Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

spajin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.04.2009 22:59

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od spajin »

:cry: Mám úplně stejný problém, taky nejdou otevřít páté dveře, chtěl jsem se jen zeptat, jak je tam ten zámek uchycený, abych něco neulomil. A guma se přeci nemusí kupovat nová, když není poškozená, anebo se poškodí při demontáži?

Stano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 03.10.2007 07:43
Bydliště: Trencin,SK

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od Stano »

Cau!Musis zhodit z vnutornej strany tapec,drzi na styroch krizovych sroboch.A potom si povolis dva sroby co su na takom kovovom obdlzniku okolo tej klucky.odpojis kabely a ten kovovy kus ti vypadne na hlavu,ak si ho nepodrzis :D a klucku vytiahnes z druhej strany.ja som to mal pod tou gumou zasr...ne od starej vazeliny,tak som to precistil potom trochu WDcka a uz to slo.Jo a ja mam B5,5 neviem ci je to pri B5 rovnake :wink:

Uživatelský avatar
Radegman
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 07.04.2008 21:11
Bydliště: New Jičín

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od Radegman »

Jojo tak jak říká kolega a gumu jestli máš dobrou, tak nemusíš kupovat novou, já ji musel koupit bo už byla popraskaná :wink:
VW Passat B5.5 1.9TDI 96kW 6-ti kvalt a bývalá Mazda 323F 2.0, 106kW

spajin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.04.2009 22:59

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od spajin »

tak jsem to dneska vyčistil a už funguje jak má, teď ještě popřemýšlím, jak opravit zámek přední kapoty, tahám za táhlo a nic, praské ale určitě není....

mates_vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 27.03.2012 10:12

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od mates_vw »

Ahoj, otvírám tohle staré téma, abych nezakládal nové. Přestal mi fungovat zadní stěrač. Nejdřív zpomaloval a pak se zastavil úplně - z ničehonic. Díval jsem se na to a asi bude přidřená hřídelka, na které je nasazené ramínko stěrače.Když za stěrač vezmu a motoru pomůžu, tak normálně jede. Zkusím to celé rozbrat a vyčistit. Ale to hlavní, na co bych se chtěl zeptat je, jestli mohu motorek zadního stěrače vyndat a jezdit bez něj. Nemám garáž, tak bych to jen vyndal, díru v okně zatím zalepil a opravil to doma. Auto potřebuji denně, tak ho nemůžu nechat stát:-) Jak moc na mě bude elektronika řvát, že nevidí zadní stěrač? Nebo je to řešený postaru. Tzn. jen "dráty" bez nějaké složitější elektroniky?

Díky,
Martin

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od M@ty »

Take jsem jezdil s demontovanym zad. motorem sterace. Ja jen opravoval zarezlou a ukroucenou trubicku na ostrik. Tobe uz nejspis chytla lisku hridel pro rameno sterace v lozisku. Budes to muset rozebrat (pujde to spatne) z loziska a hridel ocistit smirkem. Pri montazi porane vycistit od rzi ,stare vazeliny a namazat nejakou lozisk. vazelinou. Naradi nepotrebujes zadne specialni, pouze maly thorx. Rameno sterace nejspis bude vzdorovat. U me pomohl sprey s mraz. efektem a mirne nasili.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

mates_vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 27.03.2012 10:12

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od mates_vw »

Perfektní, děkuju moc za radu! Zkusím to celý rozebrat a uvidím, co najdu!

Měj se!
Martin

tjeff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2011 19:30

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od tjeff »

Ahoj všichni. Mám ten samý problém. Přes léto otevírání 5. dveří fungovalo bez problému, ale jak se ochladilo tak to začalo blbnout. Jo a otvírání těch dveří páčkou u řiče mě taky nefunguje. Poraďte co s tím. Díky.

Uživatelský avatar
miors
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.08.2012 09:02

Re: Nejdou otevřít zadní dveře kombi

Příspěvek od miors »

tjeff píše:Ahoj všichni. Mám ten samý problém. Přes léto otevírání 5. dveří fungovalo bez problému, ale jak se ochladilo tak to začalo blbnout. Jo a otvírání těch dveří páčkou u řiče mě taky nefunguje. Poraďte co s tím. Díky.
vytáhni motorek, rozdělej a zkus ho rozhýbat. já koupil novej a pak jsem rozdělal ten starej, rozhýbal ho a teď mám dva :-) Pokud nebude spálenej, tak se tam něco jenom zaseklo. Vevnitř je jenom motorek, táhlo a pružinka - nic strašnýho. kupoval jsem novej za 5-ti kilo.
VW Passat B5,5 1.9 TDi 96kW 2003
VW Tiguan 2.0 TDi 4x4 110KW DSG7 2017

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“