ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...
Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od M@ty »

Pozor. Ty motůrky náklonu jsou rychlejší než výbojka. Než se pořádně nažhaví a rozsvítí, tak mají po akci. Musíš stát proti nějaké překážce aby to šlo vidět.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od nalimdnuerf »

diki za radu... :)
ked som to dnes skusal postavil som auto oproti stene... nastartoval a zapol svetla... ale oni nic... len za rozsvietili a nic... ziadne hore-dole autonastavovanie... tak som si myslel ze to asi ostalo nastavene z predoslej jazdy... tak som isiel bez svetiel trosku inde aj cez pol metrove previsenie... (stale bez svetiel) zastavil som pri inej stene... vypol motor....
znova po chvilke nastartoval... ale zase nic... zase sa svetla len rozsvietili bez toho automatickeho stelovania... ako to dokazem spojazdnit... ved pred tym, nez som menil vybojky, ktore jedna z nich nesvietila... tak to pekne stelovalo... teraz to nechce... co s tym???

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od M@ty »

Základ je kouknout co to na sebe práská na chyby. Také jsi mohl nechat rozpojené konektory k naklápění...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od nalimdnuerf »

myslis ze nechat to napojit na VAG?
a tie konektory pro naklapanie... tie su kde?
lebo ja smo mal na kazdom svetle len jeden konektor... co je cezen cele svetlo zapojene... (ked som svetlo vyberal...tak len ten jeden konektor som odpajal, a tak isto, ked som ho zase montoval nas5 tak som ho zase zapajal do svetla) mysliz ze ten je slabo zapojeny? preto to nejde?

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Příspěvek od Jacques. »

Rozhodne to dej na VAG. Mě tohle dělá (nedělá) take. Mam KO zadní čidlo nivelace.
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od M@ty »

Teď jsem se koukal, že jsi jen měnil výbojky. Ty konektory jsou až uvnitř světla. Měl jsi při rozpojených konektorech světel vypnuté zapalování? Teď už si nevybavím zda při naběhlé neaktivní chybě pracuje nivelace dál v normálním režimu nebo jede v nouzovém. V každém případě VAG, kouknout na chyby a vymazat.

Jinak kolega Jacques. má v háji nivelační čidlo. To má pak naklápění světel trvale v nouzovém režimu. Nivelační čidlo stojí nové originál 1400,- http://www.amd-autodily.cz/elektricka-v ... xenon.html
Neoriginál 1100,- http://www.amd-autodily.cz/elektricka-v ... non-2.html
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

MA.RTI.N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 15.07.2008 21:20

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od MA.RTI.N »

me taky po vymene svetel a sestelovani ve vw prestalo naklapet, tak jsem tam jel znovu a ti mi to ukazali, novy svetlo je rychlejsi. kdyz roznu a pak nastartuju tak se pohnou, kdyz naopak tak si toho nevsimnu

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od nalimdnuerf »

M@ty píše:Teď jsem se koukal, že jsi jen měnil výbojky. Ty konektory jsou až uvnitř světla. Měl jsi při rozpojených konektorech světel vypnuté zapalování? Teď už si nevybavím zda při naběhlé neaktivní chybě pracuje nivelace dál v normálním režimu nebo jede v nouzovém. V každém případě VAG, kouknout na chyby a vymazat.

Jinak kolega Jacques. má v háji nivelační čidlo. To má pak naklápění světel trvale v nouzovém režimu. Nivelační čidlo stojí nové originál 1400,- http://www.amd-autodily.cz/elektricka-v ... xenon.html
Neoriginál 1100,- http://www.amd-autodily.cz/elektricka-v ... non-2.html
tak nez som svetla vymontovaval aby som sa vobec k vybojkam dostal, jasne ze klucik bol vonku zo zapalovania... a tak isto aj pri vracani svetil na svoje miesto klucik nebol v zapalovani...
tak to skusim dat na VAG, len neviem kedy sa dostanem znamemu, bo aj on aj ja som dost vytazeny... :(
ale aj tak si nemyslim, ze mam tie svetla nastavene do nudzoveho... bo nesvieti mi to tesne pred auto, ale pekne ako by boli nastelovane ako maju, len bez toho startovacieho stelovania hore-dole...
:/
MA.RTI.N píše:me taky po vymene svetel a sestelovani ve vw prestalo naklapet, tak jsem tam jel znovu a ti mi to ukazali, novy svetlo je rychlejsi. kdyz roznu a pak nastartuju tak se pohnou, kdyz naopak tak si toho nevsimnu
tebe ale asi vymienali cele svetlo za svetlo, ci?? lebo ja mam svetlo stare, len vybojku som menil za novu... tak neviem ako by mohla byt rychlejsia... ze si nevsimnem nastavenie svetiel, ved pred tou vymenou to islo...

MA.RTI.N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 15.07.2008 21:20

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od MA.RTI.N »

ajo, já dával i novy svetla :)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od M@ty »

Tak je možné že ty motůrky jsou rychlejší než se rozsvítí výbojky. U mě to mají tedy dávno hotové než se rozsvítí pořádně. Ale když stojím proti garáži, tak to trochu jde vidět. A pokud ti to nesvítí v nouz. režimu pár metrů před auto, tak bych si tím nelámal hlavu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od nalimdnuerf »

Ahojte, takze, som to konecne napojil... ale ziadne chyby mi to nevyhodilo... takze neviem preco to nesteluje...
sice je pravda ze to ako keby bolo nastelovane...ale predsa len, nahodou auto nalozim a budem potom protiiducim vodicom svieti do oci.
Neviete mi poradit, niekoho v okoli Malaciek (38km od Breclavi) nejakeho tuna klubaka, co by to mohol pozriet?
Diki

styxxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 21.07.2011 00:50
Bydliště: Praha

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od styxxy »

Nabizim opravy xenonovych svetlometu... od naklapeni, lesteni cocky po chromovani paraboly atd ze velmi ale velmi suprove ceny oproti firmam na netudyztak psat do sz. nesnazim se tim vydelavat pouze když koukam na web a chtej za jedno svetlo 1500-2000kc tak mi to prijde moc penez a tak jsme narazil na člověka co to pro me udela za zlomek ceny tedy chrom jedne paraboli 600kc lesteni cocky 100kc.. pokud dam cele svetlo tak ještě +100kc práce za demontaz montaz
Passat 1.9TDi 96kw zatím téměř serie

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: ŠTELOVÁNÍ BI-XENONU - nefunguje?'

Příspěvek od petule007 »

ahoj můj poznatek...čistil jsem čočky na xenonech plus odpojené obě nivelační čidla (vrzání ve spojích)------nivelace se už nekonala po načtení závad a jejich smazání vše funguje jak má

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“