Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od ktmartin »

Ahoj, mám pár takových hloupých dotazů na origo xenony na Pašíka B5.5 :) Chci vyměnit původní halogeny za originál xenony. Ostřiky a nivelační čidla neřeším. Takže chci prostě jenom nandat xenony, dát nové výbojky a svítit. A teď k dotazu.
1)Půjdou xenony zapojit na původní kabeláž bez úprav nebo je něco potřeba?
2)Je u pašíka s origo xenony kolečko naklápění světel a bude mi fungovat?
3)Nebude dělat nějakou neplechu to, že nebudou zapojené nivelační čidla? Naklopí se xenony dolů a zase se vrátí nebo ne?
4)Když koupím komplet nastrojená světla, je to vše co potřebuju? Startery atd, jsou přímo na světlech? V motorové prostoru už není nic navíc?

Předem moc děkuji za odpověď.

Martin

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od tornado1 »

půjdou zapojit na původní kabeláž, kolečko s původním zapojením nejde, bez čidel se nebude naklápět nahoru a dolů, vše aby svítilo je ve světlech
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od ktmartin »

Děkuji moc. A originál xenony z výroby to kolečko mají? Dá se to dodělat aby fungovalo?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od tornado1 »

originál xenony kolečko nemají, na kolečko nejde... s montáží nějaké obvodu který to bude simulovat by to snad šlo, ale jestli se to vůbec vyplatí
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
VW-Tommik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.05.2009 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od VW-Tommik »

jedny kompletní Bixenony bych tu případně měl ;-)
Passat B5,5 96Kw PD - High line... LOW and...... ;-)

David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od David S. »

to je jasný :D nivelační čidla neřeš a až pojedeš z kopce, nebo do kopce, tak ti každej protijedoucí poděkuje. Máš vůbec poňěti, jak to funguje? Ty čidla na nápravách atd.? Proč tam xenon nemá to tvoje ,,kolečko,, ?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od majrek001 »

David S. : a co to má společného s tím jestli pojede z kopce nebo do kopce? ty čidla jen porovnávají zatížení přední a zadní nápravy a podle toho světla sklopí, ale jestli jedeš do kopce nebo z kopce nebo po rovině je úplně jedno..

navíc když tam nedá niveláky, tak se xenony budou v nouzovém režimu - tedy se sklopí nadoraz do země tak si bude svítit baterkou na cesty :)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od GeorgettaCZ »

Ahoj,

No já to teď řeším taky. Já koupil už někdy v létě nějaký světla, údajně dovezený v Anglie, ve kterých je, bráno z vnějšku - klasicky v rohu blinkr. Pak je tam na potkávačky ta klasická čočka, před kterou normálně bývá H7 a poslední je dálkovka s H7. No a místo tý H7 na potkávačkách uprostřed je HID výbojka. A k tomu na parkovačky angel eyes. Jasně, nic extra, já vím, ale vypadá to hezky a svítí to dostatečně. Ke každýmu světlu je jakási redukce s tím multipinem (jakoby prodlužka samice====samec). Moc jsem to neštudoval.

Ale chci říct, že jsou tam klasický motorky na naklápění a naklápění mám na kolečko a to funguje! Takže nivelaci tak, jak jí maj originály taky neřeším...Jezdím s permanentně sklopeným světlama do země - jsem tak zvyklej - vidím dobře, vidět jsem nepochybně taky a přitom nikoho neoslňuju. Do svítící Prahy to stačí a přitom to nepřitahuje nežádoucí pozornost. V těch světlometech je uvnitř jakási páčka, ktrerou se jednoduše přepíná vytočení čočky vlevo/vpravo podle toho, jestli jezdí člověk vlevo nebo vpravo. To jsem samozřejmě zkoumal jako první poté, co jsem se dověděl, že jsou z Anglie. To přepnutí vytočení tý čočky je celkem dost znát. Nikdo mě neproblikává, že by mu to nějak vadilo, že bych oslňoval.

Jediný, co mě teď ještě před technickou čeká, jsou ty ostřiky. I když je otázka, jestli je musím mít. Spíš je mít chci. Jinak to vypadá spíš, jako kdybych tam měl nějakou ostřejší H7.
Díly níže jsem bjednával tady http://www.magmar.cz. Hadici pak koupím asi tady http://gms.cz/cz/gms-praha, mám to kousek a jsou tam příjemný lidi.

