr. treba spojiť CSYNC s R G B spolu?
A pin 6 (PAL/NTSC) je spolu s 7 (VID-ON). Veď na 7 treba 12 V z cúvačky, na prepnutie displeja. V takomto zapojení by sa asi niečo odpálilo.......
Norma je myslím v pohode. Zoberie to ako PAL tak aj NTSC normu. Zatiaľ tam dávam pokusne signál (PAL) z videokamery ☺. MFD som vyhodil z Passata a chcem ju hodiť do T4.
V Passate mám nahodenú inú NAVY s cúv. kam. a TV tunerom.

Robo7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.01.2018 16:45

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od Robo7 »

Môžem poprosiť o odpoveď VW Maniak . Kam treba zapojiť synchronizáciu.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od majrek001 »

propojit jak je to v tom schématku RGB + SYNC propojit na výstup za kamery (vidoe out 7,8,9,10 + a vidoe OUT zem dáš na 5) a hlavně mít stejnou normu na kameře a na radiu zkusit jak pal tak ntsc (pokud nezapojíš pin 6 tak by mělo být nastaveno NTSC, pokud přípojíš na +12V (mělo by být přes rezisto 5K6) tak je PAL


ps. ale já jsem to zatím nezkoušel - takže ti to nemůžu potvrdit já mám zatím natahanou jen kabeláž
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Tronik-92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.03.2018 19:37

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od Tronik-92 »

Poradíte mi někdo nějakou alternativu - úpravu audia v Passat B5.5 Variant? Aktuálně mám radio Gamma 5. Je rozdíl co se zvuku týče mezi gamou a MFD? Koukal jsem i po zesilovači Nokia DSP. Víte někdo kde se v autě schovává? Minulý auto jsem měl A6 C5 a to bylo jiný kafe co se poslechu týče.. tady je to furt takový nijaký. Rád bych zustal u origo rádia (kvuli vzhledu) chtěl bych dodělat subík do kufru ale jen nějaký decentní aby nepřekážel (ideálně místo levý kapsy)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od majrek001 »

Nokia DSP není jen o zesilovači - jsou k tomu i speciální reproduktory - pak liší zesík pro gammu kde je externí equalizér a u MFD se nakóduje - běžně je zesilovač v kufru v levé kapse v držáku jako cd měnič

já jsem třeba narval bose soundsystém z audi a6 c5 a hraje to parádně s MFD, ale to vše nepasuje jako u Nokia DSP soundsystému (když porovnám mezi sebou DSP a Bose, tak je docela znát, že DSP nemá subwofer)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Tronik-92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.03.2018 19:37

Re: Passat b5.5 radio MFD 1

Příspěvek od Tronik-92 »

Ahoj, děkuji za info... bohužel jsem nakonec došel k jinému závěru a to je oželit origo vzhled a dal jsem neorigo rádio. Zvukový rozdíl mnohem lepší takhle mi to stačí. Výhodou je super kompatibilita - USB,AUX,BT,HF,CD (ale bez changeru který sem si dodělaval k origo radiu do loketky.. - hold bude tam bude zase schránka .. :( ) Nevýhodou pak zásah do origo stavu a vzhled... jak pest na oko ty neorigo radia.. nevim proč je musí dělat tak strašně cirkusový.. aspon sem vybral s nastavitelnou barvou podsvitu takže ve tmě to není takovej rozdíl..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“