Slim HID ?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Slim HID ?

Příspěvek od Hallo »

Zdarec,mate nekdo zkusenosti s montazi a provozovani slim hid xenon sady?jak jsou na tom s poruchovosti a delkou zivota?vyplati se mi to?nehrozi nejake poskozeni elektoinstalace?mam esp a to kdyz zabere tak obcas pozhasinaji halogeny,nebude to tem xenonum nejak vadit?Nasel jsem je tady http://www.aukro.cz/item539098254_h_i_d ... ny_h7.html diky za rady a namety

marecekg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Wendryně

Re: Slim HID ?

Příspěvek od marecekg »

Hallo píše:Zdarec,mate nekdo zkusenosti s montazi a provozovani slim hid xenon sady?jak jsou na tom s poruchovosti a delkou zivota?vyplati se mi to?nehrozi nejake poskozeni elektoinstalace?mam esp a to kdyz zabere tak obcas pozhasinaji halogeny,nebude to tem xenonum nejak vadit?Nasel jsem je tady http://www.aukro.cz/item539098254_h_i_d ... ny_h7.html diky za rady a namety

Nikde neuvádí velice důležitý údaj startovací proud. Podle obr. je 15A a to se vůbec nehodí jsou to š..... Měl by mít max.9A čím míň tim líp.
Naposledy upravil(a) marecekg dne 26.01.2009 18:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Slim HID ?

Příspěvek od Hallo »

Můžete mi teda nekdo doporučit jakou sadu mam koupit,popripade nekdo na foru kdo to prodava?

Uživatelský avatar
Sokolda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Slim HID ?

Příspěvek od Sokolda »

marecekg píše:
Hallo píše:Zdarec,mate nekdo zkusenosti s montazi a provozovani slim hid xenon sady?jak jsou na tom s poruchovosti a delkou zivota?vyplati se mi to?nehrozi nejake poskozeni elektoinstalace?mam esp a to kdyz zabere tak obcas pozhasinaji halogeny,nebude to tem xenonum nejak vadit?Nasel jsem je tady http://www.aukro.cz/item539098254_h_i_d ... ny_h7.html diky za rady a namety

Nikde neuvádí velice důležitý údaj startovací proud. Podle obr. je 15A a to se vůbec nehodí jsou to šroty. Měl by mít max.9A čím míň tim líp.
Jedinej šrot jsi tady asi ty, už jsi tu sadu viděl ?? Zkoušel ?? měřil ?? Takový jako jsi ty miluju, všechno znaj a všude byly.

Uživatelský avatar
K8N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 17.03.2008 13:15

Re: Slim HID ?

Příspěvek od K8N »

Mám ji na autě asi 14 dní, ty balastíky jsou fakt mrňavy až mne překvapilo jak moc. Dá se už vymyslet kam je uložit. Dílenské spracování je promakané a myslím že fak dobře udělané ( proti klasice ).
Dlouhodobou zkušenost tedy nemám, při mrazech -15 startovaly bez problémů. Barevná teplota 4500 tak akorát.

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Slim HID ?

Příspěvek od Hallo »

takže mi říkáte nebát se a jít do toho?

Uživatelský avatar
K8N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 17.03.2008 13:15

Re: Slim HID ?

Příspěvek od K8N »

Když se teď dívám na profil .. Sokolda .. :-) právě on ty HIDky zřejmě prodává :) na www.e-xenony.cz takže těžko říct, kde je pravda. Podívej se na jeho stránky ... má to tam nafocené i rozebrané ... zkus se ještě někde poptat. Já je mám a jsem spokojený, ale nejsem elektrikář :?

marecekg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Wendryně

Re: Slim HID ?

Příspěvek od marecekg »

Sokolda píše:
marecekg píše:
Nikde neuvádí velice důležitý údaj startovací proud. Podle obr. je 15A a to se vůbec nehodí jsou to šroty. Měl by mít max.9A čím míň tim líp.
Jedinej šrot jsi tady asi ty, už jsi tu sadu viděl ?? Zkoušel ?? měřil ?? Takový jako jsi ty miluju, všechno znaj a všude byly.
Viděl jsem je na obrázku samozdřejmě nezkoušel a taky neměřil. Všechno neznám a všude jsem nebyl. Ale pokud má blastr napsáno max.startovací proud 15A tak ruce pryč od toho (mě měření nezajíma proč tam asi výrobce nenapsal to cos ty naměřil).

