renovace a leštění světlometů

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Dallen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 08.05.2010 23:02

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Dallen »

Ručičky!
Na finální doleštění leštička. Dá se i akučka a jiné stroje, ale nemaj takový výkon případně otáčky.

Proč si kupovat pitomou sadu od carexu za 400 když za 500 běžně rozleští světla člověk co má na to prostředky a zkušenosti

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Milhausman »

Dallen píše:Ručičky!
Na finální doleštění leštička. Dá se i akučka a jiné stroje, ale nemaj takový výkon případně otáčky.

Proč si kupovat pitomou sadu od carexu za 400 když za 500 běžně rozleští světla člověk co má na to prostředky a zkušenosti

Tohle jsem trochu nepochopil.Ja si ji nechci kupovat.Jen tu pastu.Proto jsem se ptal,jestli to jde i klasickou Bosch vibračkou,presne receno touhle.
http://www.zbozi.cz/vyrobek/bosch-pex-3 ... ct-zelena/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od PlusOne »

Dallen píše:Ručičky!
Na finální doleštění leštička. Dá se i akučka a jiné stroje, ale nemaj takový výkon případně otáčky.

Proč si kupovat pitomou sadu od carexu za 400 když za 500 běžně rozleští světla člověk co má na to prostředky a zkušenosti
Protože za ty čtyři kila mi to vystačí na deset aut, a protože ten člověk, co to udělá za pětikilo, k tomu použije přesně to samý, co já, když si to budu šolichat doma.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od jirkaR »

nejlepší je klasická vrtačka,nejlépe s regulací otáček
a vyplatí se kupovat celou sadu než pak někde schánět ten zbytek
jinak mě už drží přes rok a v poho
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od napster »

já kupoval jen pastu. vše ostatní mám doma kotouče o hrubosti až 2500-3000 zase budu lestit světla.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Dallen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 08.05.2010 23:02

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Dallen »

PlusOne píše: Protože za ty čtyři kila mi to vystačí na deset aut, a protože ten člověk, co to udělá za pětikilo, k tomu použije přesně to samý, co já, když si to budu šolichat doma.
To nikomu neberu, ale kdo stím dělá deset aut? Když vidím jak vypadá od dost lidí světlomety když si mysleli, že ušetří kilo a udělá to samý tak to je k smutku.
A přesně to samý to bych netvrdil. Když to dáš člověku co je od fochu tak ten to dělá leštičkou, kvalitníma beránkama a od toho taky pak samotný výsledek vypadá.
Jestli chceš dobrou pastu tak plastX nebo zelenou 3M. Pasta od carexu je nic moc, priložený molitan je taky oničem. A základní papír je moc hrubý a akorát si sním člověk přidělává práci.

Jinak vibračkou nic nejde rozleštit jestli se na to nějaký kompromis tak ideál klasickou elektrickou vrtačku od narexu. Ty za něco stojí

figurka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 21.12.2010 15:15

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od figurka »

Měl jsem světla na B5,5 ůplně žluté,zoxidované.Já to dělal papírem 1200,pak 2000 a 2500.Sehnal jsem leštící pastu na plast a plexi v kelímku 180g za 70 Kč.Vše jsem dělal pod vodou,jedno světlo trvalo asi 20 minut a výsledek luxusní a za pár korun,všichni mysleli že mám nové světla :)
Passat 3BG vatiant 96kw,6kvalt 2002

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Trafika »

figurka píše:Měl jsem světla na B5,5 ůplně žluté,zoxidované.Já to dělal papírem 1200,pak 2000 a 2500.Sehnal jsem leštící pastu na plast a plexi v kelímku 180g za 70 Kč.Vše jsem dělal pod vodou,jedno světlo trvalo asi 20 minut a výsledek luxusní a za pár korun,všichni mysleli že mám nové světla :)
brousil si to ručně nebo vrtačkou?
VW passat 1,9TDI 4Motion

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Milhausman »

