Centrální zamykání - zablokované dveře

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

robertLB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.03.2009 11:50

Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od robertLB »

Ahoj,

mam problem s nefunkcnim centralem - s otevrenim vsech 4 dveri a krytu palivove nadrze. Pouze kufr lze otevirat a zavirat. El. stahovani oken je plne funkcni vcetne osvetleni interieru. Dvere (krome dveri u ridice) nelze nijak zevnitr manualne otevrit. Kdyz se pokusim je elektronicky otevrit z panelu ve dverich tak je sice slysitelny zvukovy impulz, ale dvere se neotevrou. Zkousel jsem vymenit pojistky, ale bez uspechu. Prosim o radu.
Robert

Problem vyresen - rozpusteny spoj ve spleti dratu.
Naposledy upravil(a) robertLB dne 08.03.2009 20:19, celkem upraveno 2 x.

DavidDC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 18.06.2008 01:17
Bydliště: Děčín

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od DavidDC »

A co komfortka pod sedackou? Nedostala se tam voda? Vodni kamen to je previt, ten vam rozbil... :wink:
VAG - Děčín a okolí
Projekční práce - elektroinstalace (silnoproud, slaboproud, fotovoltaika)

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Mám taky podobný problém, oteřou se mi všechny dveře , jenom pravý zadní jsou pořád zamčený . Na nic nereagujou na vnitřní panel, ani na otevření celýho auta klíčem. Jak se tam dostat jinak není nějakéj fígrl? Nerad bych to nějak demoloval.

robertLB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.03.2009 11:50

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od robertLB »

Petrolejový šejk píše:Mám taky podobný problém, oteřou se mi všechny dveře , jenom pravý zadní jsou pořád zamčený . Na nic nereagujou na vnitřní panel, ani na otevření celýho auta klíčem. Jak se tam dostat jinak není nějakéj fígrl? Nerad bych to nějak demoloval.
Hmm, vypada to na stejny problem, zkontroloval bych privodni draty jdouci ke komfortni jednotce pod kobercem ridice, vlhko zrejme zkorodovalo nektery spoj. U mne to zacalo taky pravymi zadnimi dvermi (u mne byl preruseny spoj 4 dratu na 2 draty).
RobertLB

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od Petrolejový šejk »

robertLB píše:
Petrolejový šejk píše:Mám taky podobný problém, oteřou se mi všechny dveře , jenom pravý zadní jsou pořád zamčený . Na nic nereagujou na vnitřní panel, ani na otevření celýho auta klíčem. Jak se tam dostat jinak není nějakéj fígrl? Nerad bych to nějak demoloval.
Hmm, vypada to na stejny problem, zkontroloval bych privodni draty jdouci ke komfortni jednotce pod kobercem ridice, vlhko zrejme zkorodovalo nektery spoj. U mne to zacalo taky pravymi zadnimi dvermi (u mne byl preruseny spoj 4 dratu na 2 draty).
RobertLB
U mě je u komfortky všechno dobrý. a nevím kde hledat jinde když to nejde ani otevřít.

Uživatelský avatar
KosmaxCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od KosmaxCZ »

Mám stejný problém :

Na dálku i klíčem se mi odemyká pouze zadní kufr a aktivuje a deaktivuje alarm.Na všech čtyřech dveřích je centrál mrtvý.Je tam original central.
Dělal jsem rozvody na autě,takře jsem měl rozebraný předek...nemohl jsem tam někde rozpojit nějaký konektor? (Před rozvody bylo vše funkční)

Na Vagu chyby 928,929,930,931

Uživatelský avatar
KosmaxCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od KosmaxCZ »

KosmaxCZ píše:Mám stejný problém :

Na dálku i klíčem se mi odemyká pouze zadní kufr a aktivuje a deaktivuje alarm.Na všech čtyřech dveřích je centrál mrtvý.Je tam original central.
Dělal jsem rozvody na autě,takře jsem měl rozebraný předek...nemohl jsem tam někde rozpojit nějaký konektor? (Před rozvody bylo vše funkční)

Na Vagu chyby 928,929,930,931


Tak problém vyřešen :-)

Byla to stejná závada,jak tu už je zde popsáno od "robertLB" .Pod kobercem u řidiče u odbočky k řídící jednotce centrálu rozpadlý spoj drátů 4 x 2 .
Místo jsem pro informaci nafotil :-)
Přílohy
P1010008.JPG

Uživatelský avatar
KosmaxCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od KosmaxCZ »

Petrolejový šejk píše:
robertLB píše: Hmm, vypada to na stejny problem, zkontroloval bych privodni draty jdouci ke komfortni jednotce pod kobercem ridice, vlhko zrejme zkorodovalo nektery spoj. U mne to zacalo taky pravymi zadnimi dvermi (u mne byl preruseny spoj 4 dratu na 2 draty).
RobertLB
U mě je u komfortky všechno dobrý. a nevím kde hledat jinde když to nejde ani otevřít.

Tento problém jsem už také řešil,mně pomohlo,že po otevření dveří spolujezdce,se dostaneš po sundání prachovky k těm dvoum konektorům ve sloupku.Vycvakl jsem je a prostříkal sprejem na kontakty.
Přílohy
P1010009.JPG

Uživatelský avatar
jadlinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.03.2010 12:22

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od jadlinek »

Zdravím, mám podobný problém a prosím o radu otevírám vůz (VW Golf 5) dálkovým a všechny se mi otevřou kromě zadních dveří za řidičem. Centrál vydá zvuk jako kdyby otevíral a hned je slyšet jakoby klapnul nazpět a dveře se nedají otevřít. Dá se to otevřít když dám klíč do zámku a otevírám to ručně kombinací otáčením klíčku a mačkání tlačítka na otevření (ne hned až po vícero opakovaní).

