Xenony - vyčištění čočky

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od M@ty »

Někde jsem četl příspěvek od Satase, že jsou někdy patice dělané s přípravou na D2R. Ale nejlepší je nákup od ověřeného zdroje. U mě osobně cc - autodíly, ale určitě nejsou jediní...

Jo a nejvíc se falzují originál a Philips.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

07_miska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 17.03.2010 20:15
Bydliště: Praha-východ

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od 07_miska »

M@ty píše:Někde jsem četl příspěvek od Satase, že jsou někdy patice dělané s přípravou na D2R. Ale nejlepší je nákup od ověřeného zdroje. U mě osobně cc - autodíly, ale určitě nejsou jediní...

Jo a nejvíc se falzují originál a Philips.
tak to Děkuji za radu jinak u tebe jsem už nakupoval nějaké věci to je tvuj obchod

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od M@ty »

Nééé, já myslel jako že já osobně tam dost nakupuji a spokojenost. Není to můj obchod. Ale co jsem koukal, tak podražily. Bral jsem je někdy na jaře za 800,- a teď : http://www.cc-autodily.cz/vybojka-plynova-d2s
Ale to nebyly normálně v sortimentu. To bylo na dotaz zda mají nějaké D2S. Co jsem koukal tak ta cena 1050,- je i tak solidní. Ty Osram jsou hold nějaké dražší. A teplotu světla mají 4150K. Ne jak jsem myslel 4300K.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

07_miska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 17.03.2010 20:15
Bydliště: Praha-východ

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od 07_miska »

M@ty píše:Nééé, já myslel jako že já osobně tam dost nakupuji a spokojenost. Není to můj obchod. Ale co jsem koukal, tak podražily. Bral jsem je někdy na jaře za 800,- a teď : http://www.cc-autodily.cz/vybojka-plynova-d2s
Ale to nebyly normálně v sortimentu. To bylo na dotaz zda mají nějaké D2S. Co jsem koukal tak ta cena 1050,- je i tak solidní. Ty Osram jsou hold nějaké dražší. A teplotu světla mají 4150K. Ne jak jsem myslel 4300K.
koukám že všude jsou díly dražší jěště mám dotaz nemáš nahodou přesný postup myslím vyndání tech čoček i s fotem až vím co kde povolit a naco si dat pozor nikde jsem nic nenašel myslím ten postup ale i s fotem

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od M@ty »

Když vyndáš světla z auta, tak to není nic těžkého. Sundáš zadní dekl, odpojíš patici a konektor výbojky, odšroubuješ čočku a vysadíš jí z toho slavného kul. uložení. To byl jediný moment kdy jsem čekal že bude zle. Ale není to tak háklivý, takže se dá zabrat. Fotky jsem nedělal. Mám jen foto vyndaných čoček. Naspodu je to uložení za které ti to bude po odšroubování držet.
Přílohy
DSC02814.JPG
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

07_miska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 17.03.2010 20:15
Bydliště: Praha-východ

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od 07_miska »

M@ty píše:Když vyndáš světla z auta, tak to není nic těžkého. Sundáš zadní dekl, odpojíš patici a konektor výbojky, odšroubuješ čočku a vysadíš jí z toho slavného kul. uložení. To byl jediný moment kdy jsem čekal že bude zle. Ale není to tak háklivý, takže se dá zabrat. Fotky jsem nedělal. Mám jen foto vyndaných čoček. Naspodu je to uložení za které ti to bude po odšroubování držet.
docela se právě bojím abych něco nezničil na nové světla opravdu nemám a čím jsi ty čočky čistil a co všechno vlasrně

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od M@ty »

Tak plexi světel zevnitř - pokud to není nějak tragické tak stačí vypláchnout jarovou vodou, sklo čočky - je to sklo takže čímkoliv a pak parabolu - na tu opatrně ať nesundáš odrazovou plochu. Pokud bude hodně matná nebo úplně špatná, tak se dá obnovit v Preciose : http://kooperace.preciosa.com/redakce/i ... slozka=537
Ale nemám tušení jak dlouho to pak vydrží. Já mám jednu lampu novou. Tak nějak se mi potkali dvě, tak jsem původní prodal a novou si nechal. Ale parabola ještě nebyla vypálená. Hold v Reichu neplatí denní svícení. Takže za sebe doporučuji Prase osadit nějakými LEDkami. Já nechtěl přijít o mlhovky, tak jsem to napasoval do mřížky vedle. A ještě přidám jednu fotku jak má vypadat zachovalá parabola čočky. Ten "chrom" není úplně lesklý.
Přílohy
Prase.jpg
Prase 1.jpg
DSC02813.JPG
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

