Stálé podsvětlení ovladačů u řidiče

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jouda71
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2010 17:23
Bydliště: Kladno-to je to město....

Stálé podsvětlení ovladačů u řidiče

Příspěvek od Jouda71 »

Ahoj kluci,mám problém....nechal jsem vyčistit interiér,umýt auto a motor wapkou. Po příjezdu domu jsem zjistil,že mi permanentně svítí podsvícení ovládání oken a zámků v řidičových dveřích i když zhasnu světla. Když vytáhnu pojistku 14 (malá na stahování oken+ centrál+ vnitřní oavětlení) podsvícení zhasne. Když vyndám tu pojistku při zapnutých světlech začne ,,bzučet" v podlaze u řídící jednotky. Jinak vše funguje jak má-okna,centrál,světla. Můj předpoklad je,že tam bude někde voda jak to myli wapkou,odpojil jsem baterii (na větší akci jsem dnes neměl čas) a nechám to vyschnout. Uvidím jestli to pomůže,nesetkal jste se s tím už někdo,nebo nějakej nápad ?

Děkuju Láďa
Je to sice dál,ale o to horší cesta.........

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Stálé podsvětlení ovladačů u řidiče

Příspěvek od JirkaVys »

Mýt motor vapkou je úcty hodný výkon, to je dost podobné jako mýt interiér vapkou.

casesik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.08.2018 01:40

Re: Stálé podsvětlení ovladačů u řidiče

Příspěvek od casesik »

Taky nechápu ale už jsem to slyšel od tolika lidi že mě to ani nepřekvapuje.
VW Golf VII variant 1.4 TSI 92kW Maraton Edition (r.v. 2017)

Uživatelský avatar
Jouda71
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2010 17:23
Bydliště: Kladno-to je to město....

Re: Stálé podsvětlení ovladačů u řidiče

Příspěvek od Jouda71 »

Tak ono to s tím taky nemusí souviset, může být taky jen zlomenej kabel v průchodce,zoxidovaný konektor někde ve dveřích,prošluslá svorkovnice,špatné ukostření...těch možností je spousta,proto se taky ptám,jestli nemá někdo zkušenost....jinak to mytí dělala firma co je celkem vyhlášená a asi vědí co si můžou dovolit. Apropo,nenapadá mně,jak umýt motor jinak než chemií a oplachem vodou...opravdu myslíte že se to ve značkových servisech dělá jinak-třeba že mechoš naběhne s hadříkem a kartáčkem na zuby ? Věřte mi,že nee, nějaký čas jsem tam strávil.....
Je to sice dál,ale o to horší cesta.........

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Stálé podsvětlení ovladačů u řidiče

Příspěvek od JirkaVys »

Tak pokud teda tak víš, co je špatně nebo může být, tak proc se vůbec ptáš? :-D Trochu blbá náhoda že by to začalo dělat zrovna po mytí vodou v motorovem prostoru, kde rozhodně tlak vody nemá co dělat.
Firma co myje motor vapkou pro mě není umění. Značkový servis ala autorizak fakt nemá cenu řešit, to není servis ale placení všeho toho personálu, haly a pak možná nastupuje ten servis, který většinou není žádnou výhrou.
A máš pravdu profi člověk to dělá ručně a rozhodně ne tlakem vody.
Do prostoru motoru se samozřejmě voda za deště a jízdy dostává, nicméně ne pod tlakem, na to těsnění opravdu stavěné není, kor u starších vozů, kde již bývá značně unavené.

Uživatelský avatar
Jouda71
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2010 17:23
Bydliště: Kladno-to je to město....

Re: Stálé podsvětlení ovladačů u řidiče

Příspěvek od Jouda71 »

No tak mi to nedalo a porejpal jsem se v tom,vypadá to na řídící jednotku -komfortku, až budu mít trochu času,budu to muset pořešit,nějak se tomu autu z baráku nechce.... :D ale díky za užitečnou diskusi ohledně možných příčin :D
Je to sice dál,ale o to horší cesta.........

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Stálé podsvětlení ovladačů u řidiče

Příspěvek od M@ty »

Zatéká ti nejspíš do interiéru pod boxem ŘJ motoru, průchodkou bowdenu lana otevírání kapoty nebo i stahovačkami dveří pokud se auto mylo i z venčí. Zkontroluj i kabeláž komfortky a hlavně odstraň příčinu zatékání.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Jouda71
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2010 17:23
Bydliště: Kladno-to je to město....

Re: Stálé podsvětlení ovladačů u řidiče

Příspěvek od Jouda71 »

Tak záhada hlavolamu vyřešena,ŘJ komfortky po vyndání netknutá,sucho pod kobercem,po odpojení komfortky žádná změna,kabely a svorky u sloupku taky ok...a stále svítilo. Tož tedy jinak,znovu a lépe.... :D Po rozebrání tapecu řidičových dveří a odpojení kabeláž záhada odhalena....knoflík na el. otevírání nádrže po rozebrání na prvočástice uvnitř zoxidovaný a prošlehlý do zkratu s mezi plusem ovládání a konektorem-pinem na podsvětlení :D Píšu jen proto kdyby to někoho potkalo a nic logickýho už mu nedávalo smysl. Takže vyčištěno,prostříknuto WD poskládáno a funguje to....závada nepravděpodobná,leč možná. A zrovna v době kdy jde auto k novému pánovi-asi se mu nechce či co :D :D :D Jinak M@ty děkuju za možnou cestu k vyřešení problému-konečně něco konstruktivního :good:

Mějte se Láďa
Je to sice dál,ale o to horší cesta.........

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“