Tři autosedačky vzadu?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
feulina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.03.2019 23:20

Tři autosedačky vzadu?

Příspěvek od feulina »

Zdravím. Předem předesílám, že jsem na toto fórum zavítala spíše ze zoufalství, omluvte prosím moji automobilovou neznalost a klidným srdcem mě považujte za blondýnu.

Potřebuju vyřešit, jak dostat na zadní sedačku tři autosedačky. Mám Passata Variant z 2001, uprostřed je dvoubodový pás, plus kvůli tvarování zadní sedačky by ani prostřední autosedačka nedržela stabilitu. Existuje více sedaček, které bych mohla oficiálně mít, tedy vyměnit celou zadní sedačku? Někdo mi dokonce navrhoval nechat tu současnou přečalounit - tím srovnat povrch,. aby byla i prostřední sedačka stabilní - což ale pořád neřeší trojbodový pás (plus je to možná finančně náročná záležitost, možná stejně nesmyslná kvůli té zadní vyklápěcí opěrce...) Autosedačky nemají atesty na dvoubodové pásy, přestože z mé zkušenosti drží dobře, ale problémy by s tím asi být mohly

Druhá možnost je vozit jedno dítě vpředu, ale tím pádem by příliš často musel jeden dospělý jezdit na tom dvouboďáku mezi dvěma dětma, což se mi teda pravdu nelíbí... Skoro by mi přišlo z hlediska bezpečí vézt na tom dvouboďáku tu sedačku, než člověka (za předpokladu, že je stabilní a ne na kopečku, ze kterého sjíždí na jednu či druhou stranu).

Je nějaké řešení? Díky!

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tři autosedačky vzadu?

Příspěvek od CentriFUGA »

Bohužel všechny sedačky do passata a nejen do něj nejsou na tohle řešeny. Tříbodový pás měly až novější passaty B6, takže ten taky nevyřešíš.
Já bych teda na dvoubodovém pásu sedačku nenechal, i když se zdá, že drží dobře (do strany asi jo, protože je napasovaná mezi těmi druhými), každopádně toto je problém, známého známý to tenkrát taky řešil a skončil u toho, že si u mě koupil tourana, který měl 3 plnohodnotné sedačky a pásy. Nic jiného nevymyslel, nehledě na to, že do octavky měl problém ty tři sedačky dostat i na šířku...
Takže přečalounění (drahá záležitost) nevyřeší stejně nic ohledně pásu. Bohužel.

Jediné řešení je vozit jedno dítko vpředu a dospělý vzadu - vydrží to tak 50km, pokud nemá vosí pas a 50kg.

feulina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.03.2019 23:20

Re: Tři autosedačky vzadu?

Příspěvek od feulina »

Ty tri sedacky se tam na sirku vejdou, to jsem zkousela. Ale co se tyka jezdeni dospeleho vzadu, tak jako vetsi problem, nez to nepohodli, vidim prave tu bezpecnost :-/ podle me pri bouracce nepripoutanym trupem uplne v pohode vybije obe mimina po stranach

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tři autosedačky vzadu?

Příspěvek od majrek001 »

CentriFUGA: to se hodně pleteš.. tři tříbodový pásy měli i B5.5 (stejně jako výhřev zadních sedaček tak nic zvláštního - jen to nemá každý passat) není to nic neobvyklého já je třeba mám (tři tříbodový jsem měl i v GIV vzadu :) ).. Sice autosedačku bych nikdy na pás nedal pouze na isofix, takže vzadu jen dvě na isofix za mě

feulina: sežeň si tu 2/3 opěradlo se dvěma tříbodovýma pásama a přehoď ji na bazoši v pohodě koupíš nebo kdo tahá auta na díly není problém sehnat - většinou to je v kombinaci s třemi opěrkami hlavy

Obrázek


Obrázek
Přílohy
IMG_20180103_204746.jpg
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tři autosedačky vzadu?

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak to se omlouvám za dezinformaci .. každopádně ten hrb tam zůstane pro případnou třetí sedačku...

feulina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.03.2019 23:20

Re: Tři autosedačky vzadu?

Příspěvek od feulina »

Diky! Tak aspon dospely tam, byt nepohodlne, muze jezdit celkem bezpecne. Je to stejne provizorni reseni, ve vysledku se koupi noveho auta nevyhnem, ale oddaleni dost pomuze!

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tři autosedačky vzadu?

Příspěvek od majrek001 »

ale co chceš koupit větší jak B5.5 na šířku nic moc prostornějšího není tak multivan :) ..

B6/B7 ty jsou méně prostorné.. S2 na šířku je podobně vzadu na nohy je to o trošku lepší a pak hold Sharan nebo Multivan
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tři autosedačky vzadu?

Příspěvek od CentriFUGA »

na tři sedačky krásně stačí touran. Tam se vlezou, jsou tam 3 plnohodnotné sedačky, jen ta prostřední je užší.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Tři autosedačky vzadu?

Příspěvek od M@ty »

Jen dodám že třetí hlavová opěrka a tříbodový pás vzadu byly za příplatek. Proto to není standart všude.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“