nejdou tlumené a dálkové světla

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
dawid_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 09.10.2010 21:50

nejdou tlumené a dálkové světla

Příspěvek od dawid_cz »

Ahoj, přestaly mi jít dálkové a tlumené světla. Parkovačky svití, světelná houkačka (probliknutí dálkových) také funguje, zadní mlhovy taky fungují. Pojistky (4x10a) jsou v pořádku. Značně vykvedlanou a křupající páčku blinkrů a přepínání světel jsem vyměnil ale nepomohlo to. Kulatý spínač světel jsem měl taky venku, očistil kontakty, dokonce i rozebral ale na nic špatného jsem nepřišel. Netuší někdo kde může být zakopaný pes?(ano, vím že vetšinou na zahradě) :-))

Nechce se mi zbytečně kupovat ten kulatý vypínač (nejsem si jist že je 100% funkční) tak jsem si říkal že se ještě podívám na relátko světel ale v soupisce relátek prostě relé na světla není. Poradí mi někdo které relé to je?
Pod volantem jsou relátka bílé 370, černé 373, černé velké 377, modré 202, šedé 370, černé 204, oranžovočervené 267

moc děkuji

Passat Kombi 3B5 1,9TDi 66kw AHH

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejdou tlumené a dálkové světla

Příspěvek od majrek001 »

buď páčka, ale to i té staré nic nebylo když šla světelná houkačka, tak to bude vy vypínači světel - nic víc tam už není krom pojistek - měřil jsi napájení kam až jde?

vypínač si od někoho půjč na vyzkoušení - pasuje z golf IV/Bora, Superb atd
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
dawid_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 09.10.2010 21:50

Re: nejdou tlumené a dálkové světla

Příspěvek od dawid_cz »

neměřil :-) zas takový kamarád s elektroinstalací nejsem, mě pokope i 6v baterka z jawy :) zkousel jsem promerovat vypinac...mezi stálou 30tkou a dalsíma kontaktama...a prijde mi ze jedna strana kontaktu je uplně mrtvá a na te druhe se nektere kontakty dají "procinknout"

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejdou tlumené a dálkové světla

Příspěvek od majrek001 »

koukal jsem do schématu a je to na přímo pokud máš všechny pojistky v pořádku, tak je to ve vypínači - od někoho si vyzkoušej jiný vždyť je to za minutu přehozený
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
dawid_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 09.10.2010 21:50

Re: nejdou tlumené a dálkové světla

Příspěvek od dawid_cz »

majrek001: měl jsi pravdu. Bylo to vypínačem. Vyzkoušel jsem sousedův vypínač (ačkoliv měl o jednu polohu na přední mlhovky navíc) a vše fungovalo. Rozhodnul jsem se tedy kouknout do vypínače než ho vyhodím a koupím novej. Sundal jsem horní kroužek se symbolama poloh, pak jsem sundal část s otočným ovladačem. Potom je tam plošný spoj s ledkama podsvícení - ten se jen sundá prstama. Nakonec jsem vysunul ven vnitřní část vypínače a tu jsem "rozpůlil". Pozor, je tam plastový váleček s "vačkama" kterej ovládá jednotlivé kontakty tak se musí opatrně ...a zapamatovat si jeho polohu.Následně jsem očistil jeden kontakt opálený za těch dvacet let do černa a ostatní kontakty preventivně taky vyčistil a oškrábal a zase to celé složil. Světe div se, světla svítí a zatím novej vypínač nemusím kupovat :-)

Překvapilo mě teda že světla nejsou přes relátko ale co se dá dělat :-) moc děkuji za rady a inspiraci. To schéma v chytré knize fakt nedávám a informace o tom že to je na přímo mi dost pomohla :-)

dík

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“