Výměna Blatníku

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
showit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.07.2011 12:23
Kontaktovat uživatele:

Výměna Blatníku

Příspěvek od showit »

Čau chlapi,

nemohl by mi někdo napsat po lopatě návod na výměnu předního blatníku? Ten můj mi totál prorezl sviňák a kvůli technickej musim měnit.

Asi tušim jak na to, ale hodily by se nějaký typy atd.

Předem dík. :good:
Passat B5.5 Variant

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od pohodarkajik »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=234152" onclick="window.open(this.href);return false; tady mam fotky kdyz jsem to menil ja, je tam dobre videt co se musi odmontovat, jinak na tom nic neni, 1. blatnik jsem delal asi hodku a druhej pak byl za 20 min na aute

Uživatelský avatar
showit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.07.2011 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od showit »

Ahoj, díky díky. Koukám, že jsi to měl to samé co já.
Passat B5.5 Variant

makoviak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 01.11.2011 06:34

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od makoviak »

zdar. pripojim sa do debaty, keďže mám ten istý problém s blatníkami. aj som prišiel na to prečo zhnili. ja som tam mal takú originál penu neviem síce na čo ale bola nasiaknutá vodou a tým pádom to tam zhnilo, a ešte aj dole pri dverách. mali ste tu penu aj vy tam?
Passat B5.5 variant, 1.9TDi , quattro - passariantion

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od pohodarkajik »

ano, mam ji tam taky, ta pena je tam kvuli vybracim a hluku, to ze v ni je nejaka voda, neni dle me tak hrozny, kdyz ma kupa lidi dole za podbehem u prahu zahradku (kupa hliny a rostou tam seminka) a prah je v cajku, tak penu bych neresil, ja mel oba dva blatniky odreny az na plech, jeden byl uz pri koupi a druhy mi nekdo udelal u uradu, kdyz jsem auto prihlasoval na sebe, tzn. byla poskozena ochrana vrsva plechu, proto to dle me vyhnilo

makoviak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 01.11.2011 06:34

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od makoviak »

ja som to práve buchnuté nemal, a vyzerá to fakt že to vyhnilo kvôli tomu že sa v tej pene držala voda. penu som vyťahal von tak uvidím ako sa to bude správať. potom sa musím rozhodnúť či ich vrátim naspäť keď zoženiem druhé blatníky
Passat B5.5 variant, 1.9TDi , quattro - passariantion

Uživatelský avatar
byranovic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.02.2012 12:50

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od byranovic »

Jo jo, je to kvůli té pěně - ona necucá jen vodu, ale i sůl a ten lak to prostě nevydrží.
Obrázek

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od Trafika »

taky mi to kvůli tomu začalo hnít,nyní jezdím již 2roky bez molitanů,a nepoznal jsem změnu :)
VW passat 1,9TDI 4Motion

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od kelly01 »

Navíc pěna už se koupit nedá, nedodává se :D

Asi jim to došlo a takhle decentně to vyřešili :mrgreen:

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od CentriFUGA »

Já také při výměně blatníků (jeden mi škubnul tahač a druhej byl zrezlej, tak jsem měnil oba) jsem tam tu pěnu taky nedal, prtože jsem to měnil v zimě a byla nacucaná jako sviňa a přesně v tom místě byly oba blatníky chycený ...

mikailo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.11.2014 13:21

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od mikailo »

nemate niekto nejaky navod na vymenu prednehych blatnikov ? v tom odkaze vyssie uz nie su foto

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od CentriFUGA »

Jednoduché - sundat podběh, povolit nárazník (pokud měníš oba, tak je nejlepší ho sundat, máš ke všemu lepší přístup), potom povolíš šrouby co drží blatník - asi 3 z motorového prostoru, pod světlem v držáku kde je zacvaklý i nárazník a potom musíš otevřít přední dveře, vzít dlouhej nástavec a povolit ty dva codrží blatník na sloupku.

Nejhorší je tam pak chytit novej a spasovat to, pokud jsi koupil něco levného. Já nekoupil uplně ten nejlevnější, ale nějaký střed a stejně, i když jsem se hodně snažil, tak vepředu to je spasované celkem slušně, ale mezera mezi dveřma a blatníkem se mi nepodařila doladit tak, jak bych si představoval ... na druhou stranu u mého passata to je celkem jedno, tam je třeba i nárazník už "vytahanej", takže taky nepasuje uplně přesně jak by měl, takže můžeš štělovat jak chceš.

Ještě jsem si vzpomněl, pokud budeš měnit na řidičově straně, nezapomeň, že tam vede otevírání kapoty a tuším i nějakej kablík a do každého blatníku (pokud nemáš facelift 2004 a vejš) vede kablíček s blinkrem. Pokud ti tento návod nestačí, svěř to odborné firmě :-)

mikailo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.11.2014 13:21

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od mikailo »

dik za info, uz som daval dole predny naraznik rozoberal ho a striekal, potrebujem vymenit lavy blatnik .. dufam ze to zvladnem. toho sa prave bojim ze napasovat ho presne na miesto, chcem kupit pouzity ale orignal. pride mi to lepsie ako kupit polsku kopiu za 25 EUR. mam r.v. 2004

mikailo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.11.2014 13:21

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od mikailo »

este jedna otazkla.. kupil som si kabel VAG, ale neviem najst konektor v aute, podla info na nete som nasiel ze by mal byt pri rucnej brzde, alebo pod volantom. nikde som ho tam nenasiel.. kde este moze byt ?

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Blatníku

Příspěvek od CentriFUGA »

U tvého passata 2004 je určitě pod volantem, spíš kousek vlevo od volantu, pořádně se ohni a najdeš ho, musíš hledat !

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“