Koroze lemů

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
byranovic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.02.2012 12:50

Koroze lemů

Příspěvek od byranovic »

Ahoj, na svém passatu jsem si všiml už před delší dobou koroze lemů předních blatníků, ale až teď mám čas to řešit :D. Na jedné straně se začínají objevovat puchýřky a malý kousíček lemu je pryč, na té druhé to zatím není skoro poznat.
Vím, že to způsobují ty houby tím, že nacucají slanou vodu - vymyl jsem je a napustil olejem. Více viz zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=219848

Otázka je, jak se toho zbavit? Sám bych si na to i troufl, ale žádný kloudný návod jsem nenašel. Díky za rady!
Obrázek

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Koroze lemů

Příspěvek od kelly01 »

že to řešíš, jednou za 10 let koupím 2 blatníky a po starostech..

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Koroze lemů

Příspěvek od kelly01 »

Tak jsi mne nahlodal, cestou domů jsem na ten lem šáhl a 10cm přesně podle toho molitanu mi zůstalo v ruce :mrgreen:

Všude jinde je to zdravý 8O

Oprava: vylomení, obroušení, vytvoření chybějící části z lepidla na sklo, stříknuto a hotovo :wink:

Doba práce cca 1hod na obě strany bo nejsem detailista :oops:

Náklad: silikon na skla, papírová páska, základovka, akrylát, pasta na rozleštění hran, hadr, cca do 50kč na 1 stranu :gey:

A z metru to nepoznám, na víc kašlu, je to sluha :pleasantry:

Uživatelský avatar
pipek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolín

Re: Koroze lemů

Příspěvek od pipek »

Ahoj,chci se zeptat. Také se mi začala objevovat koroze na lemu předních blatníků.
Tak jsem myslel co nechat nové blatníky pozinkovat. Vyplatí se to,nebude pak problém s lakováním?
Díky za názory.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koroze lemů

Příspěvek od xerxes »

pokud uděláš dobře přípravu tak by to pak mělo něco vydržet,pozinkovani by bylo sice good ale aby to udělali dobře a další věc zaleži kolik to bude stát

Uživatelský avatar
pipek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolín

Re: Koroze lemů

Příspěvek od pipek »

Tak cena by nebyla asi to nejhorší. Je to kolem 23kč za kg. Spíš aby se to při tom zinkování nezkroutilo.

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Koroze lemů

Příspěvek od kelly01 »

Než do mne žduchli a vyměnila mi blatníky pojišťovna tak jsem jezdi pár let s lemy dodělanýma lepidlem na okna a byl pokoj :D
Ovšem mám černou káru takže to šlo, navíc některý lepidla po přejetí prstem namočeným v benzínu udělaj lesklej povrch takže to nebylo skoro vidět..

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Koroze lemů

Příspěvek od Jenda. »

Zinkovat to musíš v galvanovně bacha ne žárově.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“