No musim rict ze jsem koupil sadu carex a co je na tom dobre je to ze nemusite shanet smirky a pastu.jinak o nicem.Na vrtacce to nemate sancu udelat.A ten kdo tvrdi ze jo,tak pekne keca.Vrtacka akorat kope a dela kola.Dal jsem to na vibracni brusku a je svetlo jako nove.Jako uplne nove.A to mi tvrdily ze to nemam sancu udelat vibracni bruskou ale jen lestickou.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od napster »

i vrtačkou s regulací otáček to jde udělat dobře.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

CAREX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20.02.2012 11:45

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od CAREX »

Zdravím všechny leštiče světel. Nezbývá, než se bránit, proto píšu následující:

Pro Dallen: pasta CAREX je nic moc? Pasta CAREX funguje na principu mechanického leštění, je to bezpečná směs ředitelná vodou, neobsahuje žádnou chemii, která by leštění urychlovala chemickou cestou, působením na povrch a jeho změkčením. Pro fanoušky chemického leštění doporučuji extrem v této kategorii Xerapol. Vyleštíte dokonale, to nakonec i např. Tempem, ale za rok si to můžete zopakovat. Pasta CAREX se používá při leštění plastových, polykarbonátových a plexi dílů při prvovýrobě. Ostatní možná leští rychleji, ale né na trvalo. Jen pro zajimavost VO zástupce CAREX pro Slovensko při zavádění sad na SR trh uspořádal v Bratislavě pro své odběratele porovnávací akci, kdy se renovovala světla sadou 3M a naší. Výsledek? Konečná renovace kvalitnější sadou CAREX, nižší cena sady CAREX, odběratelé se dlouho nerozmýšleli. Molitan v sadě je určen pro leštění min. dvou předních světel a dvou zadních, což splňuje dokonale. Kdo chce profi molitan, který zvládne 20 aut, hooodně si připlatí. A základní brusný papír P320 je určen pro hluboké rýhy nebo odstranění laku. Doporučuji přečíst podrobný návod na zadní straně sady, až pak dělat antireklamu.

Pro Milhausman: Jakoukoli vrtačkou s regulací otáček lze světla 100% renovovat, ovšem je nutné, aby byl kotouč v kontaktu s povrchem vždy jen svým poloměrem! Historické video z doby, kdy byla sada CAREX novinkou, to potvrzuje: http://www.stream.cz/uservideo/484094-l ... svetlometu" onclick="window.open(this.href);return false;
Samozřejmě to jde i excentrem, ale doma je většinou v základní výbavě pouze vrtačka. Sad se letos v ČR prodalo 6500 kusů, kdyby nefungovala, tak by se prodeje bez reklamy ročně nezvojnásobovaly. Nechci dělat reklamu na náš ČR e-shop, tak jen uvedu možnost pro zákazníky ze Slovenska, kteří mají o renovaci zájem http://www.autoren.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Milhausman »

Ja nerikam,ze sada je k nicemu.Ja jsem max spokojen.Jen rikam,ze to jde i vibračkou,jak mi vsichni tvrdily ze to nejde.A molitan je take super,vylestil jsem s nim cele auto a je neporuseny.Jen rikam,ze vrtackou se mi to vubec nedarilo.Jako by to ani neslo.Mozna jsem mel spatny postup.Proste mi to hazelo a delalo kruhy na svetle.Nedalo se to udrzet v ruce.Mozna proto ze jsem celou plochou tlacil na svetlo.

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Milhausman »

Na tom videu to jde krasne,tak proc me to kope a dela kolecka do plastu????????

CAREX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20.02.2012 11:45

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od CAREX »

Vážně nevím, ale je to asi vážně tím, že brousíš celou plochou smirku a ne jen polovinou. Nebo můžeš mít křivé vřeteno vrtačky.

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Milhausman »

No uz to mam,ale mam obavy ze to dlouho nevydrzi.Loni mi to delal znamy,ale mel jinou pastu a za pul roku to bylo 100 x horsi nez predtim.Uplne to zezloutlo,coz predtim nebylo.Bylo to matne ale ne zlute.Pak to bylo krasne,ale jak rikam,jen pul roku.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“