špatně topí

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
estanda13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.05.2010 14:47
Bydliště: Na samotě u lesa

Re: špatně topí

Příspěvek od estanda13 »

Tak to je v poho, zavolám do vw, jestli maji, a zitra vyzvednu a v pondeli ho tam fouknu, pak už chci jezdit v teplíčku. Pak příjdou na řadu homoklouby a snad i nový světla..

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: špatně topí

Příspěvek od živočich »

poslední dobou už jen chodím do VW,naposledy před týdnem pro novou váhu vzduchu a s cenami jsu spokojen většinou je ještě levnější než třeba AUTO-KELLY nebo na iternetu.Druhý den ji tam mám a tu váhu dokonce i ten den.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
Martin Dvorak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 04.05.2010 19:49
Bydliště: KrnoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od Martin Dvorak »

Ahojte, mám takový dotaz a problém... Velice špatně mi to topí, tak jsem to dneska chtěl ovzdušnit a narazil jsem na tento problém, tu díru :-) kde by měla tryskat ta voda je na pravé hadici, ale podle obrázků na první straně by to měla být ta hadice v levo..

Přikládám fotku.. Tak jsem to teda zkusil z té pravé hadice, a na volnoběh to z ní jen teklo, pokud jsem přidal plyn, tak nic.. Díky za postřehy..

Samozřejmě jsem tu sponu z levého zkoušel sundat, ale dírka tam není... ;-)
DSC_0326.jpg
Passat B5 1.9 TDI, 81 KW AFN + něco navíc

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

Tak to vypadá, že to někdo "spravoval" a prohodil hadice. Vpravo je podle mě sací hadice, tak když přidáš plyn, tak to ještě přisaje další vzduch :-(
Koukni po nich dolů, jestli nejsou překroucené = tak bys je mohl je prohodit vůči sobě u těch spon a následně odvzdušnit. Pak dej vědět nebo sem dej foto jak ty hadice vedou dolů

Uživatelský avatar
Martin Dvorak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 04.05.2010 19:49
Bydliště: KrnoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od Martin Dvorak »

Kdybych je chtěl prohodit, to znamená vypustit všechen frydex a potom zpátky nalít... to se mi zrovna nechce... :-) ale když bude třeba, tak to udělám... :-) Hadice dole jsou myslím, jen nasazené zase na nějaké přirubě.. ale jistý si nejsem.. Takže co by si doporučil?? přehodit je??? A nebo udělat díru do té levé.. :-D
Passat B5 1.9 TDI, 81 KW AFN + něco navíc

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

Co bych doporučil? Foto, aby jsme zjistili jestli jsou prohozené jen nahoře a nebo i dole. Ale další díru nedělej, aby tam pak nebyl problém...

A kdybys prohodil jen vrchní konce hadic u spon a držel bys je co nejvíc nahoru, tak ti vyteče opravdu minimum chladící kapaliny - je to v podstatě nejvyšší místo (a proto je tam i odvzdušnění) chladícího okruhu.

Uživatelský avatar
Martin Dvorak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 04.05.2010 19:49
Bydliště: KrnoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od Martin Dvorak »

Jsou prohozené nahoře i dole... Tzn, že budu muset vypustit vodu a prohodit hadice.. :-) hergot..
Passat B5 1.9 TDI, 81 KW AFN + něco navíc

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

A je to vyjasněné :-( Ale ta horší varianta, co?
No to mě vysvětli, kdo to měl tak moc rozebrané? Nebyl motor z auta?

