Louže pod autem

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Ahojte,

řeším teď zvláštní problém, se kterým si nevím rady. Občas se mi pod autem objeví pár kapek, začalo to hlavně po výměně oleje v motoru. Jel jsem to potom kontrolovat a kolem filtru bylo sucho, i kolem výpustného šroubu. Tak jsem si řekl, že to je asi z převodovky.

Jenže se mi pod autem začaly objevovat i větší louže a když jsem to zkoumal, vypadá to na směs oleje-voda. Když se v tom momentě kouknu pod auto, jde vidět jak to stéká po boku vany a vidím tam jasně červené kapky a stékance. (kolem vany je to taky mastné, chtělo by to asi vyměnit těsnění, jenže to chci nechat až při rozvodech, když už se musí nadzvedávat motor či co..)

No a když jsme to potom zkoumali, byla ta červená chladící kapalina i zezadu na motoru, kousek pod hadicí předehřevu - ale nebylo to z něj, spíše to vypadalo že to je zespod hlavy motoru. Těsnění pod hlavou už měnil předchozí majitel. Hlavně ale jde o to, že třeba dva dny za sebou tam tu louži najdu a pak třeba týden ne, a to jezdím úplně stejnou cestu denně. Chladící kapalinu jsem nedolíval, je jí v nádržce dost. Měl jsem to i v servise a nic nenašel. Emulze v motoru není. Teplota motoru dle ručky na přístrojovce drží a nekolísá.

Jsem z toho docela mimo :?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Louže pod autem

Příspěvek od M@ty »

Může to být z plast. nástavce pro čidlo teploty a žhav. svíčky - je to těsněné "O" kroužkem. Nebo mě napadá mrazovka. Po které straně bloku a hlavy to teče?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Zkusím ti to zítra vyfotit. Ale viděl jsem tu vodu ze zadní strany motoru (strana k čelnímu sklu). Kde najdu to čidlo teploty? A mrazovka? Co to je?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Louže pod autem

Příspěvek od M@ty »

Na vystupu chlad. kapaliny z hlavy valcu je nastavec a v nem je cidlo teploty a pokud to mas tak i tri zhavici svicky pro rychlejsi ohrev motoru. Je to tesneny jen "O" krouzkem a ten muze byt zvrdly a v haji. Stoji par korun, ale pristup je horsi. Take nemusi tesnit krouzek cidla. Omrkni odkud to tece.

Mrazove zatky jsou na bloku motoru a hlave valcu kvuli zabraneni prasknuti materialu pri zmrznuti vody v motoru v pripade nepouziti dostatecneho mnozstvi Fridexu. Proste nez aby to odnesl blok, tak je tam v bloku dira ucpana zatkou a ta by mela v pripade zmrznuti vody (a zvetseni objemu) jit do kopru driv nez blok nebo hlava.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Ten nástavec budu muset ještě pohledat. Dnes jsem zase viděl pod autem menší louži, tak jsem to tak zběžně prozkoumal (nemohl jsem se válet zrovna pod autem, jinak bych na to asi přišel hned) Ale zase to stékalo po olejové vaně, tak jsem otevřel kapotu a koukal a nakonec se mi i podařilo přímo vidět z jakého místa to kape. Je to pod tou hadicí, kterou jsem vyfotil. Tam jsem viděl okraj olejové vany, ze kterého přímo kapala červená kapalina... a právě nevím jestli to je přímo z té hadice, musím zalést pod auto.
Přílohy
20140928_123136.jpg
20140928_123202.jpg
20140928_123712.jpg
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Louže pod autem

Příspěvek od M@ty »

Ja z te fotky ted na tel. toho ted moc nevidim, ale podle toho kudy to steka po vane bych omrknul vymenik chlazeni oleje nad olej. filtrem. Jsou do nej navedene hadice, tak jestli tam neni problem.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Díky za tipy. Budu přes týden na rampě, tak to vše prohlídnu. A když by to byl ten výměník, má to nějakou spojitost s chladící kapalinou?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Louže pod autem

