Centrální zamykání - zablokované dveře

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
kemos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 12.03.2012 18:50
Bydliště: Trebic

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od kemos »

Zeptám se, u B5ky mi nezamykají levé zadní dvěře jen když je zamykám zevnitř tlačítkem od řidiče..čudl zajede a vyjede..Když zamykám klíčem,zamčou normálně. Když je otevřu nereagují mi na vnitřní osvětlení,může to mít nějakou spojitost ? Kde má vubec passat nějaký mikrospínač ? V zámku ?
Můžu vyčíst pin budíků,spárovat klíče,aktivace komfortních funkcí atd + diagnostika -Třebíč
Passat B5 1.9 TDI AFN..

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od fredh »

jo v zámku. Vypadá to, že je k.o.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Dodík Kamaráš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.07.2017 18:00

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od Dodík Kamaráš »

Zdravim, mam problem s otvaranim zadnych dveri za vodicom. Zamok je novy, cvaka akoby siel. Cvakne ze sa odomkol a hned sa zamkne. Jednotku som nenasiel, pod vodicovou sedackou je airbag senzor. Kde presne sa da najst ta konfortna jednotka ?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od majrek001 »

nechal si povolené venkovní lanko na klice?

komfotka je předřidičovou sedačkou v černé kravici a čidlo nározové airbagu je až pod sedačkou za příčkou kde je přichycená sedačka
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Alexevo10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.05.2013 17:13

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od Alexevo10 »

zdravim...po vymene KJ mi nejde DO otevrit auto,pouze klicem a to se otevrou pouze dvere u ridice,takze zbytek dveri musim otevrit rucne zevnitr,ovsem pak to DO zamknout jde a to vsechny dvere,nevi nekdo jestli je to tou vymenou KJ a nebo kabelazi ?

wastlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.11.2017 10:02

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od wastlik »

Ahoj,
mám podobný problém, ale trochu jiný. Pokud odemykám/zamykám dálkou, tak nereagují dveře u řidiče, ale alarm při otevření spustí, světlo v kabině na ně taky reaguje. Pokud zamknu/odemknu klíčkem u řidiče, tak se zavře/otevře zbytek dveří. Myslíte, že by to mohli být taky ty kablíky ke komfortce, abych tam zbytečně nevrtal a nebyl to špatný třeba zámek ve dveřích.
Díky za radu

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od majrek001 »

tipoval bych to na vadný zámek nejspíš (nejspíš pomůže ho jen propájet a proměřit) - když otáčíš klíčkem je v něm slyšet, že dvakrát cvakne nebo je cítit odpor jak to mechanicky zamkneš klíčem?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

wastlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.11.2017 10:02

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od wastlik »

Ahoj,
teď jsem jel na dva dny na hory. No a po cestě, přestalo fungovat stahování okénka, nejdřív když jsem ho chtěl stáhnout, tak jako jiskřilo. Potom začalo občas signalizovat, že jsou dveře otevřené a rozsvěcet kabinové světlo, přestalo jít levé zrcátko. U obou poloh se sklápí jen pravé. Klíč ve dveřích už neotevře ani ostatní zámky, už ani nebliká ledka při zamčení dálkou. Teď je cítit jen mechanický odpor. Takže veškerá elektronika ve dveřích odešla. Nezbude tedy nic jiného, než celé dveře rozebrat a zjistit čím to může být. :-( Takovou opravu ovšem nechám na automechanikovi co mi dělá větší opravy. Raději se do toho pouštět nebudu, ale dík za radu. ;-)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od majrek001 »

tak zkouknout spolujezdcovu průchodku a konektor na dveřní jednotce
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

wastlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.11.2017 10:02

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od wastlik »

Tak jsem teď večer jel pro přítelkyni a zkusil jsem zamlet přes gumu s kabelem co vede do dvěří řidiče. Celý auto se zamklo a přestal fungovat ovladač zrcátka i stahování ostatníh okýnek atd... Takže závada bude určitě v tom konektoru. O víkendu na to zkusím mrknout. A pak sem dám info jak jsem dopadl. Díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od majrek001 »

konektor od předních dveří je až za páčkou na otevření kapoty - tak zkusit mrknout jestli není zoxidovaný, ale spíš to budou zlámaný dráty v průchodce
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“