Konečně Xenonuji...

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Konečně Xenonuji...

Příspěvek od SexedUp »

Tak je to již skoro půl roku, co jsem si od Vlaka bral ještě za 4,2 kKč Xenony... měl jsem chuť si je namontovat sám, na což jsem neměl pochopitelně čas, ale napotřetí jsem to dodělal.

Ve 2,5 TDI V6 není opravdu příliš mnoho místa, takže nakonec jsem nalepil trafo a řídící jednotku na sebe a celé to namontoval na lampy ze zadu. Musel jsem vyrobit hliníkové držáky a napravo to celé zapustit níž, aby se tam vešlo sání :) jednotky jsou takto kompaktní chycené na držáky motýlkovými matkami a kabely jsou nacvaknuté do původních konektorů. Vše jsem dělal tak, aby to šlo během 10 minut "uvést do původního stavu", tedy vyndat a dát žárovky. Krom toho díky nedostatku místa se jednotka s trafem musí sundat i při výměně H4 v dálkových/mlhovkách :cry:
Největší opruz byl vyrobit ty nové pružiny, co tam drží výbojku... fuj :lol:
Kdyby měl někdo z xenonových profíků hotové a osvědčené na Passata, klidně koupím, protože tyhle jsou každá jiná, ale držej. Svítí to moooc pěkně a ani na mě nikdo nebliká... :lol:
Přílohy
Xenony.jpg
Xenony.jpg (42.77 KiB) Zobrazeno 2739 x
Jednotky.JPG
Jednotky.JPG (60.21 KiB) Zobrazeno 2739 x

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Tak super, gratuluji a tiše závidím.

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vally_ny »

šimek píše:Tak super, gratuluji a tiše závidím.
já sice nezávidím,ale gratuluji
Obrázek

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomB »

skoro jako tohle :wink:
ale že ti to trvalo :D

Obrázek

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

TomB píše:skoro jako tohle :wink:
ale že ti to trvalo :D

No jo no, ale já jsem si s tím prostě chtěl poradit... :D BTW stejně těžký by pro mě bylo dostat se za Tebou do Jihlavy :? Ale pls nemáš ty pružiny na chycení výbojky?

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomB »

SexedUp píše:
TomB píše:skoro jako tohle :wink:
ale že ti to trvalo :D

No jo no, ale já jsem si s tím prostě chtěl poradit... :D BTW stejně těžký by pro mě bylo dostat se za Tebou do Jihlavy :? Ale pls nemáš ty pružiny na chycení výbojky?
V neděli bych jedny měl mít zpět. Ale jsou taky doma dělaný, z pružinovýho drátu.
Však sis s tím poradil :wink: Svítí to? Svítí :)

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

TomB píše:
SexedUp píše:
No jo no, ale já jsem si s tím prostě chtěl poradit... :D BTW stejně těžký by pro mě bylo dostat se za Tebou do Jihlavy :? Ale pls nemáš ty pružiny na chycení výbojky?
V neděli bych jedny měl mít zpět. Ale jsou taky doma dělaný, z pružinovýho drátu.
Však sis s tím poradil :wink: Svítí to? Svítí :)
No mně jde o to, že ty co jsem vyrobil jsou každá trošku jiná a pod jednou se ta výbojka lehce protáčí při nasazování patice, takže pak to musím i s paticí otáčet zpět... Prostě tam nejde nacvaknout tak, jako originál k H7, ale na druhé strně to drží a každá výměna těch pružin je riziko, že se ulomí ty caplíky, ve kterých drží. takže bych je měnil, pokud bys měl takový, který tm seděj stejně dokonale, jako origoš na H7 :)

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomB »

SexedUp píše:
TomB píše: V neděli bych jedny měl mít zpět. Ale jsou taky doma dělaný, z pružinovýho drátu.
Však sis s tím poradil :wink: Svítí to? Svítí :)
No mně jde o to, že ty co jsem vyrobil jsou každá trošku jiná a pod jednou se ta výbojka lehce protáčí při nasazování patice, takže pak to musím i s paticí otáčet zpět... Prostě tam nejde nacvaknout tak, jako originál k H7, ale na druhé strně to drží a každá výměna těch pružin je riziko, že se ulomí ty caplíky, ve kterých drží. takže bych je měnil, pokud bys měl takový, který tm seděj stejně dokonale, jako origoš na H7 :)
Tak tvůj problém je trochu jinde :wink: Musíš udělat z H7 patici na výbojku a pak jí teprve dávat do paraboly a nebude se ti protáčet. A pak ti budou i ty tvoje pružiny vyhovovat. S těma mýma by sis moc nepomohl.

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

TomB píše:
SexedUp píše: No mně jde o to, že ty co jsem vyrobil jsou každá trošku jiná a pod jednou se ta výbojka lehce protáčí při nasazování patice, takže pak to musím i s paticí otáčet zpět... Prostě tam nejde nacvaknout tak, jako originál k H7, ale na druhé strně to drží a každá výměna těch pružin je riziko, že se ulomí ty caplíky, ve kterých drží. takže bych je měnil, pokud bys měl takový, který tm seděj stejně dokonale, jako origoš na H7 :)
Tak tvůj problém je trochu jinde :wink: Musíš udělat z H7 patici na výbojku a pak jí teprve dávat do paraboly a nebude se ti protáčet. A pak ti budou i ty tvoje pružiny vyhovovat. S těma mýma by sis moc nepomohl.
Ha, toť jádro pudla.. Můžeš sem střihnout fotku, jak to vypadá?

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomB »

SexedUp píše:
TomB píše:Tak tvůj problém je trochu jinde :wink: Musíš udělat z H7 patici na výbojku a pak jí teprve dávat do paraboly a nebude se ti protáčet. A pak ti budou i ty tvoje pružiny vyhovovat. S těma mýma by sis moc nepomohl.
Ha, toť jádro pudla.. Můžeš sem střihnout fotku, jak to vypadá?
Obrázek

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

TomB píše:
SexedUp píše: Ha, toť jádro pudla.. Můžeš sem střihnout fotku, jak to vypadá?
Obrázek
No to je těžká vychytávka. Jenže neposune se tím ohnisko moc dozadu? Když jsem to porovnával, přišlo mi že vzdálenost ohniska výbojky je stejná s H7 a tedy "podložení výbojkÿ plechem" by ho posunulo.

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomB »

SexedUp píše:
TomB píše:
No to je těžká vychytávka. Jenže neposune se tím ohnisko moc dozadu? Když jsem to porovnával, přišlo mi že vzdálenost ohniska výbojky je stejná s H7 a tedy "podložení výbojkÿ plechem" by ho posunulo.
Neposune, neměj strach. Je to odzkoušený. A máš pak garantovaný osazení v původní patici, což u výbojky bez tohohle není :!: Tam se může výbojka naklápět o cca 0,5 mm a to je docela poznat.

Uživatelský avatar
ax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava

Příspěvek od ax »

prave ze vybojka ma o temer 2mm ohnisko dale od stredu nez H7

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

OK, ukecali jste mě, tak si ještě někdy pojhraju :-)

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“