Passat B5.5 - výměna xenonové výbojky

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Passat B5.5 - výměna xenonové výbojky

Příspěvek od frodobagin »

Zdarec.
Tak mi umřela jedna HID výbojka. Svítila fialově a za dva dny bylo po ní. Koupil jsem originál na škodovku za 950 Kč (2DS-4300K). Originál (ta samá) na Passata stojí 2700 Kč. 8O
Takže světlo jde odšroubovat bez jakýchkoliv problémů. Čtyři šrouby přístupné ze shora Torx č.25. Nic světlo nedrží zespoda, jak jsem někde četl. Ze spoda světla je takový podpěrný plech který se o světlo pouze opírá a udržuje světlo ve správné poloze. Problém je ale světlo dostat ven. Proto se musí demontovat nárazník a na straně demontáže světla i šrouby z plastové výstuhy před chladičem. Nárazník je dole za 1/2 hodiny.
- odšroubovat 4x šroub Torx č.25 na každé straně podpěhů předních kol ve spodní části, jeden je schovaný v mezeře podběhu (celkem 8 šroubů)
- odšroubovat 2x šroub Torx č.25 na přední masce "grilu" (vlevo a v pravo) a přední masku vycvaknout směrem nahoru, drží ji plastové sponky ze spodu grilu a někdy to jde opravdu špatně
- po demontáži přední masky (grilu) se oběví další 4x šroub Torx č.25 a ty se odšroubují
- je nutné vycvaknout plastové táhlo na otevírání haupny (je to piplačka, odsune se kovová pojistka zamezující samovolnému vypadnutí táhla, dále zahnutým drátem podržím táhlo ze spodu a širokým šroubovákem roztáhnu plastové táhlo tak, aby vypadlo ze zámku přední kapoty)
- ze spodní přední strany nárazníku odšroubuji tři šrouby/vruty
- teď je přední nárazník volný a může se vysunout směrem dopředu ale opatrně, protože v případě že jsou osazeny mlhovky, musí se ještě po vysunutí předního nárazníku vycvaknout napájecí konektory pro mlhovky
- dále je třeba uvolnit část plastové výstuhy před chladičem na straně, kde se provádí demontáž svítidla a uprostřed, tj. 3x šroub Torx č.30.
- světlo je přichyceno šrouby 4x Torx č. 25 (jeden šroub se schovává pod gumou, která se lehce vytáhne a pak je vidět na šroub)
- já jsem ještě sundal ten podpěrný plech ze spoda světla, protože světlo nešlo lehce vytáhnout a při vytahování dřelo o blatník
- po odpojení konektoru lze světlo vytáhnout
- výbojku osazovat tak, aby jste se nedotkly skleněné baňky prsty
- po osazení výbojky postup opakovat obráceně

Nejvíce času mi zabralo usazení světla tak, aby spáry mezi světlem a blatníkem a nárazníkem byly stejné.
Ať se daří.
Naposledy upravil(a) frodobagin dne 24.03.2018 17:36, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B5.5 - výměna xenonové výbojky

Příspěvek od xerxes »

dobrý návod :) ale každopádně ty čínské výbojky se moc nehodí,některá vydrží nekterá hned klekne

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“