Bi-Xenony - vymena vybojky.

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od jan4motion »

Zhruba před měsícem jsem přeleštil světla a když už byl celý předek rozdělaný, tak vyměnil i D2S výbojky. Čekal jsem změnu v barvě jednoho xenonu - je lehce zažloutlý. Mám pocit, že nejvíc při pohledu z určitého úhlu, u přímého pohledu - oči stejně nad zemí jako výbojka - to není tak zřetelné. Výbojky jsou origo od klubáka kasilek, takže v nich by to nemělo být. Na paraboly jsem se moc nedíval. Můžou ovlivnit, krom intenzity, i barvu světla? Nebo je to v elektrice?
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
babajara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 15.12.2007 23:14
Bydliště: Vyškov

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od babajara »

jan4motion píše:Zhruba před měsícem jsem přeleštil světla a když už byl celý předek rozdělaný, tak vyměnil i D2S výbojky. Čekal jsem změnu v barvě jednoho xenonu - je lehce zažloutlý. Mám pocit, že nejvíc při pohledu z určitého úhlu, u přímého pohledu - oči stejně nad zemí jako výbojka - to není tak zřetelné. Výbojky jsou origo od klubáka kasilek, takže v nich by to nemělo být. Na paraboly jsem se moc nedíval. Můžou ovlivnit, krom intenzity, i barvu světla? Nebo je to v elektrice?
samozřejmě že jo. vidíš ne přímo oblouk světla výbojky ale jeho odraz. vypálená parabolka není nejen matná ale i hrubá i když jen třeba z části. Po koupi auta jsem viděl houby. po výměně výbojek jsem začal vidět a po následném pokovení při renovaci světel jsem na tmu hrdej.... někde už v příspěvcích popisuji.
Paštika v kombajnu 2004 1,9PD AVF. Modrá perleť. 2x OFF + MVOLESSOFT
Rodinej GIII 1998 1.9TDI 66Kw ALE. Bílej a v kombajnu. sprint 764, EGR OF. Prodanej

PatricioLocoGarcia
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 26.06.2013 18:40

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od PatricioLocoGarcia »

tak se chystam k pokoveni parabol a dalsi zabavu se svetly... chlapy, jak to rozdelat?
PASSAT CC 3.6 V6 FSI 4Motion
PASSAT 2.5 TDI V6 4MOTION

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od xerxes »

každopadně světla z auta vyndej.při vyndavani čočky dej poozor na ty plastove držaky co drži cele to těleso čočky at je nepolameš

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od M@ty »

Při demontáži čočky z lampy narazíš na kulové uložení a v tom to drží opravdu fest. Musíš zabrat. I já se bál jestli to neulomím. Jinak všechno pořádně vyčisti. Já nakonec pokovavat nemusel. Byla zahnojená čočka a implementoval jsem nové výbojky Osram Xenarc D2S původem mimo ČLR a mám světla na rozdávání.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Skid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03.09.2011 22:33

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od Skid »

Já je měnil dneska a je to teda šílený co všechno se musí vyndat. Říkal jsem si že jako Maty vyčistím tu čočku ale nedokázal jsem to vyndat. Bál jsem se že to zničím. A už jsem neměl moc času. A navíc jsem je musel opravovat. Jak se na nich podepsali předchozí mechanikové. Nachápu u pravého světla když jsem vyndal tak byly utrahané všechny ty držákyna šrouby krytu výbojky a ve světle spoustu prachu. A já se divil že se mi ty světla potily.
Passat B5.5 1.9TDi 96kW Highline 4Motion

davidleo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.05.2014 11:56

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od davidleo »

Zdarec,poradí někdo jak vyněnit výbojky xenonů na sharan 2003? Díky za cokoliv D.

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od kelly01 »

Zajímavý je že po výměně jednoho světla(za originál-pojistná událost) má nové světlo správnou svítivost, ale není tak ostré jako původní(11 let staré) které má zas slabší svítivost-logicky díky opotřebení paraboly..
Teda dle přístrojů na STK, výbojky nové, u starého světla vydělaná a vyčištěná čočka ale bez pokovení..
Možná to chtělo vyčistit čočku i u toho nového 8O

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od mastibruch »

A chtělo by to nějaký tip na někoho nejlépe z MSK kdo ty paraboly pokovuje ale kvalitně. ;-)
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

styxxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 21.07.2011 00:50
Bydliště: Praha

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od styxxy »

Nabizim vymenu vybojek, vycisteni cocky, i pokoveni parabol za super penize kdyby nekdo chtel tak sz ... jsem z prahy
Passat 1.9TDi 96kw zatím téměř serie

07_miska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 17.03.2010 20:15
Bydliště: Praha-východ

Re: Bi-Xenony - vymena vybojky.

Příspěvek od 07_miska »

styxxy píše:Nabizim vymenu vybojek, vycisteni cocky, i pokoveni parabol za super penize kdyby nekdo chtel tak sz ... jsem z prahy
Cena

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“