Když se mi podařilo dveře otevřít, rozebral jsem tapec jestli tam není něco zpříčeného (mechanicky) a nic tam nebylo. Pak jsem z boku dveří odmontoval kulatou gumovou krytku s označením zámku a koukal co dělá ten jazýček a ejhle.....když je zamčeno tak jazýček je zaklapnutý a když otevřu tak má jazýček vyskočit, ale on udělá jakoby že chce vyskočit a tak zapadne zase nazpět. To zřejmě nechává zadních dveří za řidičem pořád zablokované-zamčené.

Už jste to někdo vyřešili? Nevíte co to způsobuje a jak to opravit? :( :cry:
Díky

Spider44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.11.2009 22:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od Spider44 »

Zdravim, takze jen ve skratce..resil jsem uplne ten stejny problem a bylo to presne tam jak je na te fotce.. u odbocky ke komfortce pod kobercem uhnite ty kabliky 4x2

Pierre de B.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.08.2012 15:16

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od Pierre de B. »

Mám takový malý, ale zato závažný problém. Mám VW Golf V. variant /1,9 TDI/ a jednoho dne jsem si všimnul, že mám nedovřené 5té dveře. Jak zkouším je sebevíce zavřít stále to nejde. Našel jsem pár rad, ale stejně pořádně nevím. Když uchytím madlo a otevřu kufr zámek vydá "cvakavý" zvuk. Jinak s centrálním zamykáním žádný problem nemám.
Prosím poradtě

:-)

ŠAKAL55
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.10.2013 12:58

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od ŠAKAL55 »

KosmaxCZ píše:
KosmaxCZ píše:Mám stejný problém :

Na dálku i klíčem se mi odemyká pouze zadní kufr a aktivuje a deaktivuje alarm.Na všech čtyřech dveřích je centrál mrtvý.Je tam original central.
Dělal jsem rozvody na autě,takře jsem měl rozebraný předek...nemohl jsem tam někde rozpojit nějaký konektor? (Před rozvody bylo vše funkční)

Na Vagu chyby 928,929,930,931


Tak problém vyřešen :-)

Byla to stejná závada,jak tu už je zde popsáno od "robertLB" .Pod kobercem u řidiče u odbočky k řídící jednotce centrálu rozpadlý spoj drátů 4 x 2 .
Místo jsem pro informaci nafotil :-)[/quote

Zdravím.
Mám ten samý problém u oktávky 1,9 tdi. Pravé zadní dveře neodemknu ani manuálně (nejdou vůbec otevřít) a přední jen klíčem. Na straně spolujezdce dveře a kufr centrál odemyká . Podle té fotky je to patrně dole na sloupku u levé nohy řidiče . Radši se poptávám , než zčnu něco KUCHAT. Nebliká ani led kontrolka uzamčení na dveřích řidiče a display na palubce nhesignalizuje otevřené dveře řidiče .
Za případnou radu dík
Milan

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od galaher »

mám stejný problém.Zadní pravé nejdou otevřít.V zámku jak máčknu dálku cvaká ale otevřít nejdou.Kolíček v tapecírunku dveří zůstává dole.Co máte na mysli spoj drátů 4 x 2 ?

Adresa 46 -------------------------------------------------------
Řídící jednotka: 1J0 959 799 H
Komponent: 08 Zentral-SG Komf.0001
Kódování: 04097
Opravna #: WSC 00028
7 Nalezeny chyby:
01329 - Datova sbernice komfortniho systemu v nouzovem rezimu
35-10 - - - Sporadicky
00930 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani vzadu vlevo (F222)
54-10 - nespravna vybava - Sporadicky
00928 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani: strana ridice (F220)
27-00 - nesmyslny signal
00943 - Vyhrivani zrcatka na strane ridice (Z4)
35-00 - -
00912 - Spinac spousteni oken vpredu vlevo (E40)
27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky
00944 - Vyhrivani zrcatka na strane spolujezdce (Z5)
35-00 - -
00931 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani vzadu vpravo (F223)
27-00 - nesmyslny signal
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od nalimdnuerf »

vedeli by ste aj mne skusit poradit?
ja mam zase iny problem s centralem...
kedysi... cca mesiac az dva spatky, mi auto odemikalo da sa povedat celkom pekne... stlacil som klucik aj 15m od auta a central odomkol, teraz musim ist az na pol metra od vodicovych dveri a az vtedy auto odomkne!!! :(
myslel som ze by to mohlo byt baterkou v kluci, vymenil som ale je to stale take iste... nic sa nezmenilo, alebo by som mal skusit vymenit este inu baterku do klucika?
Diki za rady

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od M@ty »

To samé má kámoš na Koktě2. Dva klíče, nová baterie, jeden klíč odemyká v pohodě na několik metrů, druhý odemyká až cca 1m u auta. Podle mě se fláká vysílač. Zkusím mu sehnat jiný. Máme fabriku kde se dělají klíče a DO snad na všechny auta za humny, tak se občas nějaký zmetek zatoulá...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“