Louže pod autem

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Louže pod autem

Příspěvek od M@ty »

Je tam vodní pumpa a těleso termostatu. Na té první fotce jde dobře vidět. Je to ta černá plast. příruba s hadicí. Těsní to "O" kroužek za pár korun. Zkus to přetěsnit až bude vypuštěná voda kvůli pumpě. Pokud máš po ruce čistý silikonový olej nebo vazelínu (na brzdy), tak "O" kroužek namaž.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Louže pod autem

Příspěvek od majkl1 »

Já se už drbal nechápavě na prdeli, co to máš na tom druhým obrázku. Měl jsem za to ,že je to fotka odspodu motoru :mrgreen: Jsem se divil, cos fotil a nechtěl jsem si přiznat, že nevím :mrgreen:
Jo, je to žhavička. Vytáhni z ní kabel, vem kus drátu, jeden konec přilož na plus pól baterie a druhým koncem škrtni o vývod svíčky. Musí lehce zajiskřit. Pokud ne, je svíčka KO.

Na teplým motoru moc vody neuvidíš, ani louži nemusíš vidět, protože se voda stačí odpařovat od horkého bloku. Podle mne to bude dělat louže až když motor trochu zchladne, ale zároveň je ještě trochu tlak v soustavě.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Louže pod autem

Příspěvek od fredh »

Mám ten samej problém, stejný louže. Když se to mění, tak bude nejlepší vypustit i vodu, ne?
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

M@ty píše:Je tam vodní pumpa a těleso termostatu. Na té první fotce jde dobře vidět. Je to ta černá plast. příruba s hadicí. Těsní to "O" kroužek za pár korun. Zkus to přetěsnit až bude vypuštěná voda kvůli pumpě. Pokud máš po ruce čistý silikonový olej nebo vazelínu (na brzdy), tak "O" kroužek namaž.

Díky za tip! Já prozkoumal všechny hadice a nikde jsem neviděl třeba u konce že by tam byla nějaká usazenina, nebo zapatlané z toho jak to pořád uniká. Ale až půjde dolů pumpa, zkontroluju to.. teď budu jen dolívat zatím... Tam je teda schovaný termostat? A ještě by mě zajímalo, kde přesněji najdu čidlo teploty chladící kapaliny? Prý někde nahoře nad motorem a mělo by mít 3 vývody :|
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

majkl1 píše:Já se už drbal nechápavě na prdeli, co to máš na tom druhým obrázku. Měl jsem za to ,že je to fotka odspodu motoru :mrgreen: Jsem se divil, cos fotil a nechtěl jsem si přiznat, že nevím :mrgreen:
Jo, je to žhavička. Vytáhni z ní kabel, vem kus drátu, jeden konec přilož na plus pól baterie a druhým koncem škrtni o vývod svíčky. Musí lehce zajiskřit. Pokud ne, je svíčka KO.

Na teplým motoru moc vody neuvidíš, ani louži nemusíš vidět, protože se voda stačí odpařovat od horkého bloku. Podle mne to bude dělat louže až když motor trochu zchladne, ale zároveň je ještě trochu tlak v soustavě.
Kdyby nefungovala, nejspíše by se to projevilo i na chodu motoru, nebo startování? Zkusím ten test co píšeš, spíše mě zarazilo, že to tam asi někdo ulomil, ten konektor a je to tam zamotané izolačkou a při dotyku mám pocit, že se to hned utrhne 8O Tak jsem uvažoval co s tím..

Přesně jak říkáš, při teplém motoru ani kapka.. teď dokonce týden byl klid, až včera zase loužička :)
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

fredh píše:Mám ten samej problém, stejný louže. Když se to mění, tak bude nejlepší vypustit i vodu, ne?

Taky ti to teče ze stejného místa jako mě?? No s tím počítám, že voda půjde pryč, než začnu sundávat hadice nebo podobně..
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Louže pod autem

Příspěvek od majkl1 »

Já místo průsaku odhalil tak, že jsem zajel za známým do servisu a na expanzku jsme nasadili tlakoměr. Soustavu natlakovali a koukali, kde to bude chcát. Až při nastartovaným motoru jsem si pod světlem baterky všimnul lehkého průsaku.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Louže pod autem

Příspěvek od fredh »

já nejdřív myslel, že mi začlo chcát nový gufero na klice, který jsem měnil, když jsem dělal spojku. Ale když jsem se na to zaměřil pořádně, tak bordel od oleje začíná u toho výměníku.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Asi to taky vidím na to natlakování...

Ale včera jsem měl zajímavý objev.. jel jsem konečně někam dál a dle budíků jsem i po 20 km jízdy neměl teplotu motoru na 90C... jen 70.. a stoupala hooodně pomalu. Může být v háji termostat? To bych rovnou vyměnil i to těsnění a třeba by to přestalo téct :)

Je to v té hadici co jsem tady dal na fotce?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Louže pod autem

Příspěvek od fredh »

Jo termostat máš jakoby nad šroubem od vany. V tom plastovým kolínku, ale vyteče ti dost vody při výměně.

A já jsem se hecnul a vyndal jsem ten podělanej výměník. Asi mi to neteklo mezi přírubou výměníku a filtrem. Ale teče to mezi blokem a přírubou výměníku. Těsnění je nahoře vymáčknutý víc než dole, tak to tam asi moc dobře nesedělo. A navíc to těsnění vůbec nesedí ani na otvory na přírubě výměníku. Zkusím sehnat originál. A při demontáži ani nevyteklo moc vody. Jen něco z hadice k topení. Celkem pohoda na demontáž.
Přílohy
20141129_181341.jpg
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Pěkně, to bych taky omrknul, ale vůbec teď nevím o jaké části mluvíš. Nafocené to asi nemáš, že? Výměník myslíš ten nad olejovým filtrem? Který popisuje M@ty?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Louže pod autem

Příspěvek od fredh »

jo, ten kus hliníku, vedou do něj dvě hadice s vodou a na vršku ještě trubka od turba. Mám na něm našroubovanej olejovej filtr. Je tam k tomu blbej přístup, ale dá se to.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Tak dej potom prosím vědět, jestli ti to pomohlo, zkusil bych potom taky provést demontáž. Už mě to štve, každý den pod autem kaluž. Pak už leda to vodní pumpa, ale to už nechám na jaro.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Louže pod autem

Příspěvek od fredh »

Ty můžeš mít v háji to těsnění u výměníku jako já a zároveň ještě v háji o-kroužek u čidla teploty. Je to kousek od sebe a může ti připadat, že ti jde voda i olej z jednoho místa a přitom ti uniká každá kapalina odjinud. Ten kroužek jsem měl v háji taky. Ale už asi před 2ma rokama.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Objednal jsem už termostat a teď ještě objednám čidlo teploty i oba těsnící kroužky, ale u toho čidla nevím jeho polohu :D Zkoušel jsem to hledat na nějaké trubce a nebyl jsem si jistý. A mechanik mi dnes řekl, že mi nejspíše netěsní vodní pumpa. Ale to čidlo a termostat stejně vyměním, budou asi špatné.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“