Problém se zadním centrálem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
coffeeandtea
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 25.08.2008 13:12
Bydliště: Praha 6

Problém se zadním centrálem

Příspěvek od coffeeandtea »

Zdravím pánové a případné dámy,

mám problém s centrálem. Když jsem koupil Passata, nefungoval centrál na zadních pravých dveřích. Prodávající říkal, že je v háji motorek a tak jsem to dočasně neřešil. Po čase se i zadní centrál rozeběhl, tak jsem byl spokojen.

Jenže potom jsem musel nechat v Brně na služebce vyměnit uhlíky - tudíž vyndavali baterku. Poté zase přestal zadní pravý centrál fungovat.

Po cca měsíci se opět rozeběhl.

Teď mi ale zatékalo ke spolujezdci kvůli ucpanému výtoku pod baterkou. Takže jsme zase museli vyndat baterku a centrál opět zkolaboval.

Nevíte prosím někdo proč se tak děje a jak by to šlo spravit? Nechce se mi vždy měsíc - dva čekat na to než se zase sám vzpamatuje.

Díky moc za tipy a triky - pokus možno prosím SZ...Díky moc

Uživatelský avatar
vonvichousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 07.05.2008 20:55
Bydliště: OPAVA

Re: Problém se zadním centrálem

Příspěvek od vonvichousch »

Tak to už je 4 zámek pravých zadních dveří v háji za krátkou dobu ,co se tady řeší...Pokud ti jdou ještě otevřít dveře,tak máš štěstí.Mě se to bloklo tak,že nešly otevřít ani po kompletním odstrojení a musel nastoupit na řadu sekaček :cry: ... mimochodem,stalo se mi to potom,co odpojili baterku kvůli výměně předních kotoučů.

hoky cv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.09.2007 10:18

Re: Problém se zadním centrálem

Příspěvek od hoky cv »

a nezatejkalo ti taky pod koberec u řidiče???? Tam je totiž řídící jednotka komfotru. Je tam svazek kabelú a origo vněm vedou kabely 2 napojeny na 3 , a 1 na 3 jsou napojeny a přelepeny páskou. Při zatékání pod nohy řidiče to oxiduje. Vyndej plastový práh, zvedni koberec a koukni na ten svazek.Vede podél prahu. Skontroluj ty spoje. Měl jsem stejný problé. Dveře jednou otvírali a podruhý ne. Nebo jsem musel několikrát otevřít a zavřít abych ty dveře otevřel. Po kouknutí pod koberec jsem se divil. Mokro a kabely zoxidované. Musel jsem je vystřihat a nastavit, abych je přiletoval. cca 30 cm. Až tak daleko byly vyžraný. Od té doby OK a to jsou už 2 roky. Jo a ještě jsem hledal kudy zatejkalo. Mě konkrétně v motor.části přes těsnící gumičku na lanku k otvírání kapoty. Silikon to spravil.
Ahoj Hoky
ps. dej vědět co to bylo.

coffeeandtea
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 25.08.2008 13:12
Bydliště: Praha 6

Re: Problém se zadním centrálem

Příspěvek od coffeeandtea »

hoky cv píše:a nezatejkalo ti taky pod koberec u řidiče???? Tam je totiž řídící jednotka komfotru. Je tam svazek kabelú a origo vněm vedou kabely 2 napojeny na 3 , a 1 na 3 jsou napojeny a přelepeny páskou. Při zatékání pod nohy řidiče to oxiduje. Vyndej plastový práh, zvedni koberec a koukni na ten svazek.Vede podél prahu. Skontroluj ty spoje. Měl jsem stejný problé. Dveře jednou otvírali a podruhý ne. Nebo jsem musel několikrát otevřít a zavřít abych ty dveře otevřel. Po kouknutí pod koberec jsem se divil. Mokro a kabely zoxidované. Musel jsem je vystřihat a nastavit, abych je přiletoval. cca 30 cm. Až tak daleko byly vyžraný. Od té doby OK a to jsou už 2 roky. Jo a ještě jsem hledal kudy zatejkalo. Mě konkrétně v motor.části přes těsnící gumičku na lanku k otvírání kapoty. Silikon to spravil.
Ahoj Hoky
ps. dej vědět co to bylo.
Díky za info... co já vím tak mi klasickou cestou ( pod baterkou zacpaný odtok ) natékalo jen ke spolujezdci... Ale zkontroluji to... Spíše mi hlava nebere to, že se to samo po nějáké době dá do pořádku.

Uživatelský avatar
Burak555
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 16.08.2008 22:43
Bydliště: Břeclav - Poštorná
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadním centrálem

Příspěvek od Burak555 »

měl jsem ten stejný problém a závada byla v průchodce z rámu do dveří! Stáhnout gumovou šprcku, rozpojit patici, pořádně vyčistit, prolit něčím dobrým na kontakty a je po problému. (doufám)!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“