Chyba termostatu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Chyba termostatu

Příspěvek od noiby »

Pani ako sa prejavuje chyba termostau ? Neohreje sa ? dlho sa ohrieva ?
Alebo ?

Lebo teraz cez zimu sa mi to najako dlho zohrieva aj 10-15 km
Je pravda ze sa nikam neponahlam a nezeniem to ale nejazdim zas pomali.
Typ auta je ako v popise

Dakujem pekne

Alesek07
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 23.06.2008 16:22
Bydliště: Pce

Re: Chyba termostatu

Příspěvek od Alesek07 »

Když je venku zima tak se muže auto ořívat treba i těch 10-15 km

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba termostatu

Příspěvek od noxicek »

Zalezi jaka chyba se v nem vyskytuje. Budje treba stale zavreny a motor se tim padem prehriva, pokud je stale otevreny, motoru trva hodne dlouho ohrani a klidne i po 50km,pokud to sulas, tak ti teplota nestoupne na provozni a pak muze mit nekterou z tehto poruch sporadickou.
Ale kdyz je ted u nas -15, a jedu s autem setrne a nevytacim do otacek, tak i po ujeti 10km, teplota neni na provozni. (jedu temer porad z kopce)...
JaK to popisujes, tak je to normalni stav.. bud v klidu

noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba termostatu

Příspěvek od noiby »

Super dakujem ti, lebo ked jazdim len vzdialenosti 10-20 km tak kym sa to ohreje tak to aj papa viacej. Ale asi to je v poriadku. cez leto som mal priemernu spotrebu 5.5 litra na sto, a to som jazdil 50 pero mesto a 50 pero mimo + dialnica, na cca 10 000 km, teraz na zimu si robim spotrebu a pod 6 litrov na kratke vzdialenosti sa nedokazem dostat ale ked idem trebars 30 km pekne po rovinke 80 + 130 km/h tak sa dokazeme dostat na 5-5,5 litra a aka idem po starej ceste co jest max 90 km/h ta ista vzialenost tak mam zimny rekord 4,5 l na sto a letny tu istu trasu za 3,9 l na sto.
noxicek píše:Zalezi jaka chyba se v nem vyskytuje. Budje treba stale zavreny a motor se tim padem prehriva, pokud je stale otevreny, motoru trva hodne dlouho ohrani a klidne i po 50km,pokud to sulas, tak ti teplota nestoupne na provozni a pak muze mit nekterou z tehto poruch sporadickou.
Ale kdyz je ted u nas -15, a jedu s autem setrne a nevytacim do otacek, tak i po ujeti 10km, teplota neni na provozni. (jedu temer porad z kopce)...
JaK to popisujes, tak je to normalni stav.. bud v klidu

Uživatelský avatar
jan_jan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.03.2008 13:33

Re: Chyba termostatu

Příspěvek od jan_jan »

Ja mam ponekud jinou anomalii...motor se normalne zahrje, ale po nejake dobe rucicka termo klesne na cca 45°C, chvili tam drzi a pak se zase zvedne na 90°C. Tahle se to klidne behem cca 60km stane treba 3x. Pres 90°C nepreleze nikdy. Je to normalni?
VW 1.8 20V Variant, 1998, B5 ADR

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: Chyba termostatu

Příspěvek od pianko111 »

jan_jan píše:Ja mam ponekud jinou anomalii...motor se normalne zahrje, ale po nejake dobe rucicka termo klesne na cca 45°C, chvili tam drzi a pak se zase zvedne na 90°C. Tahle se to klidne behem cca 60km stane treba 3x. Pres 90°C nepreleze nikdy. Je to normalni?
hod to na VAG budes mit v haji cidlo telpoty. Oprava 500 korun
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba termostatu

Příspěvek od noiby »

Vonku - 5 stupnov a zohreje sa mi to po 11stich km, nastartujem , idem 4 km cca 60 km/h po rovinke v klude, vylezem na most tak je idem 80 km/h usek dlhy 7 km,

Dnes som to skusal, pri vypnutom ventilatore na teply vzduch. Zajtra skusim hned zapnut teply vzduch a uvidim za ako dlho sa to zohreje.

Cestou spat som spozoroval ze som mal auto zahriate na 90 stupnov, postil som kurenie na plne (Hi), pri jazde cca 60 km/h mi po chvilke zacala rucicka teplomeru klesat (az o jeden dielik), troska som tomu slapol a ona zas vyliezla na 90 stupnov, odparkoval som auto a pri zapnutom teplom vzduchu mi po chvilke zase zacala klesat (stal som na mieste, neutral).

