zadni sterač

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: zadni sterač

Příspěvek od FandaTDI »

nechci se hádat (úplně rozhozený jsem to neměl a sám ten ostřik spíš nepoužívam - za deště se to "ostříkne" za jízdy vodou samo a za sucha to vemu celý i se světlama, ap. na benzínce nebo doma), ale mam za to, že by se ta tryska otáčet neměla, protože mi nepřijde moc logický, aby "předbíhala" stěrač a od jeho svislý polohy ke konci dráhy stříkala bokem na konec dráhy stěrače, to se tý kapaliny využije zlomek a značná část se vystříká mimo a setře z konce dráhy dolu, tj. nenastane moment, kdy by stříkla i z druhý strany stěrače ...

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: zadni sterač

Příspěvek od Goodicek »

No já sem někde ztratil trysku.... tak nevim co to teď dělá musim počkat na výplatu.... Blbá tryska malá a 212 kaček... to je děs
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadni sterač

Příspěvek od M@ty »

FandaTDI píše:mam za to, že by se ta tryska otáčet neměla, protože mi nepřijde moc logický, aby "předbíhala" stěrač
U mě teď tryska stojí a stříká na tak mrňavou část okna, že ho zase ani pořádně nenamočí. Také ostřik nepoužívám. Ale co jsem se setkal s tryskou, která se otáčela se stěračem, tak to pěkně celou dobu cákalo před stěrač a celou dráhu projel "za vlhka".
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

d.a.n.o
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.02.2013 14:46
Bydliště: Slovensko, ZM

Re: zadni sterač

Příspěvek od d.a.n.o »

triska sa určite nemá otáčať, má striekať presne na stred zadného okna.
VW PASSAT 3BG 1,9 TDI 96Kw AVF http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=101&t=36822
ex VW GOLF IV 1,4 16V 1998 , AKQ

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadni sterač

Příspěvek od M@ty »

Take jsem u tohoto konkretniho kousku puvodne chtel opravit prekroucenou trubicku ostriku, ale nebylo co. Jen jsem preventivne zvetsil diru v hridely a promazal to. Tryska se dal otaci s ramenem sterace...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
nikko24
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.05.2012 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: zadni sterač

Příspěvek od nikko24 »

Hoši, chci se zeptat čím může být způsobeno, že se mi zadní stěrač při chodu zasekává nebo nejde vůbec pak se zase spustí sám od sebe. Může za to elektrika nebo je to mechanická závada?? Je velký problém to rozebrat?? Jestli to tu už někdo řešil ať se mam od čeho odpíchnout až se do toho pustím. To, že se mi tryska pohybuje neřeším.
VW Passat Variant B5 1.9TDI 66kW -> EGR off, Sprint 502, 312mm brzdy

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadni sterač

Příspěvek od M@ty »

Udělal jsem návod. Problém to není. Může být zaoxidované převod. kolo (na foto je žluté). Má na sobě z druhé strany měď. kot. a přenos je kartáči. Řídí se tím dojez. A nebo je problém mechanický jako měl moto z návodu. Hřídel byla kouslá ve futrech. Motor kaput. Praskl plast. obal co jde přes zadní okno vek k ramenu stěrače.

Nebudu sem dávat odkaz na konkurenční fórum, tak to jen zkopíruji : 8)

:arrow: Demontáž z auta je jednoduchá - vyjmout krytku, sundat rameno stěrače (1x matice M8), sundat tapec víka kufru a pak rozpojit hadičku ostřikovače, rozpojit konektor a vyšroubovat 3x matici M6. Můžeme také opatrně vyjmout trysku ostřikovače. Na samotnou demontáž motoru vyšroubujeme vruty zadního víka (8ks) a opatrně vypáčíme plochým šroubovákem (pozor na zbytečné poškození papírového těsnění). Ze zadního víka vyjmeme plast. část trubičky ostřiku. Pokud je zatuhlá v hřídelce tak je to pro přístup nutné. Hřídel jde vyjmout po rozpojení z převodů. Vše tedy za situace že není trubička ostřiku nebo hřídel zarezlá. Trubičku i hřídel doporučuji promazat ložiskovou vazelínou. Předejdete potížím s ukroucenou trubičkou ostřiku a tím pádem i vytopenými zadními vraty a mrtvým mikrospínačem v zámku dveří. Koroze hřídele zase způsobí pomalý chod stěrače a následnou nehybnost pokud dojde k zadřen v pouzdrech (případ na fotkách). Preventivně bych to tudíž doporučil udělat každému...
Přílohy
DSC04753.jpg
DSC04754.jpg
DSC04756.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
nikko24
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.05.2012 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: zadni sterač

Příspěvek od nikko24 »

Skvělé moc dík.
VW Passat Variant B5 1.9TDI 66kW -> EGR off, Sprint 502, 312mm brzdy

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: zadni sterač

Příspěvek od Teea »

Dela mi to taky.