Příspěvek od M@ty »

Prave ze ano. Vede do nej hadicemi chlad. kapalina a muze ti to tam nekde tect.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Louže pod autem

Příspěvek od majkl1 »

Nejčastější problém je příruba (ta s čidlem teploty). Já jsem to měnil minulý týden a to je za 5 let už 4tá!!! výměna. Jde o mikrospraskliny kolem výztuhy (kovový váleček).
Jednou mi to teklo i čidlem teploty a jednou hadicí od chladiče. Tyto problémy však často nastávají v případě, že motor trochu tlakuje do vody.
Jo a ještě jsem dvakrát řešil prasklou hadici od pumpy k této přírubě - nechutná záležitost na výměnu, protože pokud člověk nechce demontovat půl motoru, je to doslova ježek v kleci. :budo:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Ty jo, děsíš mě :) Pořád jsem nenašel místo kudy to teče.. většinou už nacházím nějakou menší kaluž pod autem denně.. A dělá to jen při studeném motoru, co jsem tak vysledoval. A když stojí auto mírně čumákem z kopce. Po celodenním stání v rovině u práce tam nic není.

Dalo by se nějak přesněji popsat (nejlépe obrázek), kde najdu tu přírubu, případně pumpu asi vysleduju podle hadic od chladiče.

Vlezl jsem po auto a snažil se vyfotit to místo kde to pořád stéká, mám podezření na tu hadici, ale nejsem si jistý. Zkusím na ní více utáhnout svorku.
Přílohy
20141005_163451.jpg
20141005_163508.jpg
20141005_163516.jpg
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Louže pod autem

Příspěvek od M@ty »

Pokud by to bylo takto na boku bloku, tak bych kouknul na ten výměník chlazení oleje pokud ho máš :
Přílohy
Chladič oleje AFN.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Díky, zítra to omrknu u toho filtru. Ale nic jsem tam myslím neviděl, spíše to začínalo až někde u vany.. Ale uvidím, kouknu na to pořádně :?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Louže pod autem

Příspěvek od majkl1 »

Jestli až u vany, pak to vypadá na tu hadici od pumpy :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Tak mám tu variantu filtru s výměníkem chlazení oleje... ale zběžným pohledem je kolem něj sucho.. jen zapatlané klasicky od oleje trochu, ale žádná kapalina. Pořád jsem s tím nebyl na té rampě, tak až potom zkusím napsat jestli jsem něco našel i zespod. Blbé je, že to neteče vždy, takže asi nejprve pořádně vyčistit zespod benzínem a pak hledat zaschlé stopy po stékancích. A v té kose se mi s tím ani nechce mordovat...
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Louže pod autem

Příspěvek od B_Jirka »

Měl jsem auto o víkendu konečně na kanálu... zespod jsem prohlédnul všechny hadice a spoje a po kapalině ani stopy. Ani v okolí olejového filtru. Když je pod autem zrovna kaluž a zvednu kapotu, vidím tu kapalinu kapat v místě, které jsem označil na fotce. Kaluž pod autem je i v závislosti na naklonění auta, pokud parkuji čumákem z kopce nebo naopak, je kaluž větší. Není náhodou v tom místě nad olejovou vanou vodní pumpa? Napadlo mě - nemůže to unikat z ní? Chci jí nechat vyměnit během ledna, to mě čekají rozvody, tak až bude odstrojený předek.. Poslední 3 dny jsem zase pod autem nenašel ani kapku.

Další věc je docela vysoká spotřeba, kterou teď řeším.. sice jezdím hlavně po městě, ale vychází mi to na 8l/100km a to mi připadá už opravdu hodně, na TDI. Tady asi pomůže nejprve diagnostika a stav všech čidel a váhy vzduchu. Než začít něco měnit. A sundával jsem kryt motoru, zajímalo by mě, co je to v kroužku na fotce? Žhavící svíčka? Je totiž omotaná izolačkou a když jsem s ní lomcoval, je snad zlomená nebo co..
Přílohy
20141102_140801.jpg
20141102_140719.jpg
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“