Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
PetrS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava - Poruba

Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od PetrS »

Potřeboval bych tipnout co je špatně - po odemknutí auta dálkáčem 5. dveře nereagují na stisk madla (mikrospínače) nad SPZ. Při otevření z dveří řidiče dveře povyskočí ale zůstanou chycené zámkem a vznikne vůle. Jde to zpět dovřít a docvaknout tlakem na plech. Této závadě předcházelo intenzivní odemykání a zamykání při nakládání bedniček s věcmi (stěhuji se, tak mě ta závada sere jak šlápnutí na kuří oko). Už v zimě se 1x stalo, že nejprve nešly dveře otevřít a následně zase zavřít (zámek se zaklapnul, ale elektronika to za jízdy furt odemykala). Auto se z toho vyspalo samo do druhého dne. Co bude špatně - zaseklý mikrospínač, nebo zámek ?
Odemykání klíčkem tam není - na Ventu jsem ho ještě měl. Díky za poučení, někde tady jsem četl, že zámek stojí nový 2500, takže každá rada nad zlato :-)

Uživatelský avatar
Radegman
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 07.04.2008 21:11
Bydliště: New Jičín

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od Radegman »

Já měl to samé, madlem to nešlo a na štěstí jsem mohl klíčkem, měl jsem špatný ten motorek na zamykání, když sundáš tapec a podíváš se ze spodu, tak je v pravo v bílém plastu, doufám že jsem to napsal dobře, že to pochopíš :wink:
VW Passat B5.5 1.9TDI 96kW 6-ti kvalt a bývalá Mazda 323F 2.0, 106kW

Uživatelský avatar
PetrS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od PetrS »

Tak odpoledne se auto umoudřilo a nechalo se otevřít knoflíkem z dveří řidiče. Následně začala fungovat i páčka nad SPZ. Nevím na jak dlouho. Nicméně furt nevím kam se vzadu strká klíček, já tam nikde zámek nevidím.

Uživatelský avatar
maraf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 04.12.2008 15:02
Bydliště: Brno

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od maraf »

PetrS píše:Tak odpoledne se auto umoudřilo a nechalo se otevřít knoflíkem z dveří řidiče. Následně začala fungovat i páčka nad SPZ. Nevím na jak dlouho. Nicméně furt nevím kam se vzadu strká klíček, já tam nikde zámek nevidím.

stalo se to mě...nevěděl sem čím to je...rozebral sem zadní tapec..ale nakonec to bylo tím, jak sem montoval novou mřížku SPZ, tak sem ji dal moc vysoko a ta bránila docvaknití spínače.
ale ty to máš elektronicky tak to bude asi v něčem jiném:)

Uživatelský avatar
PetrS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od PetrS »

Dnes opět stávkovalo. Nedalo mi to jak to je s tím klíčkem. Kdo hledá najde - zámek je zespodu na hraně na které je otevírací madlo. Zboku není vidět. Klíč se tam strká blbě, ale odemknout to jde stávka, nestávka. Zezadu na dveřích jsou plasty a tapecírunk. Dá se nějak bezbolestně sundat ?
Nerad bych ho pak lepil zpátky kvůli tomu, že dolámu nějaké plastové packy.

Uživatelský avatar
maraf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 04.12.2008 15:02
Bydliště: Brno

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od maraf »

PetrS píše:Dnes opět stávkovalo. Nedalo mi to jak to je s tím klíčkem. Kdo hledá najde - zámek je zespodu na hraně na které je otevírací madlo. Zboku není vidět. Klíč se tam strká blbě, ale odemknout to jde stávka, nestávka. Zezadu na dveřích jsou plasty a tapecírunk. Dá se nějak bezbolestně sundat ?
Nerad bych ho pak lepil zpátky kvůli tomu, že dolámu nějaké plastové packy.
Tapec jde dolu celkem v pohodě. Ale dal bych to prvni do nějake garaže nahřát. Je tam pá šroubů a pár těch umělých nýtků.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od Currahee »

Dva torxy jsou u skla a dva v madlech (dírách), pak už jenom plastové chyty, ale pokus se za to nervat a pomáhat jim šroubovákem. Nezlomíš ani jeden :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
PetrS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od PetrS »

zaím díky !