Kdysi jsem ho rozebiral a rozchodil. U mne to jsou zoxidovane plosky na kolecku. Ale vzhledem k tomu ze mam pate dvere jako prutokac se mi to uz rozebirat nechce :) Zatim se vzdy rozjel a nakonec zastavil kde ma :)Zas by to bylo tak na rok.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: zadni sterač

Příspěvek od Goodicek »

kluci čím tam lepíte tu měděnou trubičku do toho kolena? samozřejmě mi ta origoška taky praskla, tak jsem odstranil zbytky, koupil modelářskou trubičku měděnou, ale nevím jak to lepíte do toho plastového kolena, teď sem koupil trysku ale vím že to tam nedrží takže se to otáčí se stěračem a určitě to teče do dvěří. chtěl jsem to tam nalepit na mamuta nebo na silikon případně sekundové lepidlo, ale tak nevím, čím to tam lepíte vy? Díky. budu to muset zas rozebrat a mrknout se na to ale tu opravnou sadu na to kupovat nehodlám....
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: zadni sterač

Příspěvek od jokes »

Když se otáčí tryska současně s raminkem stěrače , tak je to dobře , či né ? Mě to tak chodí od začátku .
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: zadni sterač

Příspěvek od Goodicek »

špatně, nemá se to otáčet
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadni sterač

Příspěvek od M@ty »

Péťo už jsem to jednou rozebíral klukovi odsud protože se mu tryska také otáčela s ramenem stěrače a ono tomu nic nebylo. Protáhnul jsem díru v hřídeli stěrače, vyplnil vazelínou, promazal futra a složil. Prostě tryska víc držela v hřídeli stěrače a v trubičce ostřiku se jen protáčela. Ale určitě bych být tebou motor stěrače vyndal, zkontroloval a promazal. Je to práce na chvilku. Když tak se ozvy pokud budeš potřebovat nějakou radu.


Goodicek : Já to letuji cínem na zbytek (torzo) trubičky. Teď u Golfa jsem sice měl náhradní, zdravou trubičku z fota, ale ta zas pro změnu tekla v tom plastovém kolínku. Takže posloužila jako zdroj materiálu na opravu původní namísto tuhy z propisky. Jako spojku jsem použil dutý měděný být. Nahřát to šlo obyčejnou pistolovou pájkou. Trubičku na Passatu jsem zasouval do sebe a letoval doma na plyn. sporáku. Pokud máš pájecí kyselinu tak to jde krásně.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: zadni sterač

Příspěvek od Goodicek »

pájku mám obyčejnou, nakonec jsem tam narval mamuta, sice to ještě kapká do kufru, každopádně když se tam ta trubička točila tak to teklo jak průtokáč, teď už jen opravdu pár kapek po půl minutě ostřikování, měl jsem to plastové kolínko taky prasknuté, tak jsem to zase objel mamutem, nechal jsem to zaschnout a teď to zas vypadá že to teče kolem hadičky co se napojuje na plastové kolínko, ale jen pár kapek, takže to zatím nechám tak, navíc zas tak moc to nepoužívám takže nic hroznýho, chtěl jsem to zpravit když už to tam je aspon na 90% když už to na 100% nejde, hlavně ne teď v zimě, přemýšlel jsem že do vrat vrtnu 1 mm dírku někde hned vedle zámku, že by to tama snad mohlo odtéct, když už tam něco bude aby to nezkazilo spínač....
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadni sterač

Příspěvek od M@ty »

Pokud chceš vrtat do vrat tak vrtni nahoru nad sklo díru na ostřikovač z nekoncernového auta a máš navěky pokoj...

Nejhorší je že to teče přímo do zámku vrat a vytápí mikrospínač. Je v nejnižším místě. Když díru, tak tam a pak zprůchodnit zaslepené díry v rozích vrat.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“