pomoc s diagnozou centralu + alarmu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
BAker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.01.2009 16:45

pomoc s diagnozou centralu + alarmu

Příspěvek od BAker »

Cau chlapi,

jsem tu novej, uz jsem toho spoustu procetl, ale tak nejak stale nemam jasno. Pasika nemam ani mesic (passat variant 1.9TDI - 97 -AHU - 66kW). Od zacatku mi nefunguje central na levych zadnich dverich. Z toho, co jsem zde cetl, jsem usoudil, ze to muzou byt tyto veci: komfortka, kabelaz, mikrospinac. Nejsem si ale jistej, co konkretni chovani myho auta. Zadni levy dvere jdou otevrit rucne, nejde mi jen ten cetral.

Chovani

1) centralem se oteviraji i zaviraji vsechny dvere krome levych zadnich :)

2) kdyz rucne otevru kazde jedny (i leve zadni) dvere, tak se rozsviti osvetleni (dole na dverich a ve stropnici nad ridicem a spolujezdcem) - z cehoz bych tedy soudil, ze mikrospinac na otevirani dveri funguje, protoze auto pozna kdy dvere JSOU zamcene a kdy NEJSOU.

3) kdyz mam otevrene dvere ridice, tak cetral nejde zamknout (to si myslim, ze je spravne). Kdyz mam otevrene leve zadni (zlobive) dvere, tak central zamknout jde - z cehoz bych zase soudil, ze si auto mysli, ze JSOU leve zadni dvere zavrene.

4) kdyz auto zamknu a blika mi cervena diodka (reprezentujici zamceni auta) - pak muzu klidne otevrit leve zadni dvere (kterym bych musel caplik manualne zamacknout, aby byly zamcene) a alarm nezacne houkat.

Jste z toho nekdo moudrej? Ja totiz vubec a nevim kam se ted podivat a co se vlastne snazit opravit. Zalozil jsem nove tema, protoze jsem si vlastne nebyl jist, do kterehe prispevku prispet s timto problemem.

Diky BAker

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s diagnozou centralu + alarmu

Příspěvek od Hallo »

Zámek zadních dveří,má v sobě víc mikrospínačů pro určení aktualní polohy zámku,některý z nich bude kaput,v nabídce se dá koupit za cca 500 kc,nebo pokud ses zrucnej,tak rozebrat zamek,vymenit mikrospinace a slozit.

BAker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.01.2009 16:45

Re: pomoc s diagnozou centralu + alarmu

Příspěvek od BAker »

Ok, diky, v patek se do toho dam. Pak napisu

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s diagnozou centralu + alarmu

Příspěvek od Hallo »

Urcite,me zas dela auto tohle...Zamknu dalkou a dvere jsou zamcene,zamcu na madlu ridice zevnitr a jedine zadni leve dvere se nezamcou,odemknu dalkacem a otevru pouze ty zadni dvere a auto se zamce po 10ti vterinach i kdyz jsou dvere otevrene,takze jsem na tom dost podobne :-D s tim rozdilem ze me jeste v prednich u spolujezdce nesviti lapmicka,takze az bude hezky tak to rozeberu a vymenim oba zamky...

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s diagnozou centralu + alarmu

Příspěvek od teekey »

a zkousel si ho uz dat na VAG? Tech problemu muze byt vice, klidne i zlomeny kabel, zlobiva jednotka (nektera co je ve dverich a nebo komfort), zamek...
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s diagnozou centralu + alarmu

Příspěvek od Hallo »

teekey:a jake kanaly mam skouset abych overil funkci mikrospinacu?

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s diagnozou centralu + alarmu

Příspěvek od Palko »

jj první věc co bych udělal tak sundal průchodku mezi sloupkem a dveřma a podíval se jestli nejsou potrhaný kabely, zvlášť u zadních dveří je pravděpodobnost vysoká že budou K.O.
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s diagnozou centralu + alarmu

Příspěvek od Hallo »

me to driv fungovalo normalne,ale pak sem si nechal delat neco na aute a rekl sem borcovy aby me spravil kliku,neslo otevirat zvenku,no a on nejak posral zamek a bral jinej na vraku,takze nez na ruplej kabel bych to videl na ten zamek u me

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s diagnozou centralu + alarmu

Příspěvek od Palko »

Rozdělej a uvidíš kde je problém :D
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“