Uživatelský avatar
Sokolda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Slim HID ?

Příspěvek od Sokolda »

marecekg píše:
Sokolda píše: Jedinej šrot jsi tady asi ty, už jsi tu sadu viděl ?? Zkoušel ?? měřil ?? Takový jako jsi ty miluju, všechno znaj a všude byly.
Viděl jsem je na obrázku samozdřejmě nezkoušel a taky neměřil. Všechno neznám a všude jsem nebyl. Ale pokud má blastr napsáno max.startovací proud 15A tak ruce pryč od toho (mě měření nezajíma proč tam asi výrobce nenapsal to cos ty naměřil).
Jasný, 15A je psáno a výrobce má klid. Zákazník si něco přečte a je spokojený nebo ne.Osobně mám odzkoušeno kolem 6-8A, pokuď má někdo zájem to vidět, tak se může přijet podívat.
PS: Ale ze zkušeností s Chinou už vím svoje. ( Štítek = řekni co tam chceš napsat a napíšou to, to nám výrobce vzkázal už asi po 3tí objednávce. Takže když tam budu chtít mít napsáno 1A Max. tak tam bude. Opravdu v Chině je možný vše a ničeho se tam nebojí.)

:wink:

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slim HID ?

Příspěvek od noxicek »

Startovací proud 15A je opravdu zvýšený. Ale štítkům se v žádném případě nedá věřit. Nejlepší možností je proud změřit. By jste se divili kolik sad si třeba řekne v prvních 3-5sekundách třebai o 25A a sám jsem kulil oči. Startovací proud by měl optimálně být kolem max 10A a klidövý odběr kolem 2-5A. Opravdu jsem viděl sady co mají jen 2A., Takže jedinou možností ophledně proudu je ho skutečně změřit. A jinak kvalitní sada se dá púoznat podle mnoha kritérií. Dílenské zpracování, výlisky, opracování jednotl. součástek, průřezem kabelů atp. U těch slim sad jsouale startovací proudy vždy zvětšené. Je to dáno konstrukcí. Nejsou použity větší vinutí ,ale více menších, což se projeví na odebíraném proudu.

Uživatelský avatar
stredis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov

Re: Slim HID ?

Příspěvek od stredis »

Tak já měl od Sokoldy xenony v Toledu, sice ne tyhle slimky, ale normál a za celou dobu bez problémů, takže můžu doporučit.Žádný šmejdy neprodává..
VW Passat 1,9TDI Variant 96kW Tiptronic

marecekg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Wendryně

Re: Slim HID ?

Příspěvek od marecekg »

:D Jsme klubáci a máme si pomáhat o HID xenonech toho už na fóru bylo napsano hodně. Jestli HID prodává klubák věřme mu čas ukáže (v opačném případě tu nemá co dělát).
Jinak kdo už zmíněné HID slim používá napište své skušenosti,...

Uživatelský avatar
Andyttkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Slim HID ?

Příspěvek od Andyttkk »

Tak toto je tema ku ktorej mozem nieco povedat.Ja osobne to predavam asi rok a tie slim asi 4mes.
vsetko je cina aj ked predavam asi od piatich vyrobcov celkovo mozem povedat ze kazovost je uplne minimum cca 40 sad a reklamacia cca 3 vybojky tie slim maju trochu vissiu kazovost takze ja by som odporucal klasiku aj ked vetsi balast ale vetsia spolahlivost.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Slim HID ?

Příspěvek od proche77 »

od sokoldy mam tež a no problema,je to spolehlivy :wink: 8) :P

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Slim HID ?

Příspěvek od Hallo »

Tak na strance http://www.e-xenony.cz jsou v nabidce ty same co na tom aukru s tim rozdilem ze jsou o petikilo drazzsi.Prosim ty co tomu skutecne rozumi at mi poradi kde a jakou sadu koupit,popripade nejaky klubak co to prodava at mi udela nabidku,potrebuju H7 a 4300K nebo neco kolem toho aby to bylo co nejmin napadny.diky za pomoc

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“