Co si o tom myslite ?
Lebo ak by som stal co ja viem 20 min na mieste tak mi teplota klesne na napr 20 stupnov ? to mi nejako nejde do hlavy ked motor bezi, aj ked viem ze diesel sa na mieste takmer vobec nezohreje ale je mi to cudne.

Uživatelský avatar
nobel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 08.01.2008 08:01
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Chyba termostatu

Příspěvek od nobel »

noiby píše:Vonku - 5 stupnov a zohreje sa mi to po 11stich km, nastartujem , idem 4 km cca 60 km/h po rovinke v klude, vylezem na most tak je idem 80 km/h usek dlhy 7 km,

Dnes som to skusal, pri vypnutom ventilatore na teply vzduch. Zajtra skusim hned zapnut teply vzduch a uvidim za ako dlho sa to zohreje.

Cestou spat som spozoroval ze som mal auto zahriate na 90 stupnov, postil som kurenie na plne (Hi), pri jazde cca 60 km/h mi po chvilke zacala rucicka teplomeru klesat (az o jeden dielik), troska som tomu slapol a ona zas vyliezla na 90 stupnov, odparkoval som auto a pri zapnutom teplom vzduchu mi po chvilke zase zacala klesat (stal som na mieste, neutral).

Co si o tom myslite ?
Lebo ak by som stal co ja viem 20 min na mieste tak mi teplota klesne na napr 20 stupnov ? to mi nejako nejde do hlavy ked motor bezi, aj ked viem ze diesel sa na mieste takmer vobec nezohreje ale je mi to cudne.

Tak to máme stejný problém:o))já měnil termostat jestě pred zimou,jelikoz pri ceste na letistě do Vídně se mi auto začalo přehřívat,vždy jsem zastavil nechal to chvíli schládnout ale teplota pořad stoupala,tak jsem zastavil na benzine,termostat vyhodil,vodu vypustil,dal novou a dojel jsem v pořádku domu:o))pak jsem si koupil termostat v náhradě a v -10 se mi auto tak tak dostane na 80stupnu po 17km(vzdálenost domova od práce)už to pozoruju od Vánoc..když to mám na 90stupnich po hodne ostre jizde a zastavim treba nekde na parkingu tak se teplota neudrzi a pozvolna pada..myslím že zkusím koupit jeste nejaky jiny termostat a snad bude dobry..ten stary to do doby nez umrel nedelal--kdyz sednu do sestrine 1.6tky benzinove tak topi jak drak po 3km coz se mi zdá pěkně neféér:o))) :lol: :twisted: :twisted:

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Chyba termostatu

Příspěvek od marcel110 »

Treba si uvedomit, ze motor na volnobeh nevyrobi vela tepla!!! A ked je pustene kurenie, tak tym padom ochladzujete chladiacu kvapalinu v okruhu. Vonku je -10 a chcete mat v aute +22. Tym padom musi fukat horuci vzduch ale on je brany z vonku a musi sa ohriat z tych -10 na napr. 40 aby vam udrzal v kabine tych 22. Rozdiel teplot je 50 °C. TEraz si zoberte, ake mnozstvo vzduchu sa do kabiny natlaci ventilatorom. No??? Ak to niekto nechape, tak ked bude mat moznost, nech da do auta obycajny fen, co ma vykon napr. 1800 Watt aani ten to nedokaze vykurit, tak co potom cakat od motora na volnobehu? A este aby sa nepohla rucicka teplomera? To akoze aby motor ani o stupen neochladol, ked je vo volnobehu? To je vyhoda modernych dieslovych motorov s priamym vstrekom. Vznika male odpadne teplo, pani. No hej, starsie predkomorkove diesle kurili o poznanie lepsie, ale jejich hlavy boli hodne namahane teplom a preto dost praskali a krutili sa, hlavne pri nespravnom zaobchadzani.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

marsiano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 23.09.2008 09:29
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba termostatu

Příspěvek od marsiano »

mám podobnej problém, myslel jsem že to je termostat, ale kamarád mi říkal že to jsou zřejmě nějaké svíčky na předhřec vody, nebo tak něco?? Měnil jste to někdy někod a kde je najdu??

renson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 13.01.2009 19:00

Re: Chyba termostatu

Příspěvek od renson »

kup si benzinove a maš po probleme za par minut maš teplo alebo si namontuj webasto
passat b5 74kw rv98

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“