B5 hnije

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

B5 hnije

Příspěvek od Alda »

Ahoj,
je mi jasné že nic není věčné a že i ta B5 z roku 98 shnije. Pozoroval jsem, že u zadního kola mám rezatý flek, tak jsem oddělal plastovou krytku a odhalil pěkně shnilé místečko. Předpokládám že někdo již podobný problém řešil. Jaký je postup, abych pašíkovi prodloužil život, popřípadě doporučte nějakého dobrého karosáře v HK a okolí, za kterým bych s tím mohl zajet. Díky za rady. Alda
Přílohy
hniloba.jpg

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 hnije

Příspěvek od majkl1 »

To máš ještě luxusní. Já to řešil letos. Půlka prahu byla fuč, ale než se sundaly plasty, nebylo vidět krom horšího lemu nic :twisted:
Vyměnil jsem komplet celé prahy - oba. Vyříznutí, koupě nových (kvalitních opravdových pozink), navaření, zakytování, nastříkání a ošetření dutin - suma sumárum 6900,- u karosáře.
Ale záleží, co najdeš po odplastování, třeba ještě půjdou zachránit, ale cena horentně nižší nebude. Za nový jsem tuším dával kolem 1600,-.
Počítej s tím, že budeš mít načnutý práh možná i po celé délce.

Nevím odkud jsi, ale mám tu jeden použitý, vyříznutý v perfektním stavu. Ale už nevím zda levý nebo pravý. Musel bych kouknout.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Re: B5 hnije

Příspěvek od Alda »

Ahoj,
díky za info, osobně bych ten práh ani nezachraňoval, když se to bude dělat, ať je to pořádně.
Zatím bych udělal pouze tu pravou stranu, kde to vylezlo do lemu, druhou stranu bych dělal, až by se to nějak začalo projevovat. Takže kdybych byl kolem 3500,- sakum prdum, tak by to šlo.

Jinak já jsem z HK, ale pokud máš typ na někoho kdo by měl kvalitní nový práh, tak bych se nezlobil.

Alda

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 hnije

Příspěvek od majkl1 »

Ten nový práh si sháněl sám karosář. Na B5 je to překvapivě problém, nato že je to dost rozšířené auto. A vybírat si, to už vůbec ne. Přišlo mu něco z Německa, výrobce si nepamatuju.
Nejprve žádný sehnat nemohl a dodací lhůta prý minimálně 3 týdny, což pro mě by znamenalo likvidaci firmy, tak jsem si nejprve sehnal z vrakáče (z auta, který snad ještě smrdělo novotou :P ), ale než jsem je dovezl domů, tak mi volal, že jeden práh mu přivezli. Takže mám jeden nový a jeden použitý. A ten druhý použitý mám ještě doma. Krom malé odřeninky ochranného nátěru v místě, kde se auto zvedá na heveru, je naprosto netknutý.
Cenu jsem měl nižší i protože jsem nechtěl perleť - stejně je skoro všechno pod plastem a ten kousek, co zasahuje do lemu není ani poznat, že to není perleť :lol:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Re: B5 hnije

Příspěvek od Alda »

Mrkni prosím zda máš levý nebo pravý. Zbytek by jsme domluvili přes SZ.

Alda

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 hnije

Příspěvek od majkl1 »

Tak mám bohužel levý práh, což je podle tvé fotky ten druhý. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Re: B5 hnije

Příspěvek od Alda »

Jj potřebuju spolujezdcovu stranu.

Alda

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“