Kde je plus pól baterie

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Kachnicka82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 30.03.2017 09:41

Kde je plus pól baterie

Příspěvek od Kachnicka82 »

Ahojky,
stala se mi taková nepříjemnost. Po týdnu stání (předtím najeto 300 km) se mi vybila baterka a nemůžu se do auta nijak dostat. Zámek v kufru je zaslepený. Mám rok 2002, diesel 81 kW. Našla jsem radu, že lze prostrčit kabel od nabíječky pod kapotou před předním sklem, jenom nevím - nevidím tam, kde je na baterce plus a kde mínus. Tak prosím o radu, popř. foto.
Díky moc.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Kde je plus pól baterie

Příspěvek od Ipanema »

Co to je za bejkárnu? A jak tam chceš přidržet to "+", když tam neuvidíš ani škvírou????
O zámek v kufru se ani nezajímej. Zajímej se o zámek ve dveřích. Tím, čím nastupuješ.

Každopádně buď je zde ten tvůj šílený nápad a tvůj motor vypadá nějak takto: https://www.bazos.sk/img/8/731/70642731.jpg
Plusový pól na baterii je na pravé straně z tohoto pohledu. Z pohledu jízdy na straně levé. Blíž žluté nádržce s brzdovou kapalinou.

Druhá varianta je, že odloupneš (plastem / kovem) tu "čtveratou" záslepku z kliky (jestli si odřeš lak je už na tobě) a pak do zámku strčíš klíč a odemkneš dveře klíčem.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Kde je plus pól baterie

Příspěvek od Jarda S. »

co čidlo zpátečky ? k tomu by mohl být přístup po zvednutí případně pokud máš čidlo dole na vaně tak tam je taky +
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Kde je plus pól baterie

Příspěvek od majrek001 »

Ipanema: passat B5/B5.5 nemá zaslepené vložky jako GVI pod krytkou... a pokud je to vybitý tak je to úplně jedno jelikož to neotevřeš klíčem ve dveřích pokud se to vybilo v safe locku.

chce to někam napojit napájení nejlépe zespodu motoru ma startér třeba, čidlo na vaně nebo to jde třeba přes výhřev zrcátek (chce to dodržet správnou polaritu) atd
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

J96
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 31.03.2016 20:52
Bydliště: kousek od Kralup n. V.

Kde je plus pól baterie

Příspěvek od J96 »

Vycvaknout záslepku zámku, potom tlustým plochým šroubovákem trefit drážku. Doleva odemykáš a doprava zamykáš. Pokud máš alarm tak by měl začít houkat, resp. začne houkat až ji dobiješ a připojíš. :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Kde je plus pól baterie

Příspěvek od majrek001 »

pokud je vybitá baterka tak to přes dveře neotevřeš když je to zamčené na safe - potřebuje to napájení
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Kde je plus pól baterie

Příspěvek od Graun »

Někdo hold asi nerozumí psanému textu :-)

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Kde je plus pól baterie

Příspěvek od Ipanema »

A tak tedy vy by jste taky přes ramena náprav vedli kabel s plusem??? Baterka nemá žádný průchod okolo sebe v okruhu 20cm. K ní není možné cokoliv vést a napojovat na ni. Je pravda, že ta vložka zámku a klíč taky nepomůže.

Buď se to napojí jinam, ale na baterku jistě ne. Kachnička už stejně nepíše, jistě to vyřešila na 1 s *.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Kachnicka82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 30.03.2017 09:41

Kde je plus pól baterie

Příspěvek od Kachnicka82 »

Díky za radu, dlužím odpověď.
Podařilo se mi si odřít klouby na ruce a protáhnout dráty od nabíječky mezi kapotou a nějakým krycím plastem u čelního okna a autíčko nabít. Každopádně po třech dnech stání už nenastartuju, takže jsem koupila novou baterku.
Zámek ve dveřích u řidiče není (ani pod krytkou), je jen v kufru. Ten se nám podařilo postupně prostříkat a rozhýbat po cca 4 hodinách snažení. Asi ho nikdo nikdy nepoužíval. Stejně ve dveřích ale jenom cvakne a odevřít nejdou.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“