Zadni sterač a ostřikovače nejdou

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
TerikCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.10.2016 16:18

Zadni sterač a ostřikovače nejdou

Příspěvek od TerikCZ »

Zdravím. Co jsem auto koupil nejde zadní stěrač a ani ostřikovač. Chtel bych se zeptat zda měl ňekdo stejný problem popřípaďe jak ho vyřešil nebo kde začít. Je to B5 Variant rv.2000. Děkuji za každé rady.

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Zadni sterač a ostřikovače nejdou

Příspěvek od Goodicek »

Většinou když něco nejde tak to chce rozdělat a podívat se, na to se snad ptát nikoho nemusíš..... ostřikovač v 95% případů nejde proto že je rozpojená hadička nebo je to zlomené v motorku, takže ti to teče do pátých dveří. jako první bych se podíval na motorek v pátých dveřích.
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

TerikCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.10.2016 16:18

Re: Zadni sterač a ostřikovače nejdou

Příspěvek od TerikCZ »

rozdělané to bylo , nikde nic neteklo, ani nikde jinde nic neteče pod tapecem neni nic co by vypadalo nejak poškozeně , proto se ptám.

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Zadni sterač a ostřikovače nejdou

Příspěvek od Goodicek »

rozpojené to bývá pod krytem jak je znak lékárničky nebo na druhé straně. a to koleno v motorku co do něj je napojená hadička. Dál to pak může být ucpané po cestě někde.... Skus připojit 12v napřímo(nevím které piny to jsou) jestli se stěrač rozjede bude chyba v kabeláži a když ne tak asi celý motorek. Pokud byl zarezlý a někdo ho zkoušel zapnout tak se mohl spálit.
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

TerikCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.10.2016 16:18

Re: Zadni sterač a ostřikovače nejdou

Příspěvek od TerikCZ »

stěrač takhle odzkouším, a jestě bych se chtěl optat, k čerpadila ostřikovačů jsou u nadobky předpokladam, moc tam není vidět, a abych se tam dostal musim sundat blatník že ?. našel jsem tam totiž oddělanou hadičku (nejspíš k zadnímu ostřikovači.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Zadni sterač a ostřikovače nejdou

Příspěvek od Jarda S. »

stačí sundat podběh
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

TerikCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.10.2016 16:18

Re: Zadni sterač a ostřikovače nejdou

Příspěvek od TerikCZ »

Děkuji. Kouknu na to.

kubinR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2017 19:54

Re: Zadni sterač a ostřikovače nejdou

Příspěvek od kubinR »

Prosím o pomoc.
Koupil jsem nový motorek pro zadní stěrač s ostřikovačem na Passat B5 (výrobce AIC) http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... vacem.html

Starý motorek je ještě originál. Byl zarezlý, rozebral jsem ho vyčistil a namazal a fungoval, jen už nešel ostřikovač - hřídelka je zlomená a taky celkově ten motorek není moc v dobré kondici. Nicméně stíral bez problémů.

Když jsem tam dal ten nový motorek a zapojil elektrický 4 pólový konektor, tak po otočení klíčkem v zapalovací skříňce začal motorek hned stírat a to bez přestávky (tam-zpátky a hned zase tam-zpátky) a stíral na opačnou stranu než ten origonální. Při zapnutí pravé páčky pro stírání zadního stěrače, tak stíral přerušovaně, tak jak má, ale pořád na tu opačnou stranu.
Kde je problém? Je ten nový motorek nějak přepolovaný? Nebo potřebuje jiné pořadí kabelů v tom 4 pinovém konektoru? Jak to vyřešit?!?

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“