centrál

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál

Příspěvek od Adham »

to by moh..a pak můžem pokračovat v řešení :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: centrál

Příspěvek od magmuss »

Ok, tak ještě jednou.

Když zamkne auto, blikne mu signalizace, že je všechno ok a aktivuje se alarm - po čase houká alarm, znamená to, že řídící jednotka vyhodnotí : všechny části zavřené : víko zavazadlového prostoru, kapota a všechny dveře, alarm se podle toho co píše, aktivuje sám od sebe - to by znamenalo, že řídící jednotka vyhodnotila po zavření a uzamčení auta, že někdo otevřel dveře či kufr, nebo kapotu - opět to poukazuje na mikrospínač. Jestli mu svítí světlo, tak řídící jednotka vyhodnotila, že jsou dveře otevřené, ikdyž jsou fyzicky zavřené - opět to poukazuje na mikrospínač. Tohle si může vyzkoušet přeci sám. Podle toho zjistí, jestli se mu podobá nějaká z těchto situací..

Pak může skontrolovat odtoky, které sem popisoval dříve, protože je to nejsnadnější a nejrychlejší způsob, jak zjistit, jestli je to komfortka nebo ne..

Myslím že k tomuhle, už není co řešit.. ať mu blinkry blikají, nebo ne..

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál

Příspěvek od pino.t »

magmuss píše:Ok, tak ještě jednou.

Když zamkne auto, blikne mu signalizace, že je všechno ok a aktivuje se alarm - po čase houká alarm, znamená to, že řídící jednotka vyhodnotí : všechny části zavřené : víko zavazadlového prostoru, kapota a všechny dveře, alarm se podle toho co píše, aktivuje sám od sebe - to by znamenalo, že řídící jednotka vyhodnotila po zavření a uzamčení auta, že někdo otevřel dveře či kufr, nebo kapotu - opět to poukazuje na mikrospínač. Jestli mu svítí světlo, tak řídící jednotka vyhodnotila, že jsou dveře otevřené, ikdyž jsou fyzicky zavřené - opět to poukazuje na mikrospínač. Tohle si může vyzkoušet přeci sám. Podle toho zjistí, jestli se mu podobá nějaká z těchto situací..

Pak může skontrolovat odtoky, které sem popisoval dříve, protože je to nejsnadnější a nejrychlejší způsob, jak zjistit, jestli je to komfortka nebo ne..

Myslím že k tomuhle, už není co řešit.. ať mu blinkry blikají, nebo ne..
Ale takto to tady nepsal, my reagujeme jen na to co tady bylo.
Kde si vyčetl toto?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: centrál

Příspěvek od Kristos »

blinkry mi nikdy neblikali. Takže teď taky ne. Včera jsem to chtěl zkusit vyndat ale musel jsem odjet takže na to jdu dneska, každopádně teď nevím jestli mám rozdělat dveře a nebo ten koberec? :?

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: centrál

Příspěvek od Kristos »

jo a včera večer jsem to zamknul rozsvítila se kontrolka všechno zhaslo a žádnej alarm se do teďka neozval. Prostě jako kdyby to bylo v pohodě.

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: centrál

Příspěvek od Kristos »

tak jsem se pustil do čištění těch kanálků je tam pěknej humus. Nicméně jsem to teda otevřel a nejde to už zamknout až po otevření a zavření dveří to zavřu, zamknu a spustí se alarm. Už mě to fakt s...

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: centrál

Příspěvek od Kristos »

Tak jsem vyčistil ty kanalky, jedna ta díra na odtok byla úplně ucpaná, všechno jsem to vyndal i baterku akorát to napravo to nešlo ven,ani nevím co to je. Každopádně jak jsem to tam vrátil a zkusil zamikat a odmikat, tak to najednou jde 8O , jestli stačilo vyndat baterku?
Zatím to tak nechám a až se to zase pos.... tak to zkusím rozdělat,ale pořád nevím co jestli tu sedačku nebo dveře? :?

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: centrál

Příspěvek od magmuss »

pino.t píše:
magmuss píše:Ok, tak ještě jednou.