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od pohodarkajik »

hadice se daj v pohode vymenit , jen je potreba sundat plastovou trubku sani, fridex ti samozrejme vytece, tak je lepsi ho nekam vypustit, jinak z fotky vidim ze je to opravdu spatne zapojeno, pravy vyvod topeni ma jit primo dozadu na motor a levy na ty trubky vedle motoru, vim to jiste, vydaval jsem to nekolikrat kvuli nezavyslemu topeni

Uživatelský avatar
Martin Dvorak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 04.05.2010 19:49
Bydliště: KrnoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od Martin Dvorak »

pasat píše:A je to vyjasněné :-( Ale ta horší varianta, co?
No to mě vysvětli, kdo to měl tak moc rozebrané? Nebyl motor z auta?
Nene, motor dole nebyl, to zas byl nějaký umělec předemnou, co to tam dával.. Achjooo, ti lidi jsou někdy fakt jak střelení.. :) Díky všem za rady.. O víkendu se na to vrhnu.. :-)
Passat B5 1.9 TDI, 81 KW AFN + něco navíc

Uživatelský avatar
Martin Dvorak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 04.05.2010 19:49
Bydliště: KrnoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od Martin Dvorak »

Nakonec byly hadice přehozené jenom nahoře. Takže to byla rychlovka.. Přehodil jsem to.Takže ted je jasné, proč to netopilo. Jestli to chápu dobře, tak do radiátoru šla studená voda a z radiátoru ještě studenější?? :)
Passat B5 1.9 TDI, 81 KW AFN + něco navíc

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

To nevím = nezkoušel jsem :-) Tak hlavně teď pořádně odvzdušnit a je to !

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: špatně topí

Příspěvek od Passat98 »

pasat píše:To nevím = nezkoušel jsem :-) Tak hlavně teď pořádně odvzdušnit a je to !
Zdravím , řekni mi jak dlouho to mam ovzdušnovat a nakolik tis. Otáček? až na volnoběh poteče voda z té dírky, je to ovzdušněné? :O

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

"až na volnoběh poteče voda z té dírky, je to ovzdušněné?" = není odvzdušněné. Musíš "na prasáka" vytočit motor na cca. 4000 otáček/min na cca. 1-2 minuty. A že je to odvzdušněné poznáš podle toho, že voda z té odvzdušňovací dírky létá na "deku" na kapotě při vytočeném motoru.
A všem ročníkům aut před r.v.2005 doporučuji, když už je vypuštěná voda použít nějaký čistič chladící soustavy = rapidně se zvýší topný výkon, protože za ta léta je tam hodně různých usazenin. Osobně jsem měl tento:
Obrázek

A lze koupit třeba zde:
http://www.tuning-centrum.cz/product/63 ... ice-250ml-" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sadler430
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.01.2014 09:55
Bydliště: Kladno

Re: špatně topí

Příspěvek od sadler430 »

Jak jsem koukal, řešilo se tu topení hodně.Ovšem nikdo se moc nevěnoval tomu výplachu. Proto to zkusím zda nemá někdo nějaké zkušenosti. Obvod je průchozí, i když stále trochu zanesen, což mě už moc netrápí.
Problém je v tom, že potřebuji vyčistit radiátor topení. Jelikož běžně dostupné výplachy fungují jen na molekulární bázi, nikoli na větší usazeniny - vodní kámen, či sanejtr. Použil jsem už i ocet, proplach samo spádem i foukání aby se to lépe pročistilo. Zkoušel jsem i nechat ocet působit 24h, přes noc.Ovšem studený nic moc, horký zatím nevím jak tam dostat. Po každém výplachu vodou se vyplavovaly další a další nečistoty, topení se zlepšilo. Ovšem stále je to použitelné pouze do teplot kolem 0. Prostě vzduch není horký.
Nechce se mi totiž rozebírat celá palubovka kvůli výměně radiátoru.

Tak zda máte někdo nějakej přípravek co funguje za studena - kyselinu, či něco na čištění vodního kamene v koupělně, či kuchyni či co já vím co by mohlo fungovat.

Našel jsem, že by mohla fungovat kyselina fosforečná.

Dejte nějaký info. Díkec
VW Passat B5, r.v 99, 1.8i 20V 92kw, APT
Seat Alhambra I, r.v. 99 1.9 TDi 81Kw, AFN
VW Golf IV, r.v. 01, 1.9 TDi 66Kw, ALH

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“