Climatronic + ventilátor topení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ffighter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.05.2009 19:20
Bydliště: Nesuchyně

Climatronic + ventilátor topení

Příspěvek od ffighter »

Ahoj chlapi,
už jsem zoufalej. Prošel jsem tu na fóru nespočet témat ohledně climatronicu a ventilátoru topení a pořád jsem můj problém nedokázal spárovat ani s jedním příspěvkem. Před pár dny vše fungovalo jak mělo a ze dne na den se přestal ventilátor točit. Climatronic mi vyplivl jedinou chybu a to 4F9. Ventilátor topení a jeho řídící jednotka. Říkám hurá,jednoduchá záležitost.Seženu jinej funkční. Vyměnil jsem celkem 4 ventilátory a ani jeden mi neběžel.Panel hlásí stále 4F9. To by byla sakra náhoda,abych měl všechny ventilátory s vybouchanou ŘJ (ale procento náhody tu je). Hlavně panel si dělá co chce,ale to je možná tím,že má problém v komunikaci s ŘJ ventilátoru.Při zapnutí klíčku se mi panel rozsvítí,ale neukáže se stupnice ventilátoru,až když stisknu ventilátor,tak naskočí,ale pak sám od sebe stupňuje intenzitu až do maxima.Při stisku vnitřní cirkulace odečte jednu čárku,při změně teploty taky, nebo naopak přidá atd. Udělal jsem diagnostiku a všechno se mi v autě vyzkoušelo a na konci opět jediná chyba - 4F9. Rozebral jsem ventilátor na molekuly a uhlíky víc než polovina a při odzkoušení na baterku se točí.Takže opravdu ta kosočtvercovina ŘJ ??? Že by všechny ventilátory co jsem zkoušel měly ŘJ v pérdeli?Hlavně mě zaráží to nekontrolovatelné jednání ovládání na panelu.Je to tím,že ŘJ s panelem komunikuje a pokud nemá panel odezvu,tak dělá to,co jsem napsal že dělá?
Asi jsem si párkrát v této slohovce odpověděl,ale bojím se toho,že koupím ŘJ a opět to nebude fučet.
Dokážete mi někdo vysvětlit ten princip a vyvrátit či potvrdit mé doměnky?
díky Vašek
PS:sorrrry za tu slohovku
VW PASSAT 1.9TDi 66kW Variant - první pašík
VW PASSAT 1.9TDi 85kW Variant - prase ženy
VW PASSAT 1.9TDi 96kW Variant - moje prase

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Climatronic + ventilátor topení

Příspěvek od majkl1 »

Možná budu mimo, ale ventilátor svojí vlastní řj nemá, ta je právě v panelu climatronicu. Není v háji tedy panel? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ffighter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.05.2009 19:20
Bydliště: Nesuchyně

Re: Climatronic + ventilátor topení

Příspěvek od ffighter »

ventilátor.jpg
majkl1 píše:Možná budu mimo, ale ventilátor svojí vlastní řj nemá, ta je právě v panelu climatronicu. Není v háji tedy panel? :roll:
Ahoj,
ventilátor ŘJ má.V případě manuální klimy má předřadný odpor a v případě climatronicu má ŘJ.Je na těle ventilátoru cožje ten kovový trojúhelník.
VW PASSAT 1.9TDi 66kW Variant - první pašík
VW PASSAT 1.9TDi 85kW Variant - prase ženy
VW PASSAT 1.9TDi 96kW Variant - moje prase

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Climatronic + ventilátor topení

Příspěvek od M@ty »

Ano. Je to také takový předřadný odpor. Můžeš zkusit objednat z netu nový a vyzkoušet. Případně vrátíš. Nebo pokud máš v okolí někoho se stejnou generací panelu klimatroniku tak zkusit prohodit (Passat , Golf).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“