Jak pridelat spoiler od Autodoplnky na B5

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Oxley
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Jak pridelat spoiler od Autodoplnky na B5

Příspěvek od Oxley »

Koupil jsem spoiler na B5 pod predni naraznik, ale nevim jak ho pridelat. Puvodni spoiler ma takova oka, do kterych se ten spoiler nacvakne pomoci zpetnych pacek. Ale ten novy ma klasicke osazeni - ohnuty vrsek, skrz ktery se to zrejme prosroubuje.

Mate nekdo zkusenost jak to na B5 pridelat aby to drzelo a nenechal to na prvni krizovatce ?
Diky

Oxley

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Příspěvek od prassat »

Mám pocit, že mám ten samý (snad se bavím o stejném). Pokud nepočítám dopasování ..... Tak ty oka na původním - jak píšeš šly pryč (je to nevratné a tak na zimu mám ještě jeden nárazník origoš). Spoiler jsen přišroubaval a mám klid (už druhým rokem drží)
Přílohy
pict0517.jpg
pict0517.jpg (30.22 KiB) Zobrazeno 1413 x
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Oxley
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

sroubky

Příspěvek od Oxley »

A mnas tam samorezy a nebo normalni sroub s matkou ? A jak jsi tam pridelal tu mrizku zezadu ? Je to dolaminovane ?

Uživatelský avatar
VWkolombo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od VWkolombo »

prassat píše:Mám pocit, že mám ten samý (snad se bavím o stejném). Pokud nepočítám dopasování ..... Tak ty oka na původním - jak píšeš šly pryč (je to nevratné a tak na zimu mám ještě jeden nárazník origoš). Spoiler jsen přišroubaval a mám klid (už druhým rokem drží)
Já se na to chystám taky. Ty jsi uřezal ty oka na nárazníku? a než jsi to přišroubovat tak jsi pouuži ještě nějaké lepidlo a jaké?
A ještě se chci zeptat jak to šlo dopasovat.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: sroubky

Příspěvek od prassat »

Oxley píše:A mnas tam samorezy a nebo normalni sroub s matkou ? A jak jsi tam pridelal tu mrizku zezadu ? Je to dolaminovane ?
- Nejdříve jsem uřezal oka původního nárazníku, narovnal do roviny - zapiloval.

- Nový laminátový spoiler se musel nejprve dopasovat a to značným pilováním, což jde dobře, jen je to hraní. I přes snahu co nejlépe zapasovat, spoiler místy trošku nepasuje (kde nejvíce jsem zakroužkoval)

- K přidělání spoileru jsem nepoužil lepidla, ale jen mnoha samořezek (ty černé na sádrokarton)

- Tahokov (mřížka) je přidělaná drobnými nýty. Nýtkem zevnitř je přes vetší podložku mřížka přitažená ke spoileru. Nýtek je na kroužku na fotografii. V mém případě AL nýtek na stříbrné barvě není skoro vidět. Menší průduchy spoileru mají dva nýtky - jeden dole druhý nahoře. Větší-střední průduch má dva dole a dva nahoře.

PS: spoiler po dopasování samozřejmě nutno něchat lakovat do barvy, dodaný je v barvě základní

Snad jsem trochu pomohl... :wink:
Přílohy
detail.jpg
detail.jpg (28.82 KiB) Zobrazeno 1340 x
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Oxley
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

spoiler

Příspěvek od Oxley »

Diky moc, to jsem presne potreboval. Je ten spoiler chyceny i zespoda na takove ty kovove pasky co jsou pridelane pod motorem a je na nich normalne i kryt motoru ?

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: spoiler

Příspěvek od prassat »

Oxley píše:Diky moc, to jsem presne potreboval. Je ten spoiler chyceny i zespoda na takove ty kovove pasky co jsou pridelane pod motorem a je na nich normalne i kryt motoru ?
Ten plast pod motorem (a jeho šrouby) spoilerem neprochází. Na ty šrouby co drží ten plastový kryt je nutné dát podložku, aby šly dotáhnout a drželo to jako u origoše. :wink:
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“