špatně topí

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

špatně topí

Příspěvek od HanzDj »

Čavec mám takovej problém, pašík mě špatně topí, dlouho to trvá něž začně foukat teplej a i když je zahřátej tak nic moc. Je třeba odvzdušnit topení, vyměnit pylovej filtr nebo co s tím? Něco sem už hledal ale moc sem toho nenašel. diky
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Dannek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2009 17:27
Bydliště: Česká Lípa

Re: špatně topí

Příspěvek od Dannek »

Začal bych tím odvzdušněním topení...zkontrolovat vodu atd...měl jsem stejný problém ale před zimou jsem dal novej fridex, odvzdušnil a je to v cajku
passat B8 variant, 140kW, 12/2018, model 2019

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: špatně topí

Příspěvek od HanzDj »

jj zkusím to odvzdušnit.kde se to odvzdušňuje? :?:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od Currahee »

Zatím jsem to nemusel dělat, ale nejdřív otevři naplno topení a pak se povolí spona hadice co jde skrz přepážku a když jí popotáhneš, tak by se měla objevit dirka. Áááá úúúúúžž to stříííkááá :lol:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od fantomas.69 »

[color=#0000FF]Pokud máš pašíka kolem deseti let, tak je možné že je "zarostený" radiátor topení. :evil: Vyměnil jsem ho a sauna hadra.... :158: [/color]
Fantomas!

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: špatně topí

Příspěvek od HanzDj »

Currahee píše:Zatím jsem to nemusel dělat, ale nejdřív otevři naplno topení a pak se povolí spona hadice co jde skrz přepážku a když jí popotáhneš, tak by se měla objevit dirka. Áááá úúúúúžž to stříííkááá :lol:
Takže při nastartovaném motoru dát na climatronicu HI (hic) a foukaní naplo a pak se do toho pustit je to tak? pochopil sem to správně?
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

Taky jsem musel odvzdušnit topení a rovnou jsem připravil krátký návod. Ono většinou po výměně fridexu a nebo i po výměně rozvodů a vodní pumpy je to prostě nutnost.

Takže:
1) sundat kryt na baterkou (celý drží jen ta guma, kdo tam kryt nemá jde o krok dál :wink: )
2) stáhnout krycí plastovou černou harmoniku (je zajištěná černou stahovací páskou - přestřihnout)
3) kleštemi povolit sponu a stáhnout ji dolů (na hadici. která má na sobě vílé pruhy a bílé kolečko=dírka pro odvzdušnění)
4) stáhnout levou hadici na kraj trubky, aby byla dírka volná
5) nastartovat motor, dát topení na max. teplotu a několikrát protočit motor tak, až bude voda z dirky stříkat až na spodek kapoty = pokud z dirky teče jen malý proud, tak to není odvzdušněné!
6) vypnout motor, nátáhnout hadici zpět, nasadit sponu na původní místo, nasadit černou harmoniku a pojistit ji novou stahovací páskou (na fotkách je možné občas vidět šedý instalaterský mirelon - ten jsem ještě přidal na gumové hadice co vedou od radiátoru topení k motoru jako izolaci, aby to nemělo v zimě takové ztráty)
7) nasadit kryt přes baterku a spol.
8) dolít Fridex a je to !
Přílohy
02022009689.jpg
02022009690.jpg
02022009691.jpg
02022009692.jpg
02022009693.jpg
02022009694.jpg
02022009695.jpg

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: špatně topí

Příspěvek od HanzDj »

parada chlape....i blbej to zvladne :wink:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
mirecB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: špatně topí

Příspěvek od mirecB »

pasat píše:Taky jsem musel odvzdušnit topení a rovnou jsem připravil krátký návod. Ono většinou po výměně fridexu a nebo i po výměně rozvodů a vodní pumpy je to prostě nutnost.

Takže:
1) sundat kryt na baterkou (celý drží jen ta guma, kdo tam kryt nemá jde o krok dál :wink: )
2) stáhnout krycí plastovou černou harmoniku (je zajištěná černou stahovací páskou - přestřihnout)
3) kleštemi povolit sponu a stáhnout ji dolů (na hadici. která má na sobě vílé pruhy a bílé kolečko=dírka pro odvzdušnění)
4) stáhnout levou hadici na kraj trubky, aby byla dírka volná
5) nastartovat motor, dát topení na max. teplotu a několikrát protočit motor tak, až bude voda z dirky stříkat až na spodek kapoty = pokud z dirky teče jen malý proud, tak to není odvzdušněné!
6) vypnout motor, nátáhnout hadici zpět, nasadit sponu na původní místo, nasadit černou harmoniku a pojistit ji novou stahovací páskou (na fotkách je možné občas vidět šedý instalaterský mirelon - ten jsem ještě přidal na gumové hadice co vedou od radiátoru topení k motoru jako izolaci, aby to nemělo v zimě takové ztráty)
7) nasadit kryt přes baterku a spol.
8) dolít Fridex a je to !
A ako dlho mam nechat bezat motor? A ak to nepomoze? ako najlahsie vycistim vymennik tepla?
At je to, cim je to, hlavne ze to funguje :)

