Xenony B5

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Mik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZL Kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mik »

TomB píše:
Paskal píše:Ty tajnustkáři :twisted: na mě si ale nepřídeš :cowb: já sem ty tvoje finty prokouk :) :lol: :P :wink:
Jenže ty máš jiný auto :P ale princip je v zásadě stejnej. Pořádně usadit výbojku, a někam dát elektroniku. Nevím, co je na tom složitýho :D 8) Jo, a pak taky připojit kabely, aby to svítilo chichi.
Možná se zeptám blbě. Myslíž že to nebude mít časem vliv na el. instalaci? I když je fakt že do jednotky jde 12V a teprve s ní až víc a tam už jsou silné kábly.

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomB »

Mik píše:
TomB píše: Jenže ty máš jiný auto :P ale princip je v zásadě stejnej. Pořádně usadit výbojku, a někam dát elektroniku. Nevím, co je na tom složitýho :D 8) Jo, a pak taky připojit kabely, aby to svítilo chichi.
Možná se zeptám blbě. Myslíž že to nebude mít časem vliv na el. instalaci? I když je fakt že do jednotky jde 12V a teprve s ní až víc a tam už jsou silné kábly.
Nebude. Není důvod. Pašík má 15 A pojistky na světla, takže není problém se zapínáním. A při provozu má xenon příkon 35W, narozdíl od heligonky, která má 55W. takže úspora.
To, že je startovací napětí výbojky 25 kV a provozní 85 V, nemá vliv na stávající kabeláž. Přesně jak píšeš, to je až za elektronikou, respektive VN trafem. A ty kabely nejsou silný kvpli odběru, ale proto, že je na nich právě těch 25 kV a to už chce trochu jiný způsob izolace. Něco jako kabely od svíček u benzínu.

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

Jestli vydržíš do víkendu, tak to už bych to mohl konečně dát do své B5 a dát sem fotky. Mám to celé hotové a připravené, ale není čas ortevřít haubnu a nasázet to tam :D
Patice výbojky jde do té škvíry pro H7 takřka rovnou, ale musí se udělat nové pérko, které jí tam drží.
Moje konstrukce v Passatu je hóóóódně podobná té fotce od TomaB, takže mě moc potěšilo, že jsem to vymyslel jako profík :D

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomB »

SexedUp píše:Jestli vydržíš do víkendu, tak to už bych to mohl konečně dát do své B5 a dát sem fotky. Mám to celé hotové a připravené, ale není čas ortevřít haubnu a nasázet to tam :D
Patice výbojky jde do té škvíry pro H7 takřka rovnou, ale musí se udělat nové pérko, které jí tam drží.
Moje konstrukce v Passatu je hóóóódně podobná té fotce od TomaB, takže mě moc potěšilo, že jsem to vymyslel jako profík :D
Jen k tomu "takřka rovnou" u osazení výbojky do patice H7 mám výhradu. Podařilo se mi už asi 2x křivě přimáčnout výbojku pružinou, prostě nesedla na 100% a místo světelný stopy jak má být to bylo rozšláplný h..o. Když jsem pak na to koukal, tak ta výbojka byla jen o 1 mm nakřivo.

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

TomB píše:
SexedUp píše:Jestli vydržíš do víkendu, tak to už bych to mohl konečně dát do své B5 a dát sem fotky. Mám to celé hotové a připravené, ale není čas ortevřít haubnu a nasázet to tam :D
Patice výbojky jde do té škvíry pro H7 takřka rovnou, ale musí se udělat nové pérko, které jí tam drží.
Moje konstrukce v Passatu je hóóóódně podobná té fotce od TomaB, takže mě moc potěšilo, že jsem to vymyslel jako profík :D
Jen k tomu "takřka rovnou" u osazení výbojky do patice H7 mám výhradu. Podařilo se mi už asi 2x křivě přimáčnout výbojku pružinou, prostě nesedla na 100% a místo světelný stopy jak má být to bylo rozšláplný h..o. Když jsem pak na to koukal, tak ta výbojka byla jen o 1 mm nakřivo.
Přesně tak - vzpomínám si, jak to řešil Kokyn - měl ten samej problém - dal xenony a nesvítilo mu to vůbec - a bylo to tim, že měl blbě usazenou výbojku.

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

David píše:
TomB píše: Jen k tomu "takřka rovnou" u osazení výbojky do patice H7 mám výhradu. Podařilo se mi už asi 2x křivě přimáčnout výbojku pružinou, prostě nesedla na 100% a místo světelný stopy jak má být to bylo rozšláplný h..o. Když jsem pak na to koukal, tak ta výbojka byla jen o 1 mm nakřivo.
Přesně tak - vzpomínám si, jak to řešil Kokyn - měl ten samej problém - dal xenony a nesvítilo mu to vůbec - a bylo to tim, že měl blbě usazenou výbojku.
Jo jo, taky jsem s tím nějakou dobu laboroval, ale zatím jak jsem to měřil, tak to sedí :o) Uvidíme. Tím takřka jsem měl namysli, že se musí lehce zabrousit na výbojce ten zářez v patici, alespoň tak mi to vyšlo. Ale upřímně jsem tím ještě nesvítil, takže se může stát, že budu vedle, jak ta jedle. :?

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“