Uživatelský avatar
pt3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od pt3 »

Mal som podobný problém, stačilo pobúchať v okolí ŠPZ, prípadne trochu nahriať fénom (alebo odstaviť auto do teplej garáže). Mal som primrznutý/zaseknutý nejaký spínač.

Uživatelský avatar
PetrS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od PetrS »

tohle řešení zní dobře :-)
nakonec je to tak, že z 5 otevírání to tak 4x jde a jednou musím klíčkem
stejně zatím nebyl čas to kuchat...

Stano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 03.10.2007 07:43
Bydliště: Trencin,SK

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od Stano »

Nazdar hosi!potrebujem radu,nefunguje mi motorcek otvarania piatych dveri.Asi ostal zaseknuty ,lebo to tiahlo sa neda vytiahnut.mate nejaky napad ako to rozhybat?pri otvarani v nom cvaka ale nevysunie sa naspat.Dik!
Přílohy
Motorek.jpg

Uživatelský avatar
Wilzn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od Wilzn »

Ahoj vespolek,
jsem na tom podobně-taky mi u Varianta B5.5 prestalo fungovat el. otevírání zadních vrat. Zkusil jsem ten zámek rozebrat, vyčistit, navazelínovat - no, chvilku to pomohlo a teď zas nic... Už bych snad měl mít na cestě novou (starší) kliku - otevírání, tak to snad pomůže... Každopádně mi přišlo, že je problém v tom elektr. spínači, kdy ta klika, i přes to gumové těsnění, zkorodovala - po zmáčknutí se nevracela zpět a drží tak ten spínač "otevření" sepnutý... No a protože je to řízený řídící jednotkou, která při sepnutí nepovolí další otevření (resp. neustále otevírání), zámek se tváří jako nefunkční. Toť můj názor - třeba mě tu ale ty naše naše VW hlavy pomazané vyvedou z omylu ;))
Vedle toho se mi ale projevila další závada - přestal fungovat zadní stěrač - nejdřív se začal zpomalovat a teď se zastavil uprostřed a už se ani nehne....
Takže babo raď! :roll:
Petr

Uživatelský avatar
Radegman
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 07.04.2008 21:11
Bydliště: New Jičín

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od Radegman »

Stano píše:Nazdar hosi!potrebujem radu,nefunguje mi motorcek otvarania piatych dveri.Asi ostal zaseknuty ,lebo to tiahlo sa neda vytiahnut.mate nejaky napad ako to rozhybat?pri otvarani v nom cvaka ale nevysunie sa naspat.Dik!
JMě nešel vůbec, tak jsem musel dát nový motorek :wink:
VW Passat B5.5 1.9TDI 96kW 6-ti kvalt a bývalá Mazda 323F 2.0, 106kW

Uživatelský avatar
Radegman
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 07.04.2008 21:11
Bydliště: New Jičín

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od Radegman »

Wilzn píše:Ahoj vespolek,
jsem na tom podobně-taky mi u Varianta B5.5 prestalo fungovat el. otevírání zadních vrat. Zkusil jsem ten zámek rozebrat, vyčistit, navazelínovat - no, chvilku to pomohlo a teď zas nic... Už bych snad měl mít na cestě novou (starší) kliku - otevírání, tak to snad pomůže... Každopádně mi přišlo, že je problém v tom elektr. spínači, kdy ta klika, i přes to gumové těsnění, zkorodovala - po zmáčknutí se nevracela zpět a drží tak ten spínač "otevření" sepnutý... No a protože je to řízený řídící jednotkou, která při sepnutí nepovolí další otevření (resp. neustále otevírání), zámek se tváří jako nefunkční. Toť můj názor - třeba mě tu ale ty naše naše VW hlavy pomazané vyvedou z omylu ;))
Vedle toho se mi ale projevila další závada - přestal fungovat zadní stěrač - nejdřív se začal zpomalovat a teď se zastavil uprostřed a už se ani nehne....
Takže babo raď! :roll:
Petr
Tak tu kliku jsem měl taky zkorodovanou, koupil jsem u VW novou gumu a kliku jsem vyčistil a už to faká jak má :lol:
VW Passat B5.5 1.9TDI 96kW 6-ti kvalt a bývalá Mazda 323F 2.0, 106kW

Stano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 03.10.2007 07:43
Bydliště: Trencin,SK

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od Stano »

neviete niekto kolko stoji novy?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“