Svetla xenony, dalkove malo sviti

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Ikebara
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.06.2008 16:28

Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od Ikebara »

Dobry den,

mam na B5 dodatecne naistalovane xenony a zda se mi, ze dalkove, obycejna H7 nejak malo sviti. Byl jsem v servisu, tam jsem si chtel nechat vymenit zarovky. Tak mi je vyndaly, napojily je na primo a sviti jao brus. Problem je v tom, aspon to tak vypada, ze namontovane xenony maji vetsi spotrebu, ty sviti dobre, ale na obycejne dalky jako by se uz nedostavala stava. Nemel jste nekdo obdobny problem? Nebo snad nejaky typ, jak to resit. Jasne, mohl bych tam dat i stare lampy, bez xenonu, ale to nasledne predelani na xenon je celkem bezna vec a nejak jsem nezaregistroval, za by jini meli podobny problem. Dekuji za odpoved.

milkik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2008 07:24

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od milkik »

Ahoj, s tím problém nemám, ale také mám passat starší a namontované světla s xenony. Svítí dobře, jen nemám samostavící sklon :( nicméně je sklápět můžu standardním ovladačem ručně.
Mám ale nyní problém, levý xenon mi přestal před týdnem svítit. Nemáte někdo skušenost s výměnou? Případně kde hledat chybu...???
Díky moc.
M.

Uživatelský avatar
Radegman
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 07.04.2008 21:11
Bydliště: New Jičín

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od Radegman »

To bude podle mě špatná výbojka, odejde tak jako klasická žárovka, nic nevydrží věčně
VW Passat B5.5 1.9TDI 96kW 6-ti kvalt a bývalá Mazda 323F 2.0, 106kW

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od SupermanXXX »

to ikebara: máš xenon v čočce? jestli ne tak budeš mít stejnej problém jako já že potkávací xenon svítí skoro stejně vysokok jako dálkový. s tím nedostatkem šťávy to je asi blbost ale dalo by se to změřit voltmetrem. Jestli nebydlíš daleko tak kup flašku dobrého suchého a stav se :mrgreen:

to milkik: vyndej výbojku z fungujícího světla a dej j í do toho co nesvítí pak poznáš jestli je to výbojkou či ne. Hlavně to dělej při zhasnutejch světlech bo je tam vysoké napětí! :roll:

Uživatelský avatar
Radegman
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 07.04.2008 21:11
Bydliště: New Jičín

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od Radegman »

SupermanXXX píše:to ikebara: máš xenon v čočce? jestli ne tak budeš mít stejnej problém jako já že potkávací xenon svítí skoro stejně vysokok jako dálkový. s tím nedostatkem šťávy to je asi blbost ale dalo by se to změřit voltmetrem. Jestli nebydlíš daleko tak kup flašku dobrého suchého a stav se :mrgreen:

to milkik: vyndej výbojku z fungujícího světla a dej j í do toho co nesvítí pak poznáš jestli je to výbojkou či ne. Hlavně to dělej při zhasnutejch světlech bo je tam vysoké napětí! :roll:
SupermanXXX: to suché si dáš jen ty co, bo on zas musí odjet domů
to milkik: ale při vypnutejch nezjistí jestli svítí nebo ne :mrgreen: :mrgreen:
VW Passat B5.5 1.9TDI 96kW 6-ti kvalt a bývalá Mazda 323F 2.0, 106kW

milkik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2008 07:24

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od milkik »

Výbojku jsem přehodil, a v pravém světle svítí. Co dál? Že by starter...?

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od SupermanXXX »

a nemuzeš prohodit i ten starter levý s pravym?

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od proche77 »

bud starter nebo rele :wink: vybojka by měla vydržet aspon 25OO hodin!

milkik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2008 07:24

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od milkik »

Chlapi díky moc, že pomáháte alespoň myšlenkou!

