zadni sterač

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: zadni sterač

Příspěvek od Goodicek »

jo to vím že to tak někdo má, no uvidím v létě, nemám garáž a než sem vyšrouboval motorek tak me mrzli ruce, jedině pak kolem zámku udělat něco jako "obal".
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Uživatelský avatar
jano_m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 21.04.2009 17:01
Bydliště: Slovwakia

Re: zadni sterač

Příspěvek od jano_m »

väčšinou sa zlomí ta rúrka v oske, ktorou preteká zmes do ostrekovača. Skúšal som ju nahradiť umelohmotnou trubičkou, no výsledok slabý, pretože to nemalo dostatočný tlak.

Nakoniec som použil kúsok z teleskopickej antény zo starého rádia naletoval obe rúrky a už to funguje dva roky ..
Obrázek

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadni sterač

Příspěvek od M@ty »

Trubičku používám mosaznou a na původní ji naletuji. To už vydrží tlak vody.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Matty2104
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2015 13:19

Re: zadni sterač

Příspěvek od Matty2104 »

Tak za sebe bych naopak řekl, že když se tryska otáčí se stěračem, je to určitě lepší. Když tryska stříká vodu před stěrač ve směru stírání, líp se to očistí. Mám to tak celou dobu a naopak jsem si říkal, že u toho někdo aspoň chvíli přemýšlel :-D jak to znám z předchozích aut, když voda stříká na jedno místo, tak se to pak hezky rovnoměrně nesetře na celém oblouku
VW Passat B5.5 (2001) 1.9 TDI AWF 6M
VW Passat B7 (2011) 2.0 TDI CFFB 6A
---
BMW R 1150 GS (2000)

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: zadni sterač

Příspěvek od PlusOne »

Ono to tak chvíli vydrží, než se to ukroutí :-)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadni sterač

Příspěvek od M@ty »

Já měl v ruce jeden motor kde tryska tak dobře držela v hřídeli a naopak se protáčela v trubičce ostřiku že i s funkční neukroucenou trubkou to cákalo pěkně před stěrač. Rozborka provedena právě z důvodu podezření na raflou trubičku v hřídely. Došlo pouze k vyčištění a promazání aby se problém nedostavil časem. U obou aut mi to ale funguje standartně a ostřik cáká na jedno místo. :lol:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
von Rein
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.09.2008 20:42
Bydliště: zatáčka před Vídní

Re: zadni sterač

Příspěvek od von Rein »

Mohl by mě PLS. někdo napsat jestli se dá do B5-ky použít tenhle motorek? https://autodilos.cz/front/product/default/212038 Sedím nad tím od rána a připadám si už jako totální lama a nejsem schopen se v tom vyznat. Navíc dvojku se mě tedy za něj dávat nechce. Byl jsem línej ometat zadní okno a naivně si myslel, že to výhřev spolu se stěračem zvládnou a asi jsem ho totálně zlikvidoval. Pár náznaků pohybu tam ještě bylo, ale teď už je to úplná mrtvola a celkem mi i vadí, že nedokážu přes vnitřní špígl rozeznat, kdo řídí auto za mnou...

Předem díky za reakce.
Passat B5 1,9 TDI SYNCRO Variant

kubinR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2017 19:54

Re: zadni sterač

Příspěvek od kubinR »

Prosím o pomoc.
Koupil jsem nový motorek pro zadní stěrač s ostřikovačem na Passat B5 (výrobce AIC) http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... vacem.html

Starý motorek je ještě originál. Byl zarezlý, rozebral jsem ho vyčistil a namazal a fungoval, jen už nešel ostřikovač - hřídelka je zlomená a taky celkově ten motorek není moc v dobré kondici. Nicméně stíral bez problémů.

Když jsem tam dal ten nový motorek a zapojil elektrický 4 pólový konektor, tak po otočení klíčkem v zapalovací skříňce začal motorek hned stírat a to bez přestávky (tam-zpátky a hned zase tam-zpátky) a stíral na opačnou stranu než ten origonální. Při zapnutí pravé páčky pro stírání zadního stěrače, tak stíral přerušovaně, tak jak má, ale pořád na tu opačnou stranu.
Kde je problém? Je ten nový motorek nějak přepolovaný? Nebo potřebuje jiné pořadí kabelů v tom 4 pinovém konektoru? Jak to vyřešit?!?

Uživatelský avatar
sickboy4000
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2011 13:37
Kontaktovat uživatele:

Re: zadni sterač

Příspěvek od sickboy4000 »

Mi zase vypadla hadicka ostriku a když jsem pak zkoušel pouštět tekutinu do ostrikovace, slysel jsem motorek, ale na okno nic neteklo. Tedy teklo jen vterinu a pak nic motorek dale ucel. Musím to nějak dle návodu výše rozdelat a nasadit uvolněnou hadicku zpět na ostrikovac

Edit: tapezirung jsem rozdelal, ale hadicka i vse ostatni vypada v poradku na miste. Zkousel jsem znova ostrikovac a zadna tekutina netekla a motorek hucel, slysel jsem. Predni sterace ostrikuji v poradku.
Obrázek
VW Passat Variant 1,9 TDI

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“