Problém se zamykáním - Už jsem z toho jelen :)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Jirka Plamínek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.02.2017 11:47

Problém se zamykáním - Už jsem z toho jelen :)

Příspěvek od Jirka Plamínek »

Zdravím, už si opravdu nevím rady, tak tu zkusím popsat celý můj problém - prosím nekamenovat :)

Pořídil jsem VW Passat, 1.9, 96kw, 2005. Už při koupi mi bylo sděleno, že zamykání nefunguje jak by mělo ale že je to jen triviální záležitost....jak se ukázalo, asi to nebyla tak úplně pravda.
Jak se to tedy vše projevuje:

Neustálá signalizace otevřených dveří řidiče a zadních pravých dveří (oba zámky vyměněny, problém přetrvává - mechanicky fungují i reagují na el. impulzy zamykání)
Pomocí DO se mi daří auto jen odemknout, nikoliv zamknout (nereaguje)
Při zamknutí pomocí klíče vše v pořádku, při odemknutí mi automaticky sjedou dolů všechny okna

Po studování tu a jinde jsem se dozvěděl, že by problém mohl být v komfortní jednotce tak jsem se rozhodl na ní podívat...po podlahou samozřejmě nějaká voda ale v samotném sarkofágu s jednotkou bylo sucho. Vše jsem tedy vysušil ale beze změny.

Otázka tedy zní - mohou všechny tyto problémy souviset s mrtvou komfortní jednotkou? Je nějaká možnost jak jednotku zkontrolovat než koupím druhou? Nerad bych koupil jinou a zjistil, že problém byl jinde.

Moc všem děkuji za případné odpovědi a reakce

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém se zamykáním - Už jsem z toho jelen :)

Příspěvek od xerxes »

nazdár problém by moh být v komfortce jak jsi už tam psal,mrkni ještě na kabeléž co je v pruchodce mezi dveřmi a kastli

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém se zamykáním - Už jsem z toho jelen :)

Příspěvek od majrek001 »

zamknout dálkou nejde větišnou když jsou otevřené řidičovi dveře, tak bych hledal tam jako první..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém se zamykáním - Už jsem z toho jelen :)

Příspěvek od majkl1 »

Investuj do kabelu (cca 200kč), sosni Vag-com (třeba 304 v češtině) a načti komfortku. Pokud jí nenačteš, může být chyba v ní. Pokud načteš, lze najít stavy všech mikrospínačů v závislosti na otevření či zamknutí každých dveří.
Podle mě bude chyba v signálu od jednoho z mikrospínačů snímajících polohu klíčku v zámku. U těch zadních dveří může být chyba v kabeláži mezi zámkem a komfortkou (na DPS, v husím krku v B-sloupku, před spojením CAN vedení u komfortky).
Kabel užiješ stejně, tak začal bych tímhle. Pak budeš vědět přesně, kde hledat závadu.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“