07_miska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 17.03.2010 20:15
Bydliště: Praha-východ

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od 07_miska »

M@ty píše:Tak plexi světel zevnitř - pokud to není nějak tragické tak stačí vypláchnout jarovou vodou, sklo čočky - je to sklo takže čímkoliv a pak parabolu - na tu opatrně ať nesundáš odrazovou plochu. Pokud bude hodně matná nebo úplně špatná, tak se dá obnovit v Preciose : http://kooperace.preciosa.com/redakce/i ... slozka=537
Ale nemám tušení jak dlouho to pak vydrží. Já mám jednu lampu novou. Tak nějak se mi potkali dvě, tak jsem původní prodal a novou si nechal. Ale parabola ještě nebyla vypálená. Hold v Reichu neplatí denní svícení. Takže za sebe doporučuji Prase osadit nějakými LEDkami. Já nechtěl přijít o mlhovky, tak jsem to napasoval do mřížky vedle. A ještě přidám jednu fotku jak má vypadat zachovalá parabola čočky. Ten "chrom" není úplně lesklý.
Díky moc až bude venku nějak přiznivo budu se muset nato podívat ale ted v zime se mi to delat vazne nechce

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od harmani »

M@ty píše:Naraznik jde sundat snadno. Poprve to treba chvilku trva, ale podruhe uz je to na par minut. Na cely den to rozhodne neni. Takze pak svetla ven, zadni dekl dolu, odsroubovat cocku a vycvaknout z kloubu. Paraboly cocek nesmi byt matne a tmave. Sklenene cocky pokud je nerozflakas, tak znicit jen tak nejdou. Jejich vycisteni se neboj. Ale plexi svetel musi byt ciste a neposkrabane. Zevnitr opatrne vatou na dratu nebo nahrat a rozlepit. Nove kvalitni vybojky D2S udelaji take hodne. Rozlestit zvenku plexi je dnes celkem levne.
Naraznik je dole za 10min;)

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od harmani »

harmani píše:
M@ty píše:Naraznik jde sundat snadno. Poprve to treba chvilku trva, ale podruhe uz je to na par minut. Na cely den to rozhodne neni. Takze pak svetla ven, zadni dekl dolu, odsroubovat cocku a vycvaknout z kloubu. Paraboly cocek nesmi byt matne a tmave. Sklenene cocky pokud je nerozflakas, tak znicit jen tak nejdou. Jejich vycisteni se neboj. Ale plexi svetel musi byt ciste a neposkrabane. Zevnitr opatrne vatou na dratu nebo nahrat a rozlepit. Nove kvalitni vybojky D2S udelaji take hodne. Rozlestit zvenku plexi je dnes celkem levne.
Naraznik je dole za 10min;)
A este nieco...tie cocky su rovnake aj na klasickych svetlach? Pomoze im ked ich vycistim? Demontaz je ok?

Uživatelský avatar
kdaki alias kuře
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 21.05.2009 10:04
Bydliště: Č.T. Sevwerní Moravwa

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od kdaki alias kuře »

Zdar kluci, já jen jestli nemáte někdo kontakt na vakuové pokovení někde na severu moravy, protože se mi nechce posílat parabolky někam do Turnova, aby mi to pak přišlo rozmlácené....
The RED PASSAT V6 2,5 TDI
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=235510" onclick="window.open(this.href);return false;

hony1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.10.2009 13:11

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od hony1985 »

Nemáte chlapi návod na Passat 3C jak rozberat čočky ze světel?
Děkuju

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: Xenony - vyčištění čočky

Příspěvek od Jacques. »

kdaki alias kuře píše:Zdar kluci, já jen jestli nemáte někdo kontakt na vakuové pokovení někde na severu moravy, protože se mi nechce posílat parabolky někam do Turnova, aby mi to pak přišlo rozmlácené....
Rozmlácené určitě nepřijdou :)
Já jsem tam posílal. Obyč poštou a zpět mi přišli za 5 pracovních dní. Na dobírku krásně zabalené a s červeným,výstražným lístečkem abych se nedotýkal odrazové plochy :D
Rozhodně se toho nebát. Cena za obě paraboly byla 600 Kč a práce skvělá. Neměl jsem je nějak v hrozném stavu,ale když už jsem měl světla venku,nechal jsem to pokovit a rozdíl byl HODNĚ poznat.
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“