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

- nastartovat motor, dát topení na max. teplotu a několikrát protočit(=přidat pořádně plyn!) motor tak, až bude voda z dirky stříkat až na spodek kapoty = pokud z dirky teče jen malý proud, tak to není odvzdušněné!

- pokud toto nepomůže, tak to není zavzdušněno a třeba problém hledat jinde

- čištění výměníku : použij prostředek na čištění chladící soustavy (koupíš většinou v autodílech) nebo je druhá varinta : výměna výměníku za nový, ale to je rozebrat palubní desku :cry:

Tomex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16.11.2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od Tomex »

Ja sem sundal obe hadice u vymeniku a do pravy diry (to je proti srsti co tece normalne topeni) z pohledu od cumaku sem poslal rozumnej proud vody. Z vymeniku vylitalo mrte sracek a auto kery netopilo vubec topi tak ze jezdim v tricku :-) Pak uz jen odzvdusnit a je vyreseno. Dokonce ani potucky z palubky uz neslysim...
Passat B5 (00) 1,9TDI 66kw AHU

Uživatelský avatar
mirecB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: špatně topí

Příspěvek od mirecB »

pasat píše:- nastartovat motor, dát topení na max. teplotu a několikrát protočit(=přidat pořádně plyn!) motor tak, až bude voda z dirky stříkat až na spodek kapoty = pokud z dirky teče jen malý proud, tak to není odvzdušněné!

- pokud toto nepomůže, tak to není zavzdušněno a třeba problém hledat jinde

- čištění výměníku : použij prostředek na čištění chladící soustavy (koupíš většinou v autodílech) nebo je druhá varinta : výměna výměníku za nový, ale to je rozebrat palubní desku :cry:
No voda striekala, len stale nic, kuri ked ide ventilaor na minimalnom vykone a ked pridam otackam ventilatora tak klesne teplota prudeneho vzduchu vcelku znacne.
Skusil som aj cez VAG zakladne nastavenie a nepomohlo.
Este skusim poslednu moznost a to je precistenie radiatora, resp. chladiacej sustavy, skor nez sa dam do vymeny chladica (teda skor to dam niekomu urobit). Ozaj a kde mam naliat, pripadne pridat ten prostriedok na cistenie? Som cital, ze sa nema davat do nadobky, ze tam necirkuluje voda, ze niekde do systemu, ale kde????
Moze byt, ze mam ucpatu len cast radiatora a preto to pri pridani otacok na ventilatore straca tepelny vykon kurenia????
Dik za rady, bo som uz zufaly z toho, ako mi to slabo kuri...ked to porovnam s ostatnymi autami, na ktorych sa vozim...
At je to, cim je to, hlavne ze to funguje :)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: špatně topí

Příspěvek od majkl1 »

Ještě mrkni na vrtulku v panelu ovládání. Když se přestane točit, tak vlivem tepla z okolí (elektrika a elektronika) má zkrelsené info o teplotě a pouští více studeného vzduchu.

Jinak s tím odvzdušněním. Nikdy jsem to u svých pasatů dělat nemusel. Pokud je celý okruh bez překážek (nezarostlý bordelem), tak se to odvzdušní samo. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: špatně topí

Příspěvek od proche77 »

přesně tak,to už teda muselo byt zadrbany,spiše bych to viděl na to,co tam každej lije :evil: a pak se to uvolnuje a zacpava....no ještě že je tu par chytrych hlaviček :kto: :revenant:

Uživatelský avatar
mirecB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: špatně topí

Příspěvek od mirecB »

majkl1 píše:Ještě mrkni na vrtulku v panelu ovládání. Když se přestane točit, tak vlivem tepla z okolí (elektrika a elektronika) má zkrelsené info o teplotě a pouští více studeného vzduchu.

Jinak s tím odvzdušněním. Nikdy jsem to u svých pasatů dělat nemusel. Pokud je celý okruh bez překážek (nezarostlý bordelem), tak se to odvzdušní samo. :roll:
Vrtulka se vrti....no neviem veru, co tam lial predchadzajuci majitel, ja G12 a destilku...
At je to, cim je to, hlavne ze to funguje :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“