Když zamkne auto, blikne mu signalizace, že je všechno ok a aktivuje se alarm - po čase houká alarm, znamená to, že řídící jednotka vyhodnotí : všechny části zavřené : víko zavazadlového prostoru, kapota a všechny dveře, alarm se podle toho co píše, aktivuje sám od sebe - to by znamenalo, že řídící jednotka vyhodnotila po zavření a uzamčení auta, že někdo otevřel dveře či kufr, nebo kapotu - opět to poukazuje na mikrospínač. Jestli mu svítí světlo, tak řídící jednotka vyhodnotila, že jsou dveře otevřené, ikdyž jsou fyzicky zavřené - opět to poukazuje na mikrospínač. Tohle si může vyzkoušet přeci sám. Podle toho zjistí, jestli se mu podobá nějaká z těchto situací..

Pak může skontrolovat odtoky, které sem popisoval dříve, protože je to nejsnadnější a nejrychlejší způsob, jak zjistit, jestli je to komfortka nebo ne..

Myslím že k tomuhle, už není co řešit.. ať mu blinkry blikají, nebo ne..
Ale takto to tady nepsal, my reagujeme jen na to co tady bylo.
Kde si vyčetl toto?
Nevyčetl sem to nikde, napsal sem příklady, podle kterých vydetekuje sám, jestli má v háji spínač, nebo potopenou komfortku.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Ok, takže jsi zjistil, že máš zacpané kanálky.. Když to bude zase zlobit, vrhnul bych se na to sedadlo, protože je spíše pravděpodobnější, že ti ta voda natekla opravdu do komfortky :? Jestli máš čas a místo kde je teplo, tak bych se na to vrhnul hned. Svazek drátů může být pod vodou - korodování se bude rozlejzat a budeš s tím mít pak větší práci. Je to na tobě. Sedadlo se asi fakt demontuje rychleji a snadněji, než rozdělávat celé dveře a zámek. Ten návod, jak se dostat ke spínači v zámku, máš v : časté dotazy a návody :wink:

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: centrál

Příspěvek od Kristos »

To je právě ono, dělám to venku a na to je fakt zima a hlavně se brzo stmívá, ale zeptám se kámoše na garáž a zkusím to radši rozdělat.
Ještě jedna věc když jsem to čistil tak v pravo je černá krabička na ní je nakreselenej deštníček, myslím si že to je nějaká řídící jednotka, a potřeboval jsem to sundat, tak jsem tam našel jen jeden šroub a stejnak jsem to nemohl dostat ven. Jak to teda vyndám. Díky.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: centrál

Příspěvek od johnns »

S komfortkou nás to tady řešilo opravdu hodně. Mrkni třeba sem:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=35&t=63307

Jinak, pokud si jen potřebuješ ověřit jestli ti komfortka neplave resp. v jakém je stavu, nemusíš sedačku vyndávat. Popis je v odkazu v četně foto. Sundáš prahovou lištu, plast vlevo od pedálů a odhrneš trochu koberec (vem si nějakou baterku ať lepší vidíš). I touhle malou škvírou lze ohmatat tam kam nevidíš a zjistit případnou vlhkost. I pokud bude vše vypadat ok, šáhni na svazek drátu těsně před komfortkou. Stačí aby se po svazku plížil občasný pramínek vody a problém je na světě. A pokud jsi měl zasviněnej odtok pod baterkou, jak ti radil magmuss, začal bych právě komfortkou.
Jestli tam bude potopa, je to na pořádnou revizi. Potom už bych to nedělal venku a sedačku určitě vyndej. Není to zas takovej rachot, za chvilku je venku.

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: centrál

Příspěvek od Kristos »

kouknu na to. A asi to vyřeším, teď mi nastal další problém takže udělám nové téma. Každopádně moc všem děkuju a budu informovat jak jsem dopadl.

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: centrál

Příspěvek od Kristos »

Takže centrál už je v pohodě,neozívá se, kouknul jsem i pod koberec a úplně sucho. Takže dobrý.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál

Příspěvek od pino.t »

Zkus si stáhnout okýnko řidiče zavřít všechny dveře zamknout alarm a až zabliká, že e aktivován, tak se nahni dovnitř a ootevři kapotu jestli začne houkat.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: centrál

Příspěvek od Kristos »

Jo tak to zkusím, ale až mi to zas bude dělat problémy, teď jsem rád že to je v pohodě, po tom co jsem vytáhl tu baterku, ale řeším ty otáčky, musím to dát na počítač aby to srovnaly. Ikdyž s tou kapotou to možná zkusím uvidíme. Díky.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“