3B0955453AG NÁDOBKA OSTŘIKU 4L
443955465 TĚSNĚNÍ MOTORKU OSTŘIKU SKEL
7M0919382 TĚSNĚNÍ ČIDLA HLADINY
3B7955681 MOTOREK OSTŘIKU SVĚTEL
431955465A TĚSNĚNÍ MOTORKU OSTŘIKU SVĚTEL

3B0955978E VÁLEC OSTŘIKU L=P
3B0955103A OSTŘIK L
3B0955104A OSTŘIK P

3B0807937A KRYTKA L
3B0807938A KRYTKA P

Doma to snad budu mít 20.10. Tak pak kdyžtak napíšu a nafotím... Jediný, co mě trápí, je elektrika. Moc jsem toho nenašel, chybí mi ta ŘJ k ostřiku atd. No prostě ještě hromada práce a venku už taková kosa!

Dotazy, reakce vítany :good: :D :wink:
Zesměšňování a urážky ignorovány :tongue: :smoke:

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od d.d.t33 »

tohle ti ale v dnesni dobe na technicky zaboha nemuze projit i kdybys tam mel nekolik ostrikovacu svetel a dalsich nesmyslu protoze kdyz mas xenony musi byt funkcni nivelace a s koleckem na moturky te poslou ven :fool:

Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od GeorgettaCZ »

Mno, tak uvidíme... jako není nic jednoduššího, než tam na technickou vyndat výbojky, odpojit a vyhodit balast, vyhodit ty redukce a jen tam vrznout ty H7. Angel eyes mužu nechat zapojený a lá parkovačky... a hotoffson :lol:

No, dobře.., máš pravdu, samozřejmě by mi měli nakopat mojí holou chudou chlupatou..., ale podívej se na to z jiný strany. Pointa je, abych svitil a neoslňoval, je to tak? A na "domluvený" technický tu nivelaci nikdo zkoumat nebude a "chlupatým" to na silnici taky bude fuk. Ty zajímá dálnička, pojištění, STK, povinná výbava, hloubka dezénu a alkohol v krvi - nic víc po mě nikdy nechtěli. Já jezdím slušně, věrnostní body Policie ČR za rychlost ani jiný prohřešky nesbírám. Takže se toho zas tak moc nebojím... Ale samozřejmě beru ohled na protijedoucí. Je to fér..?

Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od GeorgettaCZ »

Ahoj,

Tak jsem se pídil a čmuchal... a vyčmuchal jsem v Benešově člověka, který má komplet nivelaci ze Supa 1, taktéž předohrab, jako moje 5.5ka (prý snad jen bez nějakých pár kabelů, ale to je to poslední, že ano, to se dá podle schémat dodělat). Můj dotaz - lze to ze Supa 1 použít do B5.5? má smysl to koupit a pak si s tím pohrát? mám šanci to rozchodit? Event., je tu někdo kdo by mi s tím pomohl, prosím? To manuální ladění je, uznávám, fakt asi nesmysl...

Předem díky!

Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od GeorgettaCZ »

Ahoj,

Včera, ačkoli pršelo a bylo fakt hnusně, sem strávil chvíli v garáži a taky udělal pár fotek... Moc se mi nepovedlo zachytit rozdíl výšky mezi uplně zklopeným a uplně vyklopeným svitem, ale trochu to přeci jen vidět je. Mno a vzhledem k tomu, že jezdím furt se zklopenýma dolu, tak určitě nikomu neubližju...
Přílohy
Angel_Eye.jpg
Xenon_front.jpg
Xenon_DOWN.jpg
Xenon_UP.jpg

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od d.d.t33 »

to si myslis jen ty ze nikoho neoslnujes a pohoda to je do prvni nehody a pak uvidis kdyz chytnes nejakyho chytraka tak se na tobe pekne protoci a pojistovna ti to necha pekne spocitat pac mas auto nezpusobile pro provoz na pozemnich komunikacich

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo Xenonová světla B5.5 - přestavba, dotaz

Příspěvek od tornado1 »

nivelaci ti komplet dodělám, to není žádný problém
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“