Vyčištění trysek ostřikovače

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
cavediver
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.02.2009 13:18
Bydliště: Vysočina -Žďársko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčištění trysek ostřikovače

Příspěvek od cavediver »

kieldrecht píše:potěboval bych poradit, jako čerství majitel passata 2.5 tdi se zatím jen rozkoukávám. Přestalo mi ostříkovat, zadní sklo. Voda z nádržky ubývá voda na sklo nestříká a pod autem není nikde kaluž. Nádržku jsem vystříkal do půlky a nic jsem neobjevil, že by mi to mizelo někde v autě ?
Dobrý den přátele
tento problém jsem před nedávnem řešil take doporucuji zvednout prah a koberček na straně řidiče je tam v koutě dvěří spoj a když máte vše na tesno hadičku odpojíte nevědomky zašlápnutím nohy do podlahy a pak mate kaluž pod sedadlem řidiče , spojit ja jsem to zasichroval flexi paskou a stříká to hurá

tak at se daří cave
Děkuji

S pozdravem a přáním úspěšného dne

Best regards and wishes of a successful day

Dipl.Ing.Camillho Bukovský Netanyahu's,Ph.D.
Lector experienced fullcavediver NSS STRESS & RESCUE

Uživatelský avatar
cavediver
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.02.2009 13:18
Bydliště: Vysočina -Žďársko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčištění trysek ostřikovače

Příspěvek od cavediver »

1Michal1 píše:Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jestli někdo z vás nezkoušel vyčistit trysky ostřikovače. Jedna mi stříká nádherně, plný rozptyl po celé ploše okna a druhá jen proud vody na okno. Mám s výhřevem a stojí ranec a z vrakárny mám strach abych nekoupil to samé. Za nevyhřívané je měnit nechci.
Děkuji za postřehy. Někde jsem četl že stačí voda s octem ale nějak si neumím představit jak to provést.
:wink:

Vůz je passat kombi B5
Zdarec
ja tam nalil jen cistej 12% ocet do sklenky a nechal je pres noc ve skleničce pak nasadil spět prostříkal a jedou ale pro jistotu jsem to udělaj i nasledocně nalil jsem ocet rovnou do nadržky litr a doslova ho vystříkal na skla, stoji to zato alespon jsem měl jistotu že mam řisté u hadičky tak ať se dílo daří

cave
Děkuji

S pozdravem a přáním úspěšného dne

Best regards and wishes of a successful day

Dipl.Ing.Camillho Bukovský Netanyahu's,Ph.D.
Lector experienced fullcavediver NSS STRESS & RESCUE

kieldrecht
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.02.2013 19:42

Re: Vyčištění trysek ostřikovače

Příspěvek od kieldrecht »

to jsem vysvětloval manželce, že ostřik používat jen u couvání, ale nepochodil jsem. Je nervozní, když má špinavé zadní okno(prostě ženská).
passat 2.5 tdi 4motion
Čím dále dojedu, tím dále je to potom pro traktor
Cim lepsi mas pohon, tim vetsi je sance ze uviznes v miste, odkud te nikdo nevytahne

Buchtyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.11.2013 12:17
Bydliště: Vepřóóv !

Re: Vyčištění trysek ostřikovače

Příspěvek od Buchtyy »

Mám podobnej problém ale trošku složitějši...

Nedávno mi protékala voda motorkem na ostřikovače, bylo prasklé pouzdro tak jsem ho stáhl a voda už se neztrácí.

Týden to vydrželo a teď když chci očistit přední sklo tak to skoro vůbec nestříka, buď jakoby tam nebyl tlak nebo byly ucpané trysky.

Každopádně mám v nárazníku zabudované "vysouvací" ostřikovače na světla a ty přestali taky vyjíždět.

Čím si myslíte že by to mohlo být ? Málo tlaku - prasklá hadice ? nebo ucpaná ? Ucpanej ten motorek ?

Dík za rady !
VW GOLF IV FOREVER !

Uživatelský avatar
ptaak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 31.12.2013 18:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčištění trysek ostřikovače

Příspěvek od ptaak »

Kluci, když mi levý ostřikovač jen tak čůral proudem je v prdeli, nebo stačí vyčistit tim octem? Mám vyhřívaný a je to ranec za nový :(
VW Passat 1.8T 110kw + Yamaha FZS 1000 105kw :-)

Uživatelský avatar
karel_1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.02.2009 14:49

Re: Vyčištění trysek ostřikovače

Příspěvek od karel_1 »

Díky za radu, vyhřívaný ostřikovač mi jen tak čural jedním proudem a po vyvaření v octu ted krásně rozstřikuje- tento postup vaření v octu doporučuji :idea: :-)

lcomeback
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.06.2013 17:24

Re: Vyčištění trysek ostřikovače

Příspěvek od lcomeback »

mám stejný problém a jeden dotaz, nezoxidují mi ty kontakty pro vyhřívání když to celý strčím do octa? :)
VW Touran 1.9 TDi 77kw

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Vyčištění trysek ostřikovače

Příspěvek od Shorty »

Myslím, že ne. Pokud jsou ty kontakty z mědi, tak ta tuším s kyselinami nereaguje (kór s tak slabými jako je kvasný ocet). Ale ruku do ohně bych za to nedal.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“