Rozleštění škrábanců na passatu

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
kica7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.07.2014 20:20

Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od kica7 »

Lidi poradíte mi prosím někdo nějakej osvěčenej přípravek na rozleštění škrábanců na laku ?? Jedná se mi hlavně o velký škrábanec na haupně (cca 25 cm) . Na netu jsem našel hodně přípravků na rozleštění, ale radši se obracím na vás, jestli s tím někdo nemá zkušenosti :-) Já jsem to nikdy nezkoušel ... Takže o tom nevím nic, a co jsem si přečetl na netu, tak bych to mohl zvládnout snad :-)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od M@ty »

No nevím co máš za vybavení, ale normálně potřebuješ brusnou pastu na lak a leštičku. Pokud je to skrz vrchní lak i barvu, tak to ale nepomůže.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
MiroMNE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 30.12.2011 19:37
Bydliště: Černa Hora

Re: Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od MiroMNE »

Zdravým.

Foto škrábanců by bylo nejlepší takhle neřeknu, ale pokud je vidět bily základ tak jedině lakovaní pomůže.

kica7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.07.2014 20:20

Re: Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od kica7 »

Tady mám fotku toho škrábance . Když jsem se na to podíval pořádně tak je pod tím vidět bílá barva, takže to budu muset nechat asi nastříkat celou kapotu :-(

Obrázek

kica7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.07.2014 20:20

Re: Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od kica7 »

Ještě bych měl jeden dotaz . Nevíte čím nebo jak se zbavím tohohle ?? Vůbec nevím co to je, ale myslím si že to je nějaké lepidlo . Mám to na dveřích u řidiče ... Ale vůbec nevím jak se to tam vzalo, já jsem s lepidlem nic nedělal ....

Obrázek

Uživatelský avatar
NICKck
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 345
Registrován: 30.05.2008 08:45
Bydliště: Sudetenland

Re: Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od NICKck »

Pokud nezadrháváš nehtem, rozleštit by to mělo jít třeba Meguiar's Ultimate Compoud. Já ho používám a jsem velmi spokojený. :smoke:
Můj Golf IV

Golf 4 TDi-kat aus, EGR aus, GT1749VA, FB 764 Sprint. Golf 3 TDi JOKER . ex Polo 86C Coupe

Uživatelský avatar
MiroMNE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 30.12.2011 19:37
Bydliště: Černa Hora

Re: Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od MiroMNE »

Tak na tu první pomůže asi jenom lakovaní já měl podobny škrábanec na kufru a lakoval jsem to ... všechno o co nehtem nezadrháváš se může šikovně rozleštit.

Já osobně mam velice dobré zkušeností s 3M.

kica7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.07.2014 20:20

Re: Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od kica7 »

Asi to tak vypadá že navštívím nějakého dobrého lakýrníka v mém okolí (snad nějakého najdu) :-) Díky všem za rady
A nevíte někdo prosím čím bych mohl dostat dolů to lepidlo, teda podle mého je to lepidlo . Už jsem to s tím takhle koupil ....

Uživatelský avatar
MiroMNE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 30.12.2011 19:37
Bydliště: Černa Hora

Re: Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od MiroMNE »

No já osobně takové věcí opatrně sundavám šmirgl papírem cca 1500 a pod. a pak pořádně rozleštit. A pozor abys s tím papírem moc ne zasáhoval do čisté barvy která je vedle fleků.

kica7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.07.2014 20:20

Re: Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od kica7 »

Díky moc za radu . Určitě to zkusím a budu dávat pozor . Prosím tě mohl by jsi mi napsat, jakou používáš leštěnku na to ?? Našel jsem od výrobce 3m, jen leštící pastu Imperial . Je to ona ?? A ještě bych měl dotaz, musím na to mít nějakou speciální houbičku ?? Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti, tak se radši na vše zeptám :-) Díky za odpověď

Uživatelský avatar
MiroMNE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 30.12.2011 19:37
Bydliště: Černa Hora

Re: Rozleštění škrábanců na passatu

Příspěvek od MiroMNE »

No já zatím mam takový set (4x1l flašky různých barev čtí: různé hrubostí od te středně hrubé - zelena, přes žlutou - měkčí, modrou - na hologramy a fialovou - něco jako mléko nebo vosk ) který stal cca 120,-eur . Když to opatrně sundám šmirgl papírem rozleštím to zelenou a pak postupně po řadě ostatními pastami. Také používám modrou houbičku na zelenou pastu, bílou na žlutou a pak černou houbičku na modrou pastu. Nevym jestlý je to tak správně ale mě se to tak osvědčilo v praxi.

Jinak zhruba to co je na fotce po pravý straně to používám, dokonce i stejná leštička :D

http://www.google.me/imgres?imgurl=http ... =0&ndsp=20" onclick="window.open(this.href);return false;

Jo ještě pokud je to lepidlo nebo smola tlusté tak třeba můžeš zkusit opatrně žiletkou sundat větší část a teprve potom vodošmirglem sundat zbytek a pak zaleštit.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“