Záhada climatronic + CAN komunikace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
dromy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 15.10.2008 17:44

Záhada climatronic + CAN komunikace

Příspěvek od dromy »

Zdar klubáci,
mám dvě otázky.
První je k chování klimatizace:
Situace: Je horko, nastartuju, po pár sekundách sepne klima a začne chladit. To je v pořádku. Pokud ale zůstane auto stát na volnoběh, nebo popojíždím pomalu v koloně, pak se mi stává, že klima se po nějaké chvíli vypíná - zapíná - vypíná a místo chlazení pouští dovnitř střídavě teplý vzuch zvenku a studený z klimy. Pokud ale jedu, je vše úplně v pořádku.
Co by to mohlo způsobovat? Přehřívá se výměnínk klimatizace? Něco ohledně tlakového čidla náplně okruhu klimatizace? Na climatronicu žádná závada nevyběhne a toto dělá úplně vždy. Můj technik říkal (jen po telefonu) že by to mohl být normální projev chování a ne závada, ale je mi to divný, páč se takhle určitě nechovala žádná klimatizace z koncernových auto, které jsem kdy řídil.
Díky za postřehy na co se zkusit podívat, co zkontrolovat..

Druhá věc:
Potřeboval bych sehnat specifikaci CAN komunikace pro Passat 3BG 3/2003 2.0i 96kW ALT. Jaký je použit komunikační protokol a především jaké PGN sdružují jaká SPN a jejich dekódování. Předpokládám, že VW používal pouze proprietální kódování a nevyužíval předdefinované z normy. Ano, měl bych to nejdříve zkusit pořádně pohledat po internetu, což jsem zatím neudělal. Já jen kdyby náhodou tohle tady někdo měl. Účel je naprogramovat si vlastní zobrazení některých dat, která chodí na CANu, na vlastním zařízení s vlastním displejem.
Díky za info.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Záhada climatronic + CAN komunikace

Příspěvek od Jarda S. »

dost často nefunguje elektrický větrák na chladiči prověř jeho funkci pravděpodobně v něm budou ubroušený uhlíky (návod na opravu tu na foru je)
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
dromy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 15.10.2008 17:44

Re: Záhada climatronic + CAN komunikace

Příspěvek od dromy »

Děkuju za nápad. Zkusím to překontrolovat. Stane se to totiž úplně vždy, když nechám auto stát na volnoběh se zapnutou klimou, takže s vyvoláním této závady problém není.
Kdyby nespínal ventilátor správně, pak by to určitě dávalo smysl. Oba větráky chladičů jako takové nejspíš samy o sobě fungují - točily se oba po zastavení pro dochlazení po delší jízdě v horku. Mohl by být ale problém v jejich aktivaci jen z podnětu od klimatizace - z ETKY tam vidím spínač ventilátoru klimatizace 8D0 959 481B tak kdyby se to potvrdilo že ventilátor nejede, změřím jestli spínač funguje při správných teplotách jak má a případně jestli zareaguje ta "řídící jednotka" ventilátorů.
Díky

Uživatelský avatar
dromy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 15.10.2008 17:44

Re: Záhada climatronic + CAN komunikace

Příspěvek od dromy »

Tak řešení bylo nejspíš jednodušší, než jsem si původně myslel. Klimatizace začala korektně fungovat bez popsaných výpadků po vyčištění konektorů a prostříknutí kontaktolem na teplotním snímači a tlakovém snímači náplně klimy. Konektor toho tlakového snímače byl lehce povytažený, nezacvaknutý na zámek. Dnešní pomalý přejezd ucpanou Jihlavou zvládla klima bez jediného výpadku, takže snad dobrý..
Díky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“