Loupání laku LY3D

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Loupání laku LY3D

Příspěvek od _GK_ »

Na podzim jsem to přehnal s wapem a od té doby se mi zhoršily původně jen drobné pupínky na laku.

Samovolně se to nijak dál nerozšiřuje ani myčka to dál neloupe.Můj servisák tvrdí, že tyhle auta lak z výroby nemají a pak sypal ještě spoustu chytrej řečí že to jako někdo přelakoval když bylo nový a podobně čemuž nevěřím.
Ukazoval jsem to i 2 lakýrníkům ale ty jsou všichni stejný vidí nedokonalost na autě a už by nejradši dělali celolak.

Jenže pro mě je to 15 let starý auto ke kterýmu se podle toho lidi chovaj na parkovišti a dát na to celolak je podle mě zbytečná investice.
Rád bych to ale nějak opravil. Říkal jsem si že raději to zbrousit a nalakovat klidně jen vytyčený čtverec kolem každého oloupaného místa a pak to zkusit dorozleštit. Vím že je to prasárna dělat to na koleni v garáži, ale raději budu koukat na čtvrec laku s jinym odstínem než na loupající se patvar.

Nalakovat jen kufr nestačí protože na střeše ještě dalších asi 5-6 menších 2x2 cm velkých a na víku motoru ještě tak 3-4 do 1cm velkých.

Dělal někdo něco takového doma na koleni ? Nemám s tím zkušenost jak postupovat a co použít ?
Přílohy
passat_1.jpg
passat_2.jpg

radek2121
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.06.2014 11:06

Re: Loupání laku LY3D

Příspěvek od radek2121 »

Mám taky tenhle problém na B5 Variant.
Odstín barvy mám stejný a loupe se mi levý přední blatník a střecha.
Zajímalo by mě čím to je..

Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Re: Loupání laku LY3D

Příspěvek od colcino »

Mám B5 varianta klidně se koukni do profilu. Takovým šlicem to začalo když jsem to na podzim dovezl z Německa, dneska je celá kapota, střecha oba blatníky z poloviny sloupané včetně 5 dveří. Ve vesnici jsou ještě dvě B5 bílej, modrej a netrpí tím ani jeden. Místo po tom jde rozleštit leštičkou a nějakou lepší leštěnkou ale bude se to rozlízat jako kůže po opálení... Budu to řešit carbon folii a kde ne tak rozleštím. Bude se to rozšiřovat po každém dešti a hlavně v zimě.
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

MatesPVJettaMk2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.01.2013 00:45
Bydliště: Prostějov

Re: Loupání laku LY3D

Příspěvek od MatesPVJettaMk2 »

Tak uz asi vim proc mam auto po celolaku :-D mam uplne stejnou barvu ale nikde se me neloupe ale naopak zazinaji rezavet predni blatniky a nejaky ty tecky na dverich :-(

Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Re: Loupání laku LY3D

Příspěvek od colcino »

Trpěli tím udajně všechny červená pasaty této barvy. Já to rozleštil ale do takového lesku jako s bezbarvým se už nikdy nedostanete.
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Loupání laku LY3D

Příspěvek od _GK_ »

Myslíte že když to ohraničím lepenkou, rozleštím, ohraničím dál a stříknu bezbarvým že to bude pokračovat ?

Přijde mi fakt lepší mít pár stříklejch čtverců než loupající se patvar.

Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Re: Loupání laku LY3D

Příspěvek od colcino »

Zkoušel jsem to ale po čase to začalo na jiném místě. Načne to i kamínek, nateče pod to voda a jede to jako koroze třeba ve skále. S tím se prostě smiřte, já to vzal schválně VAPkou po celém autě, už zbývají jenom plastové nárazníky a zadní dveře. Všude se to sloupalo, stačí pak rozleštit a na první pohled to nepoznáte.
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“