Teď to ale přehodit nemohu, můžu do garáže jen o víkendu a navíc na demont musím vyndat světlo a kvůli tomu asi i sundat nárazník, že...
A kde najdu to relé jak píšeš-pod přístrojovkou, nebo u ř.jednotky? To zvládnu i na parkovišti-snad...

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od noxicek »

No já bych problém viděl v nečem jiném. Když máš namontovanou sadu xenonu v potkávacích, tak samozřejmě logicky má větší svítivost ,než samotná halogen. žárovka. A když samozřejmě rozsvítíš halogen v dálkových,tak se Ti zdá že nesvítí, protpže halogen , xenon nepřesvítí. Ja po montážu xenonu ani nepotřebuji skoro dálkové.

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od ZALL »

No a já mám zase origo xenony, výbojky vyměněné a přesto obyč žárovky v dálkách svítěj tak dvakrát tolik co xenony, jako fábie svítí líp než ty xenony co tam mam, jestli jsou v háji paraboly tak mě asi vomejou... jenže ani nevím jak to spolehlivě poznat...
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od noxicek »

U origo xenonu je to zase jiné. Tam je čočka, která hranu světla ořezává a víc nekompromisně nepustí. Je to tak navrženo. A pak máš ještě bud bixenon a nebo svítíš halogenem v dálkových a lom světla je samozřejmě zcela jiný než vycházející z xenonu čočky a tak se zdá, že to svítí lépe...
pak je třeba rozhodující také teplota barvy atd. Myslím si, že nějaký xenon 6000 bude vždycky hůř svítí než obyčejný nejlevnější halogen

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od ZALL »

noxicek píše:U origo xenonu je to zase jiné. Tam je čočka, která hranu světla ořezává a víc nekompromisně nepustí. Je to tak navrženo. A pak máš ještě bud bixenon a nebo svítíš halogenem v dálkových a lom světla je samozřejmě zcela jiný než vycházející z xenonu čočky a tak se zdá, že to svítí lépe...
pak je třeba rozhodující také teplota barvy atd. Myslím si, že nějaký xenon 6000 bude vždycky hůř svítí než obyčejný nejlevnější halogen
Mam tam tušim 4.1K
Dálkový svítěj jak xenon tak halogen.
Jde o to, že když jedu třebas se služební fábií tak prostě vidím líp než s mim pašíkem. Nebo když jede za mnou někdo s lepšíma světlama tak mi to přede mne dělá stín mého auta jak málo mi to svítí. Jako po výměně výbojek a seřízení světel to není taková tragédie, ale pořád mě mrzí jak to svítí. V noci na delší cestě když jezdí více aut proti tak oči dostávají vážně zabrat abych na tý silnici i něco viděl. Prostě jako by světla měla malou intenzitu:( Máte někdo podobnou zkušenost?
Když si kamarád koupil fábii s origo xenonama tak to byl šajn jak... Tak jsem se těšil když mé nové autí mělo mít taky xenony, že to bude paráda, ale je to zklamání i po výměně výbojek. Myslíte že škodovácký 5K (nevim jestli to je osram nebo jaká značka) můžou mít i lepší intenzitu? teplota barvy to taky ovlivní, to chápu, ale snad ne zase tolik:(
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od Hallo »

Protože fábie nemá čočku,ale jen parabolu,proto svítí líp,s pašíkem taky vidím naprd a budu dodělávat HID sadu,pokud bude svítít aspon o třetinu líp tak budu spokojen.

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla xenony, dalkove malo sviti

Příspěvek od Hallo »

Když jedu v noci tak me taky polovina aut co jede za mnou přesvítí,už jsem tam měl Osram Night Braker(ty svítily celkem obstojne,ale nic nevydrzi,do pul roku lehly obe)ted jsem tam dal nejaky obyc do modra a kamos co ma lagunu ktera ma paraboly bez cocky tak mu to s tema samyma zarovkama sviti jak xenon a me to sviti jeste min nez obyc H7,pripadam si jako kdybich jezdil za mesicniho svitu.... :(

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“