POMOOOC - lupanie LAKU!? Čo stym?

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
vantac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 16.06.2008 21:43
Bydliště: SVK - NR, NZ
Kontaktovat uživatele:

POMOOOC - lupanie LAKU!? Čo stym?

Příspěvek od vantac »

Ahojte, mam "maly dotaz" 8O , pred zimou sa mi zacal lupat originalny lak (len na pravej strane blatnik v predu aj v zadu). Podotykam, ze auto nie je na tychto dieloch prelakovane! Zacalo to najprv dobkami od kamienkov a na umyvarke s vapkou mi zisla "pekna mapa" :( . Auto je r.v. 2004 a uz som sa zopar lakyrnikov pytal, ze preco to ten lak robi. Väcsina sa mi vyjadrila, ze s najväcsou pravdepodobnostou bolo nejake pozastavenie vyrobnej linky a nedodrzal sa vyrobna proces lakovania. Je to mozne? Alebo aka moze byt pricina? Takze otazka znie, ako by ste to riesili? Lokalne? celu stranu? prekryt lakom len tu mapu a zalestit do stratena?
Přílohy
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOOOC - lupanie LAKU!? Čo stym?

Příspěvek od Mathyas »

Když se dívám na tu strukturu toho oloupání tak si za to s největší pravděpodobností můžes i sám. S žádnou wapkou nesmíš na bližší vzdálenost jak 35cm jinak hrozí právě toto, ťukanec od kamínku podebere proud vody, vyloupe ti to a pak už to jede. Stalo se mi to samé kdysi dávno když jsem ještě nevědel o té vzdálenosti.

řešení je několik ale 100% je jen jedno.

Může se zabrousit hrana toho oloupání a okolí opatrně rozleštit, protože to je až na bázi a báze je velmi tenká vrstvička laku může se rychle stát že se bude lakovat. Ovšem pak riskuješ že když se to odře tak to může začít hnít. Nedoporučuji.

Zase se může zabrousit hrana oloupaného laku , oblepit okolí a lokálně přistříknout bezbarvým lakem. Ale pujde to vidět, leda že by se to opravdu hezky a velmi pečlivě rozleštilo tak pak je reálná šance že by to vidět nebylo, ale člověk kterej by Ti to dělal by byl cenou za svou práci už hodně blízko lakýrovi a výsledek nemusí být jistý.

Odvézt to do lakovny ať si s tím poradí. Když jsem dovezl prvního passata tak byl taky oloupanej na pár místech už z DE a opravili to za slušný peníze.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
vantac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 16.06.2008 21:43
Bydliště: SVK - NR, NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOOOC - lupanie LAKU!? Čo stym?

Příspěvek od vantac »

Plne s tebou suhlasim, ale ak by som si to urobil sam, tak by ma to az tak nestvalo, lenze v tej umyvarke som si auto sam neumyval a vraj chlapec nevapkuje tak blizko, ze by lak odletoval, vraj min. 40cm od karoserie. A to mozes verit a nemusis, moju reklamaciu neakceptovali a dokazovacie bremeno je namne (nakolko tam bol poruseny lak od kamienka, tak by som nemal sancu...).

No a co sa tyka tvojich odporucani, tak prelakovavat 1/2 auta sa mi nechce a skusil by som to lokalne.
Tebe sa to po tej oprave dalej nelupalo? Respektive ako ti o vtedy opravovali? Uplne to prebrusily a urobili zastrek metalizy a potom lak?

Inak kolko strojovych prebruseni/ prelesteni vydrzi lak, pokial este nikdy nebol strojovo osetreny?

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOOOC - lupanie LAKU!? Čo stym?

Příspěvek od Mathyas »

Záleží kdo ti stojní leštění dělá, spousta firem pro maximální výsledek používá extrémně agresivní postupy, auto sice vypadá skvěle, stojí to pár korun ale po čase ti auto zmatní protože jej dostatečně neošetřili a další leštění u té samé firmy může mít za následek nezvratné poškození laku. Je to běžná praxe většiny firem co provádějí tzv restaurování laku. Taky mi pořád hlodala v hlavě otázka co se stane při dalším leštění. Tak dlouho jsem se zabýval touto otázkou až jsem přišel na postupy vyvinuté v zahraničí které jsou sice nákladnější ale po změření tloušťky laku před a po jsou maximálně šetrné takže vydrží X leštění. Výsledek při hodně poškozeném laku se pohybuje okolo 75 - 90% korekce ale auto vypadá stejně, vydrží tak celkem dlouhou dobu a hlavně nedostane lak tolik na pr**l.

U samotného lakování auta jsem nebyl ale co mi bylo řečeno při předávání auta tak lokálně vybrousili starou bázi a opravili poškozené místa(PP blatník asi z 30% poškozený, PP dveře odřené až na plech, oba nárazníky v rozích dodřené a zadní vrata odskočený lak i s bází) a poté buď do hrany nebo celý díl přebrousili bezbarvý lak a na to nanesli vrstvy nového, ve výsledku to nebylo ani tak drahé za víc jak půlku auta jsem platil cca 6tis bez papíru. A jakože jsem na kvalitu této práce celkem pes tak vytknout se tomu nedalo celkem nic, bylo to krásný a nebylo poznat nic. Jen zrcátko dělali na 2x protože si nevšimli že bylo prasklé.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
vwento
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 04.12.2008 23:22
Bydliště: Brno

Re: POMOOOC - lupanie LAKU!? Čo stym?

Příspěvek od vwento »

nedavno sem resil stejnou vec na audi- tam to ale uz bylo po laku.. toto se stane kdyz se baze necha moc dlouho "zaschnout" nez se na ni nanese bezbarvej lak.. jestli to opravdu neni lakovany tak jedine ze na lince zrovna zazvonila pauza na obed.. :) zapomen na to ze se to da rozlestit, protoze jakmile se dotknes smirglem baze(metalizy) tak "shrnes" vsechnu perlet a jakmile se dotknes baze lestickou tak zcerna.. nebo se okamzite probrousis na zaklad.. slo by to rozlestit pokud jen bys tam mel vice vrstev bezbarveho laku a ona se odloupla akorat ta horni.. ale to se taky malokdy povede, pac i kdyz se stane zazrak a neprobrousis lak a tu hranku mezi lakama vybrousis do "roviny" tak ve chvili kdy na to vjedes lestickou tak se ten odlupujici lak zacne vesele utrhavat dal a dostane se pod nej lestici pasta kterou jen tak nevydelas.. ja byt tebou tak to neresim, misto vynalozenych penez na pokusy o lesteni to dej hned do lakovny, a modli se at to nezacne delat zbytek auta...
B6 BKC

Uživatelský avatar
wowar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 17.02.2009 16:28
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOOOC - lupanie LAKU!? Čo stym?

Příspěvek od wowar »

cau tohle asi fakt budeš muset řešit z lakýrníkem a ten ti na tom udělá tzv. rozstřik přičemž ve výsledku ani nepoznáš že ti stim neco dělal teda pokud to udělá pořádně



__________________________________________________________________
VW Bora 2.3 V5

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“