Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nabster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.08.2017 10:23
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od Nabster »

Ahoj mám dotaz. O víkendu jsme s kámošem měnili nápravu a po výměně mi zůstaly svítit kontrolky ABS a ESP. Podle VAGu problém u levého předního čidla ABS. Přesně si nepamatuji číslo chyby, ale myslím, že to bylo něco jako rozpojený signál - trvalý. Porovnaly jsme s druhým čidlem odpor a byl stejný 1,26 k ohm. Takže čidlem by to být nemělo. Domnívám se, že bude problém v kabeláži. Chtěl bych to proměřit, ale nevím, kam vede ten kabelový svazek za průchodkou podběhu.

Takže otázka je, kam a kudy vede kabelový svazek od ABS čidla od předního levého kola?

Díky za typy.
VW Passat 3BG 2.3 VR5 125 kW
R.V. 2003, TACH: 227 xxx

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od majrek001 »

zkus se jako první rozjet a ujet alespoň 1km jestli to zhasne..

po smazání naskočí zpátky?



za podběhem je abs jednotka takže vede tam - tedy proměřit, ale že by z ničeho nic se poškodila kabeláž není moc pravděpodobné - je dost zacvaknutý konektor od čídla - byl zapnutý klíč když bylo odpojené čidlo?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Nabster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.08.2017 10:23
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od Nabster »

Ujel jsem už několik km. Pokaždé se to vymazalo, ale hned po ujetí pár metrů se to rozsvítí zpět. Ujel jsem už tak 200 km a stále nic.
Od té jednotky bych to proměřil, jen drobnost, abych se ujistil. To povede k jednotce, co je vedle motoru? Viz foto.

Je pravda, že by se najednou poškodila kabeláž je divné, ale nedivil bych se, kdyby místo mědi byl uvnitř jen prach. Pár takových kabelů už jsem viděl, tak jsem to chtěl prověřit. Konektor je zacvaknutý dost. Tam byl právě trošku problém s oxidací. V konektoru ji bylo dost. Ale povedlo se nám to relativně vyškrábat. Nicméně jsem chtěl prověřit tu druhou část kabelu, jestli tam není ještě problém s tou oxidací. Zkoušel jsem i kontaktol, ale přišlo mi, že to nemá efekt. Kdyby byla nějaká kyselina, která by sežrala oxidaci a ne celej vodič, tak beru hned.
Co se týče toho klíčku... Bohužel, když bylo odpojené čidlo, tak jsem musel večer zavřít okna, takže jsem zapnul zapalování.
Přílohy
Bosch-ESP-1_34-1397563800.png
VW Passat 3BG 2.3 VR5 125 kW
R.V. 2003, TACH: 227 xxx

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od majrek001 »

když jste oškrávali oxidaci napružili jste piny, aby tlačili na protikus?

jinak co si dával je jednotka ABS
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Nabster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.08.2017 10:23
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od Nabster »

To jsme nedělali. Ačkoliv mne to ani nenapadlo. Jsou to dva plíšky proti sobě (samice) a nevypadalo, že by to nedolíhalo, ale můžu to zkontrolovat.
VW Passat 3BG 2.3 VR5 125 kW
R.V. 2003, TACH: 227 xxx

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od majrek001 »

ono když to oškrabeš přitom se to trošku ohne a už to netlačí je možný, že tam není kontakt - pak už leda proměřit kabeláž ke konektoru jednotky ABS nejlépe odpojit a přes žárovku - jen propísknout nestačí nebo změřit odpor vodiče
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Nabster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.08.2017 10:23
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od Nabster »

Chápu, stát se to může. Dneska jsem se na to díval a nasadil jsem kruté škrábání a čištění Isopropylalkoholem. Díval jsem se i na ty piny, jestli jsou dostatečně napružený a pro jistotu jsem tam ještě dloubnul, aby to fakt pružilo. Když jsem je spojoval, tak šli do sebe těžko, takže teď už to musí být spojené určitě. Zatím jsem ale neviděl efekt. Ale taky jsem toho moc neujel. Uvidím zítra ráno. Kdyžtak proměřím celý ten kabel.
Ještě mě zajímá, nevíš jestli když ŘJ zjistí přerušený obvod a hodí nějakou chybu, jestli když se ten signál obnoví, pozná ŘJ, že se to vrátilo do normálu a kontrolky zhasnou nebo musím pokaždý vymazat přes VAG chyby a pak se to teprve rozjede? U Citroënu a Peugeotu to tak funguje. U VW nevím. Protože VAG nemám a tak se s tím nechci zbytečně drbat každý den, když nezjistím výsledek.
VW Passat 3BG 2.3 VR5 125 kW
R.V. 2003, TACH: 227 xxx

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od majrek001 »

myslím si, že ABS pokud to bere zkrat na kostru/plus tak to je jako závažná chyba (tak tam myslím zůstane) - pokud je to jen nesmyslný signál, tak se myslím po 20 startech smaže - nejlepší pořídit VAG - mrknout jakou ukazují rychlost jednotlivá čidla atd
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Nabster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.08.2017 10:23
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od Nabster »

Tomu bych se ani nevidil. Psalo to přerušený signál, myslím, takže teoreticky, kdyby se obnovil, by to mohlo zmizet, ale je to VW, tak si myslím, že to tam zůstane. Nicméně jsem se dnes odpoledne pustil do měření toho svazku. Oddělal jsem konektor od jednotky ABS a proměřil jsem v tom svazku odpor. Bylo tam 3,6 - 4 Ω. Což je za mě v pořádku. Odpor čidla ABS byl 1,3 kΩ (měřeno na konektoru v podběhu). Když jsem tedy spojil konektory a změřil odpor čidla na konektoru jednotky ABS, tak odpor byl cca 1,3 kΩ. Takže svazek je v pohodě. Možná tomu pomohlo včerejší čištění, ale asi bude potřeba ta diagnostika, aby se to rozběhlo.
Pro jistotu jsem porovnával naměřené údaje s druhou stranou a jsou totožné.

EDIT: Ráno jsem nastartoval a přibyla další kontrolka do počtu a to červený vykřičník, blikající a byl doprovozen myslím 3x zvukovou výstrahou. Asi bude problém v jednotce ABS. Odpoledne jedu na diganostiku, snad to něco ukáže.
VW Passat 3BG 2.3 VR5 125 kW
R.V. 2003, TACH: 227 xxx

Uživatelský avatar
Nabster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.08.2017 10:23
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od Nabster »

Takže. Měl jsem to teď napíchnutý a vypsalo to toto:

Adresa 03: ABS brzdy Labely: SVO\4B0-614-517.lbl
Řídící jednotka: 4B0 614 517 G
Díl: ABS/ESP front 3428
Kódování: 04475
Dílna #: WSC 05311
VCID: 25459E4DBF8CF669BA-5120

4 závad nalezeno.
00283 - cidlo otaceni kola ABS - vpredu vlevo (G47)
30-00 - preruseni nebo zkrat na plus
00285 - ABS snimac otacek kola vpredu vpravo (G45)
27-00 - neverohodny signal
00290 - ABS snimac otacek kola vzadu vlevo (G46)
27-00 - neverohodny signal
00597 - rozdilne impulsy otacek kol
35-10 - - - Sporadická

Po mém včerejším zasahu už jsou ty chyby čtyři. :rofl: Z toho i když se dalo vymazat, tak ihned po vymazání tam zpět naskočila 00283. Teď už mě fakt nic nenapadá. Buď je čudná celá jednotka, nebo nevím. :D Zkusím prostříkat ten konektor od ABS jednotky kontaktolem, ale nejsem si jistý, jestli to pomůže. Každopádně je divný, že potom, co jsem ji odpojil a zpět připojil se našli další chyby.

EDIT: Beru zpět všechno, co jsem dnes psal, jsem totiž idiot. :o :D Ty další tři chyby, doprovázený zvukovým doprovodem a kontrolkou vykřičníku tam byly, protože když jsem to včera měřil, tak jsem vždycky zastrčil do toho konektoru kabel. Takže jsem to teď otevřel a zjistil, že ty piny, tam kde jsem prováděl měření, jsou daleko od sebe, takže to házelo nesmyslné hodnoty. A já už se lekl, že to bude jednotka ABS. Nicméně ta první chyba o tom zkratu tam je pořád. Asi budu muset projít celý kabel.
VW Passat 3BG 2.3 VR5 125 kW
R.V. 2003, TACH: 227 xxx

Uživatelský avatar
Nabster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.08.2017 10:23
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy a kam vede kabeláž od senzoru ABS

Příspěvek od Nabster »

Tak abych to uzavřel, nakonec i přesto všechno to bylo jen čidlo ABS v těhlici. Ačkoliv se tvářilo, že je v pořádku, tak jsem nakonec risknul jeho výměnu a ukázalo se, že bylo mrtvý.
VW Passat 3BG 2.3 VR5 125 kW
R.V. 2003, TACH: 227 xxx

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“